печерський районний суд міста києва
Справа № 757/37890/18-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 серпня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна,-
ВСТАНОВИВ:
03.08.2018 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42017000000003630.
В обґрунтування клопотання зазначається наступне. Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000003630 від 13.11.2017, за фактом вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 205 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що на території м. Києва діє організоване злочинне угрупування, учасники якого організували функціонування «конвертаційного центру», спрямованого на мінімізацію доходів, отриманих в ході протиправних діянь: ухилення від сплати обов`язкових платежів до бюджету, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб`єкти господарської діяльності (далі - СГД), проведення безтоварних фінансових операцій з використанням реквізитів фіктивних підприємств.
Відомостями наданими Міжрегіональним оперативним управлінням Офісу великих платників податків ДФС встановлено низку «сумнівних» СГД з ознаками фіктивності, реквізити яких використовуються в незаконних фінансових операціях, серед яких: ТОВ "САУСТ ЧЕК" (ЄДРПОУ 41580207), ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748), ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457) та інші.
З метоюмаскування протиправноїдіяльності,надання їйвиду легальної,групою осіб,за рахуноквнесення неправдивихвідомостей доподаткової звітності,а самепідміни номенклатуритоварів (пересорту),здійснюють намитній територіїУкраїни документальневідображення безтоварнихоперацій зпоставки товарів,виконання робіт,в адресусуб`єктів реальногосектору економіки, чим надають можливість останнім незаконно формувати податковий кредит з ПДВ, що призводить до фактичного ненадходження коштів до бюджету в особливо великих розмірах.
Так, оглядом інформаційно-аналітичних баз даних ДФС України виявлено, що невстановлені слідством особи, використовуючи реквізити ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748) задекларували у податковій звітності вказаного підприємства придбання насіння соняшнику у ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457), а у подальшому, реалізацію олії соняшникової в адресу ТОВ "САУСТ ЧЕК" (ЄДРПОУ 41580207), яке у свою чергу, задекларувало експорт таких товарно-матеріальних цінностей.
Оглядом також встановлено, що ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748), не має у власності достатньої кількості кваліфікованого персоналу та основних засобів для переробки насіння соняшнику у задекларованих обсягах, а також не придбавали такі послуги у інших суб`єктів господарювання, що свідчить про внесення неправдивих відомостей до податкової звітності.
У подальшому, ТОВ "САУСТ ЧЕК" (ЄДРПОУ 41580207) подало до ДПІ за місцем обліку звітну податкову декларацію з ПДВ за травень 2018 року та заявило до відшкодування з бюджету коштів на загальну суму 17,5 млн. грн.
Крім того, згідно баз ДФС України основними постачальниками ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457) є низка суб`єктів господарювання, що здійснюють внесення неправдивих відомостей до податкової звітності, а саме підміни номенклатури товарів (пересорту), що свідчить про обрив ланцюгу постачання реалізованого в адресу ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748) товару.
Таким чином, у органу досудового розслідування достатні підстави вважати, що невстановлені на теперішній час особи, використовуючи реквізити ТОВ "САУСТ ЧЕК" (ЄДРПОУ 41580207), ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748), ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457), вчиняють фінансові операції з незаконно отриманими коштами, які надходять на рахунки підприємства, завдаючи державному бюджету збитків в особливо великих розмірах.
Встановлено, що ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457) має рахунки відкриті у наступних банківських установах:
1. АТ «СБЕРБАНК» (МФО 320627), рахунки: № НОМЕР_1 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_2 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, російський рубль);
2. АБ «Укргазбанк» (МФО 320478), рахунки: № НОМЕР_3 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_4 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня);
3. ПАТ «КРИСТАЛБАНК» (МФО 339050), рахунок: № НОМЕР_5 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня);
4. ПАТ «БАНККРЕДИТ ДНІПРО»(МФО305749), рахунок: № НОМЕР_6 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, юань ренмінбі);
5. ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851), рахунки: № НОМЕР_7 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, юань ренмінбі);
6. АБ «ПІВДЕННИЙ» (МФО 328209), рахунки: № НОМЕР_8 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_9 ;
7. ПАТ «БАНК ВОСТОК» (МФО 307123), рахунки: № НОМЕР_10 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня).
У ході досудового розслідування, слідчим винесено постанову про визнання грошових коштів на зазначених рахунках, речовими доказами.
В клопотанні прокурором зазначено, що з метою забезпечення збереження речових доказів грошей, набутих кримінально противоправним шляхом, виникла необхідність накласти арешт на кошти, які знаходяться на рахунках підприємств учасників протиправної схеми.
Від прокурора надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно з нормою ч. 1ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
На підставі ч. 2ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до частини 2статті 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.98,131,132,170-173,309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти,які знаходятьсяна рахунках ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457) та відкриті у наступних банківських установах:
- АТ «СБЕРБАНК» (МФО 320627), рахунки: № НОМЕР_1 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_2 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, російський рубль);
- АБ «Укргазбанк» (МФО 320478), рахунки: № НОМЕР_3 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_4 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня);
- ПАТ «КРИСТАЛБАНК» (МФО 339050), рахунок: № НОМЕР_5 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня);
- ПАТ «БАНККРЕДИТ ДНІПРО»(МФО305749), рахунок: № НОМЕР_6 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, юань ренмінбі);
- ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851), рахунки: № НОМЕР_7 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня, юань ренмінбі);
- АБ «ПІВДЕННИЙ» (МФО 328209), рахунки: № НОМЕР_8 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_9 ;
- ПАТ «БАНК ВОСТОК» (МФО 307123), рахунки: № НОМЕР_10 (валюта рахунку долар США, євро, українська гривня);
в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Заборонити службовим особам та працівникам ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457), їх представникам та іншим особам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначене майно.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76896862 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні