У Х В А Л А
про призначення судової експертизи
про зупинення провадження у справі
02 жовтня 2018 року справа № 813/1955/18
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Василько А.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянув у підготовчому судовому засіданні клопотання позивача про призначення судово-економічної експертизи у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0022501403 від 18.12.2017 року.
В позовній заяві позивач зазначає, що при складанні розрахунку пені контролюючим органом невірно проведено розрахунки суми пені, що штучно збільшило зобов'язання ТОВ «ВЕТЕКС -ЗАХІД» .
Ухвалою від 10.05.2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
16.07.2018 року представником позивача подано клопотання за вх.№21909 про призначення судово-економічної експертизи на розгляд якої вважає за необхідне поставити наступні питання:
-Чи підтверджується документально обсяги господарських операцій Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» та проведення розрахунків з нерезидентами (по яких ГУ ДФС у Львівській області нараховано пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» в акті перевірки від 27.10.2017 року №1829/13-04-14-02/38718483)?;
-Чи підтверджується визначений ГУ ДФС у Львівській області в Додатку №1 до акту від 27.10.2017 року №1829/13-04-14-02/38718483 розрахунок пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності по Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» , зокрема строки (періоди) нарахування пені та розмір пені?.
Представник позивача клопотання про призначення судово-економічної експертизи підтримав.
Представник відповідача заперечив щодо заявленого клопотання з підстав зазначених у запереченні на клопотання про призначення економічної експертизи. Вважає, що в акті перевірки від 27.10.2017 року №1829/13-04-14-02/38718483 ревізором ГУ ДФС у Львівській області чітко зазначена інформація стосовно граничних строків розрахунків в частині протермінованої дебіторської заборгованості.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 (далі - КАС України), суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1)для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2)жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч.3 вказаної статті КАС України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно зі ст.1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів досудового розслідування чи суду.
Судова експертиза повинна призначатися лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення даних, що входять до предмету доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не може замінити інші засоби доказування.
Відповідно до п.п.3.3 п.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, у постанові (ухвалі) про призначення експертизи вказуються питання, які виносяться на вирішення експертові, які мають значення для проведення експертизи.
Орієнтовний перелік питань, що можуть бути поставлені при проведенні відповідного виду експертизи, наведено в Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки і призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 листопада 1998 року за № 705/3145 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року №1950/5).
Враховуючи зазначене, з метою всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи, для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення спору по суті, і потребують спеціальних знань, у зв'язку зі складністю спору, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання позивача та призначення судово-економічної експертизи, доручивши її проведення Львівському науково-дослідному інституту експертиз (79024, м.Львів, вул.Липинського, 54).
Відповідно до ч.1 ст.103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
На підставі викладеного, на час проведення судово-економічної експертизи необхідно зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.
Керуючись ст.ст.102, 105, 236, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Призначити у справі судово-економічну експертизу.
Проведення судово-економічної експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (79024, м.Львів, вул.Липинського, 54) .
На вирішення експертам поставити наступні питання:
-Чи підтверджується документально обсяги господарських операцій Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» та проведення розрахунків з нерезидентами (по яких ГУ ДФС у Львівській області нараховано пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» в акті перевірки від 27.10.2017 року №1829/13-04-14-02/38718483)?;
-Чи підтверджується визначений ГУ ДФС у Львівській області в Додатку №1 до акту від 27.10.2017 року №1829/13-04-14-02/38718483 розрахунок пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності по Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» , зокрема строки (періоди) нарахування пені та розмір пені?.
Витрати на проведення судової експертизи покласти на позивача.
Попередити експерта, що за завідомо неправдивий висновок, відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді експерт несе кримінальну відповідальність.
Копію ухвали надіслати учасникам справи, а Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз копію ухвали та матеріали справи.
Зупинити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТЕКС-ЗАХІД» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення до одержання результатів судово-економічної експертизи.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Повний текст ухвали складено 03 жовтня 2018 року.
Суддя Крутько О.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2018 |
Оприлюднено | 04.10.2018 |
Номер документу | 76875258 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Крутько Олена Василівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Крутько Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні