Рішення
від 03.10.2018 по справі 383/581/18
БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 383/581/18

Номер провадження 2/383/288/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2018 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Замши О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Машкової О.В.,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Благодатненської (ОСОБА_2) сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2018 року ОСОБА_1 звернулася до Бобринецького районного суду Кіровоградської області з позовом до Благодатненської (ОСОБА_2) сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позов обґрунтований тим, що 09 лютого 2013 року померла її мати ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 8,04 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області, що належала спадкодавцю на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 024521, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №11/40ч від 08.02.2001 року.

Позивач є спадкоємцею вказаного спадкового майна за заповітом та для оформлення своїх спадкових неодноразово зверталася до державної нотаріальної контори, однак у прийнятті заяви їй було відмовлено у зв'язку із відсутністю оригіналів правовстановлюючого документу на спадкове майно та заповіту, місцезнаходження яких на момент смерті спадкодавця їй було не відомо, а на підставі копії документів нотаріус не видає свідоцтво про право на спадщину за заповітом. В даний час знайшла оригінал державного акту і заповіт, однак постановою державного нотаріуса Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку із пропуском строку для прийняття спадщини.

Посилаючись на вказані обставини просить визначити їй додатковий строк тривалістю в чотири місяці для подання до Бобринецької державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла 09.02.2013 року.

Позивач в судове засідання не з'явилася до суду надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився до суду подав відзив на позовну заяву згідно якого просить розгляд справи провести без його участі, не заперечив проти визначення ОСОБА_1 додаткового строку для подання заяви про прийняття спадшини.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

09 лютого 2013 року померла ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ФП №177005, виданого 12 лютого 2013 року міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції (а.с.4).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на земельну ділянку, площею 8,04 га, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території ОСОБА_2 сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області, що підтверджується копією державного акта на право приватної власності на землю серії І-КР №024521, виданого 08 лютого 2001 року ОСОБА_2 народних депутатів, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №11/40ч (а.с.7) та копією рішення Центрального районного суду міста Миколаєва від 10 січня 2005 року (а.с.8).

Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

На випадок смерті ОСОБА_3 27 листопада 2001 року склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому ОСОБА_2 сільської ради ОСОБА_4 в якому заповіла належне їй право на земельну ділянку пай члена КСП ім. Куйбишева по державному акту І-КР 024521, виданого 08 лютого 2001 року та майновий пай своїй дочці ОСОБА_1 (а.с.6).

Постановою державного нотаріуса Першої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області ОСОБА_5 від 22 вересня 2015 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті матері ОСОБА_3 у зв'язку із пропуском строку для прийняття спадщини (а.с.11).

Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №52928109 від 10.08.2018 року інформація про спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 відсутня (а.с.41).

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

У позовній заяві позивач зазначила, що пропустила строк для прийняття спадщини у зв'язку із відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів, оскільки на момент смерті спадкодавця їй не було відомо їх місцезнаходження.

Докази можуть бути надані для підтвердження наявності чи відсутності певної обставини. Необізнаність є людським фактором, наявність якого не дає змоги володіти певною інформацією через незалежні від волі особи обставини, а тому вона не може бути підтверджена відповідними доказами.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що строк для прийняття спадщини позивачем пропущено з поважних причин, а тому позивачу необхідно визначити додатковий строк тривалістю чотири місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті померлої 09 лютого 2013 року ОСОБА_3.

Керуючись ст.ст.12, 13, 80, 81, 206, 258, 259, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ч.3 ЦК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Благодатненської (ОСОБА_2) сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк чотири місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після померлої 09 лютого 2013 року ОСОБА_3, рахуючи з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до п.п. 15.5 ч.1 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Бобринецький районний суд Кіровоградської області).

Найменування сторін:

- позивач: ОСОБА_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, п.і. 54003, паспорт серії ЕО466708, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1;

- відповідач: Благодатненська (ОСОБА_2) сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області, місце знаходження: вул. Центральна, 2А, с. Благодатне Бобринецького району Кіровоградської області, п.і. 27222, код ЄДРПОУ 23690757.

Суддя О.В. Замша

СудБобринецький районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення03.10.2018
Оприлюднено04.10.2018
Номер документу76899148
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —383/581/18

Рішення від 03.10.2018

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 25.07.2018

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

Ухвала від 25.06.2018

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Замша О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні