Рішення
від 26.09.2018 по справі 924/439/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" вересня 2018 р. Справа №924/439/18

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В. при секретарі судового засідання Устіновій А.П., розглянувши матеріали справи

за позовом заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вовковинецької селищної ради, смт. Вовковинці, Деражнянський район

до приватного підприємства "Торгово-промислова компанія "Віком", м. Хмельницький

про стягнення 408417,29 грн., з яких 402475,07 грн. - коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці та 5942,22 грн. - 3% річних

Представники сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

від прокуратури: ОСОБА_1 за службовим посвідченням від 21.09.2015р.;

Рішення виноситься 26.09.2018р., оскільки в судовому засіданні 06.09.2018р. оголошувалась перерва.

встановив: заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах позивача просить суд стягнути з відповідача на користь Вовковинецької селищної ради 408417,29 грн., з яких 402475,07 грн. - коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці та 5942,22 грн. - 3% річних у зв'язку із неналежним виконанням умов договору від 26.09.2017р. №2 про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці. Щодо підстав звернення прокуратури з позовом до суду зазначається про те, що Вовковинецькою селищною радою самостійно заходи представницького характеру на усунення порушень не вживаються, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовом в інтересах держави в особі вказаного органу місцевого самоврядування.

Обґрунтовуючи позов, прокурор вказує, що між виконкомом Вовковинецької селищної ради та відповідачем (замовник) укладено договір №2 про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинпі. Предметом вказаного Договору, відповідно до п. 1.1, 1.2 є визначення для ПП "Торгово-промислова компанія "Віком" (який є замовником реконструкції зерносушильного комплексу із встановленням зерносушарки SUKUP ТЕ2452 та трьох бункерів SUKUP6011 в смт. Вовковинці по вул. Вокзальна, 2) величини пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці. Пунктами 2.1, 2.2 та 2.4 Договору визначено, що ПП "Торгово-промислова компанія "Віком" зобов'язується перерахувати кошти на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці, згідно із розрахунком розміру пайової участі від 26.09.2017р. та графіком сплати коштів за вказаним Договором від 26.09.2017р. двома проплатами - 300000 грн. до 15.10.2017р. та 302475,07 грн. до 15.11.2017р., на загальну суму 602475,07 грн. на зазначений в Договорі рахунок.

Стверджує, що у зв'язку з невиконанням умов Договору, 26.03.2018 Вовковинецькою селищною радою надіслано до ПП "Торгово-промислова компанія "Віком" претензію з вимогою сплатити кошти за Договором від 26.09.2017 №2, вимоги якої товариством у повному обсязі не виконано. Так, станом на 03.05.2018 ПП "Торгово-промислова компанія "Віком" за вказаним Договором 04.04.2018 сплатило 200 тис.грн. до бюджету Вовковинецької селищної ради.

Наголошує на тому, що в порушення вищевказаних вимог законодавства та умов Договору ПП "Торгово-промислова компанія "Віком" кошти на загальну суму 402475,07 грн. пайового внеску до селищного бюджету не перераховано. У відповідності із вимогами ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України Вовковинецькою селищною радою за період прострочення виконання грошового зобов'язання (з 16.11.2017 по 16.03.2018) нараховано 3% річних на загальну суму 5942,22 грн. Загальна сума заборгованості за Договором від 26.09.2017 №2 становить 408417,29 грн. Зазначає, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мepeж і споруд та транспортних комунікацій.

Представник прокуратури в судовому засіданні підтримав позов з наведених підстав, усно зазначивши, що підставою звернення прокуратури з позовом було неналежне здійснення позивачем заходів для захисту інтересів органу місцевого самоврядування.

Позивач у судове засідання не з'явився, однак на адресу суду надіслав клопотання від 19.07.2018р. та 24.07.2018р. про розгляд справи без участі представника. Також позивач зазначив, що підтримує позов повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позов не подав, причин неявки та неподання доказів не повідомив.

Ухвали суду по даній справі від 18.06.2018р., 18.07.2018р, 01.08.2018р., 06.09.2018р. надіслані на його адресу, зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань згідно Витягу від 31.05.2018р., та повернуті до суду із зазначенням відсутності за місцем знаходження.

Згідно ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Положеннями ст. 242 ГПК України передбачено, що днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження. З наведеного, відповідач є такий, що належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, проте, відзиву на позов не подав та причин неявки та неподання відзиву не повідомив.

Ст. 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Враховуючи вищевикладене, розумність строків розгляду судового спору, суд приходить до висновку про розгляд справи без участі відповідача та за наявними в матеріалах справи доказами.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено таке.

Рішенням від 27 листопада 2014 року №2 Вовковинецької селищної ради Деражнянського району Хмельницької області затверджено Порядок та форми договору про пайову участь у створенні і розвитку інфраструктури смт. Вовковинці, п.п. 1.1-1.4 якого передбачено, що порядок пайової участі (внеску) замовників будівництва у створенні і розвитку інфраструктури смт. Вовковинці регулює організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням і використанням коштів забудовників об'єктів містобудування у розвиток інфраструктури у зв'язку з будівництвом об'єктів містобудування на території смт. Вовковинці. Порядок розроблено на підставі Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва". Пайова участь у створенні і розвитку інфраструктури смт. Вовковинці є обов'язковою для всіх замовників (фізичних осіб - підприємців, фізичних та юридичних осіб), які здійснюють або здійснили забудову земельної ділянки на території смт. Вовковинці, незалежно від форми власності замовника, розташування та функціонального призначення об'єкта будівництва, за винятком об'єктів, передбачених ч. 4 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Пайова участь (внесок) замовника полягає у відрахуванні коштів для забезпечення створення і розвитку інфраструктури смт. Вовковинці.

Замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта на території Вовковинецької селищної ради зобов'язаний звернутися із заявою до виконавчого комітету Вовковинецької селищної ради для отримання рішення про можливість надання містобудівних умов та обмежень.

До заяви для отримання рішення виконавчого комітету Вовковинецької селищної ради з дозволом про можливість отримання містобудівних умов та обмежень, необхідно також долучити звернення замовника будівництва щодо укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інфраструктури Вовковинецької селищної ради.

Договір про пайову участь у створенні і розвитку інфраструктури Вовковинецької селищної ради укладається із виконавчим комітетом Вовковинецької селищної ради не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до надання дозволу виконавчим комітетом Вовковинецької селищної ради про можливість отримання містобудівних умов і обмежень.

Текст договору має відповідати типовому договору про залучення коштів на створення і розвиток інфраструктури Вовковинецької селищної ради, що є додатком до даного Порядку (п.п. 2.2.-2.5 Порядку).

В Договорі про пайову участь Замовників будівництва обов'язково зазначається термін внесення коштів пайової участі. Забудовник перераховує кошти на рахунок цільового фонду Вовковнецької селищної ради. В платіжному дорученні зазначається призначення платежу: "На створення та розвиток інфраструктури Вовковинецької селищної ради " (розділ 3 Порядку).

У випадку несвоєчасної сплати пайового внеску фізичні та юридичні особи сплачують пеню в розмірі одного відсотка від залишкової суми за кожен прострочений день.

Замовник за 45 діб до введення об'єкта містобудування в експлуатацію зобов'язаний надати до Вовковинецької селищної ради кошторис загальної вартості будівництва, визначеної згідно з державними будівельними нормами, та виконаний у цінах, діючих на цей період, і техніко-економічні показники для визначення остаточної величини пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населеного пункту Вовковинецької селищної ради.

У разі якщо об'єкт містобудування вже введений у експлуатацію, то Замовник будівництва зобов'язаний надати до Вовковинецької селищної ради ради документи, що підтверджують вартість об'єкту містобудування на період укладення Договору пайової участі.

Розрахунок розміру пайової участі (внеску) замовника у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури здійснюється Вовковинецькою селищною радою ради. Величина пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з Вовковинецькою селищною радою, відповідно до встановленого радою розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо - та поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації Вовковинецькою селищною радою звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених нормативів для одиниці створеної потужності.

При збільшенні кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування з фізичними та юридичними особами укладається додатковий договір до основного, де зазначається уточнена сума пайового внеску.

Величина пайової участі (внеску) Замовника у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури селища встановлюється, зокрема, для нежитлових будівель та/або споруд якщо загальна кошторисна вартість будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування більше 1000 тис. грн. - 5% (із врахуванням рішення від 21.02.2017р №7 Вовковинецької селищної ради Деражнянського району Хмельницької області).

За змістом доданого зведеного кошторису розрахунку вартості будівництва (2016рік) "Реконструкція комплексу по прийманню, сушінню та зберіганню зерна Хмельницька обл. Деражнянський р-н, смт Вовковинці, вул. Вокзальна, 2" кошторисна вартість реконструкції становить 1 2049 501,27 грн.

Також позивач звернувся до відповідача із заявою про укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці.

26.09.2017р. між виконкомом Вовковинецької селищної ради та відповідачем (замовник) укладено договір №2 про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці, п.п. 1.1, 1.2. якого сторони передбачили, що предметом даного Договору є пайовий внесок Замовника на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури пункту Вовковинці при здійсненні будівництва об'єкта містобудування на умовах, зазначених цим Договором. Назва та місце розташування об'єкта містобудування - реконструкція зерносушильного комплексу із встановленням зерносушарки SUKUP ТЕ2452 та трьох бункерів SUKUP6011 в смт. Вовковинці по вул. Вокзальна, 2.

Пунктами 2.1, 2.2 та 2.4 Договору визначено, що Замовник перераховує кошти на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Вовковинці у розмірі 602475,07 грн. за графіком до 31.10.2017р. Величина пайової участі визначена на підставі затвердженої проектної документації (загальна кошторисна вартість будівництва) у сумі 12049501,27 грн. Сплата коштів замовником здійснюється за графіком згідно із додатком 1.

П. 3.1. договору передбачено, що забудовник зобов'язується сплатити кошти у порядку та строки, визначені Порядком пайової участі у розвитку інфраструктури Вовковинецької селищної ради та договором. Договір діє з моменту його підписання сторонами до повного його виконання (п. 6.4. договору). Договір підписаний представниками сторін та скріплений печатками.

До договору додано Розрахунок величини пайової участі (внеску) замовників (юридичних, фізичних осіб) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури у розмірі 602475,07грн. (12049501,27 грн.*5%). Даний розрахунок підписаний представниками сторін та скріплений печатками.

Також до договору додано графік оплати коштів пайової участі (внеску) замовників (юридичних, фізичних осіб) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (до 15.10.2017р. здійснюється оплата у розмірі 300000грн., до 15.11.2017р. здійснюється оплата у розмірі 302475,07грн. ) Даний графік підписаний представниками сторін та скріплений печатками.

Позивач звернувся до відповідача із вимогою від 16.03.2018р. про оплату коштів в сумі 602475,07 грн. Однак відповідач лише частково оплатив заборгованість у сумі 200000грн., що підтверджується банківською випискою 03.04.2018р. Тобто Відповідач залишив письмову вимогу без належного реагування, та заборгованість в сумі 402475,07 грн. до бюджету не сплатив.

В матеріалах справи також наявні копії: листа управління ДАБІ у Хмельницькій області до Деражнянського відділу Хмельницької місцевої прокуратури про надання копії декларації про початок виконання будівельних робіт та копію повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт на будівництво об'єкта ("Реконструкція зерносушильного комплексу із встановленням зерносушарки SUKUP ТЕ2452 та трьох бункерів SUKUP6011; Хмельницька обл., Деражнянський р-н, смт. Вовковинці, вул. Вокзальна, 2", замовником будівництва якого є ПП ТПК "Віком"), повідомлення про встановлення підстав та наміру здійснювати представництво інтересів держави в суді №72-10-18 від 25.05.2018р.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши подані матеріали та давши їм оцінку в сукупності, судом враховується таке.

У справі, що розглядається, Прокурор обґрунтував необхідність звернення з позовною заявою потребою захистити інтереси держави, оскільки невиконання відповідачем договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці зумовлює ненадходження коштів пайової участі до селищного бюджету на створення та розвиток інфраструктури міста, чим порушуються економічні інтереси держави та територіальної громади міста.

Прокурор зазначив, що Вовковинецькою селищною радою самостійно заходи представницького характеру на усунення наведених порушень не вживаються, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовом в інтересах держави в особі вказаного органу місцевого самоврядування.

Водночас, пункт 3 частини першої статті 131-1 Конституції передбачає можливість представництва прокурором інтересів держави у виключних випадках.

Аналіз частини третьої статті 23 Закону України "Про прокуратуру" дає підстави стверджувати, що прокурор може представляти інтереси держави в суді лише у двох випадках: якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження; у разі відсутності такого органу.

Перший "виключний випадок" передбачає наявність органу, який може здійснювати захист інтересів держави самостійно, а другий - відсутність такого органу. Однак підстави представництва інтересів держави прокуратурою у цих двох випадках істотно відрізняються.

У першому випадку прокурор набуває право на представництво, якщо відповідний суб'єкт владних повноважень не здійснює захисту або здійснює неналежно.

"Не здійснення захисту" виявляється в усвідомленій пасивній поведінці уповноваженого суб'єкта владних повноважень - він усвідомлює порушення інтересів держави, має відповідні повноваження для їх захисту, але всупереч цим інтересам за захистом до суду не звертається.

"Здійснення захисту неналежним чином" виявляється в активній поведінці (сукупності дій та рішень), спрямованій на захист інтересів держави, але яка є неналежною.

"Неналежність" захисту може бути оцінена з огляду на встановлений порядок захисту інтересів держави, який серед іншого включає досудове з'ясування обставин порушення інтересів держави, обрання способу їх захисту та ефективне здійснення процесуальних прав позивача.

Судом враховується, що Вовковинецькою селищною радою самостійно заходи представницького характеру на усунення порушень укладеного між позивачем та відповідачем договору вживалися неналежним чином: позивач лише 16.03.2018р. звертався до відповідача із вимогою про оплату коштів.

Будь-яких інших дій Вовковинецькою селищною радою не вживалося.

Відповідно, суд приходить до висновку, що позивач (Вовковинецька селищна рада), як орган місцевого самоврядування та сторона по договору про пайову участь від 26.09.2017р., неналежним чином здійснювала захист, внаслідок чого заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вовковинецької селищної ради правомірно звернувся до суду з даним позовом.

Пунктом 3 ст. 3, ст.627 Цивільного кодексу України закріплено принцип свободи договору, який передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Ст. 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до ч.ч. 2, 3, 5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Беручи до уваги наведені вище положення закону, враховуючи встановлені судом факти та зміст позовних вимог, положення договору №2 про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці, суд вважає правомірними вимоги щодо стягнення з відповідача існуючої станом на час подання позову та на час вирішення спору заборгованості у вигляді 402475,07 грн. коштів на розвиток соціально-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці, що виникла внаслідок того, що відповідач не виконав належним чином свої зобов'язання, визначені умовами укладеного між сторонами у справі договору про пайову участь (внесок) замовника (юридичною, фізичною особою) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці, тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідачем доказів на підтвердження добровільного погашення вказаної заборгованості не подано.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до умов договору та законодавства України прокурором у позові нараховано та заявлено до стягнення з відповідача 3% річних за період з 16.11.2017р. по 16.03.2018р. в сумі 5942,22 грн. Зазначене нарахування проведене правомірно та підлягає задоволенню.

Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Таким чином, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позову.

Керуючись ст.ст. 2, 13, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 236-238, 240-242, 257, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вовковинецької селищної ради, смт. Вовковинці, Деражнянський район до приватного підприємства "Торгово-промислова компанія "Віком", м. Хмельницький про стягнення 408417,29 грн., з яких 402475,07 грн. - коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці та 5942,22 грн. - 3% річних задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Торгово-промислова компанія "Віком" (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 37098235) на користь Вовковинецької селищної ради (р/р 31514921700707 ГУДКСУ у Хмельницькій області МФО 815013, код ЄДРПОУ 38009214, призначення платежу - кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту код доходу 24170000) 402475,07 грн. (чотириста дві тисячі чотириста сімдесят п'ять гривень 07 коп.) - коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Вовковинці та 5942,22 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот сорок дві гривні 22 коп.) - 3% річних.

Видати наказ.

Стягнути з приватного підприємства "Торгово-промислова компанія "Віком" (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 37098235) на користь прокуратури Хмельницької області (код ЄДРПОУ 02911102, Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, рахунок 35218028002814, код класифікації видатків бюджету 2800) 6126,26 грн. (шість тисяч сто двадцять шість гривень 26 коп.) відшкодування судового збору.

Видати наказ.

Відповідно до ч. 6 ст. 233 ГПК України, у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Повний текст складено 04.10.2018р.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч.1, 2 ст. 256 ГПК України).

Суддя В.В. Димбовський

Віддруковано 4 примірника:1 - до справи, 2 - позивачу (32223, Хмельницька область, Деражнянський район, смт. Вовковинці, вул. Миру, 24), 3- відповідачу (29000, АДРЕСА_1).

4- Хмельницькій місцевій прокуратурі (29001, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 63)

Всім рекомендованим з повідомленням.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.09.2018
Оприлюднено04.10.2018
Номер документу76905419
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/439/18

Рішення від 26.09.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 06.09.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 01.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 18.07.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 18.06.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 01.06.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні