ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 1940/1454/18
03 жовтня 2018 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Тернополі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Текстильна, 16" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДФС у Тернопільській області з адміністративним позовом до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Текстильна, 16" про стягнення податкового боргу в розмірі 2550,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно довідки про наявність боргу за відповідачем числиться заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами, по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати, в сумі 2550,00 грн., з них: 0,00 грн. - основного платежу, 2550,00 грн., штрафні санкції, 0,00 грн. - пеня. Даний борг відповідачем добровільно не сплачений, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 липня 2018 року позовну заяву Головного управління ДФС у Тернопільській області прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи та призначено судове засідання на 17 серпня 2018 року о 10:30 год. Даною ухвалою відповідачу у справі встановлено 15-денний термін для подання відзиву з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
17 серпня 2018 року в судовому засіданні судовий розгляд справи відкладено на 25 вересня 2018 року о 11:30 год, у зв'язку із неявкою представника відповідача. Станом на день розгляду справи відповідачем не подано відзив на адміністративний позов.
У відповідності до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства ( надалі КАС України), у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
25 вересня 2018 року секретарем судового засідання складено довідку про те, що судове засідання не проводилося, у зв'язку із перебуванням судді на лікарняному. Відтак слухання справи перенесено на 03 жовтня 2018 року о 15:30 годині.
У судове засідання, призначене на 03 жовтня 2018 року о 15:30 год, представник позивача не прибув, подав до суду письмове клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання, призначене на 03 жовтня 2018 року о 15:30 год. повторно не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причин неприбуття суду не повідомив.
У відповідності до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Текстильна 16», (код ЄДРГІОУ 37944150, надалі ОСББ «Текстильна 16»), зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.
Судом встановлено, що згідно довідки про наявність боргу за відповідачем числиться заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами, по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати, в сумі 2550,00 грн., з них: 0,00 грн. - основного платежу, 2550,00 грн., штрафні санкції, 0,00 грн. - пеня.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість платежу на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати, а саме штрафні санкції виникли у зв'язку із несплатою узгодженого податкового зобов'язання, нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення від 25.11.2015 року №0120331706 - сума штрафних санкцій становить 510 грн., згідно податкового повідомлення-рішення від 09.09.2016 року №0043121301 - сума штрафних санкцій становить 1020,00 грн., згідно податкового повідомлення-рішення від 12.04.2017 року №0003911301 - сума штрафних санкцій становить 1020,00 грн..
Зазначені податкові повідомлення-рішення, відповідачем не були оскаржені ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов'язання визначені в них, вважаються узгодженими.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, визнається податковим боргом.
Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: випискою з інтегрованої облікової картки платника податку, розрахунком суми позовних вимог, розрахунком штрафних санкцій.
Відповідачу виставлялась та була надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкова вимога №308-23 від 18.01.2016 року. З часу виставлення якої податковий борг платника не переривався.
В пункті 57.3 статті 57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до пп. 133.1.1. п. 133.1 ст.133 ПК України, платниками податку на прибуток підприємств є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.
Об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу (пп. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 ПК України)
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В пункті 57.3 статті 57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Кодексу). Тобто, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник після фактичного погашення податкового боргу повинен сплатити пеню у розмірі, який залежить від періоду прострочення.
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Виходячи з норм статті 95 Податкового кодексу України податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у податкового органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стаття 102 ПК України, яка носить спеціальний характер по відношенню до статті 122 КАС України, передбачає, що позовні вимоги контролюючого органу, пов'язані зі стягненням податкового боргу з платників податків, повинні пред'являтися протягом 1095 днів з дня виникнення податкового боргу.
У відповідності до ч. ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оскільки, будь-яких належних та допустимих доказів, які б спростовували твердження позивача про наявність боргу у об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Текстильна, 16" представником відповідача не надано, а судом не здобуто, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Текстильна 16» (місцезнаходження: вул. Текстильна, 16, м. Тернопіль, 46010, код ЄДРПОУ 37944150) на користь Головного управління ДФС у Тернопільській області (Тернопільська область, м.Тернопіль, вул.Білецька,1, код ЄДРПОУ 39403535) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача, та за рахунок готівки, що належить відповідачу заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по платежу податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, в сумі 2550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) грн. 00 коп. на р/р 33119340019002, МФО 899998, код одержувача 37977726, код бюджетної класифікації 11010100.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 03 жовтня 2018 року.
Копію рішення надіслати учасникам справи.
Головуюча суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2018 |
Оприлюднено | 08.10.2018 |
Номер документу | 76903901 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні