Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-251/07
УХВАЛА
іменем України
03 жовтня 2018 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
у складі: головуючого судді Коренюка В.П.,
при секретарі Подвисоцькій Т.В.,
за участю заявника ОСОБА_1,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду №2 у м. Коростені Житомирської області заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 квітня 2007 року в адміністративній справі № 2-251/07 за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військкомату, Коростенського міського управління праці та соціального захисту населення, Коростенського міського управління Пенсійного фонду України про стягнення одноразової щорічної допомоги учаснику бойових дій, перерахунок та виплату призначеної пенсії,-
встановив:
ОСОБА_2 звернувся в Коростенський міськрайонний суд Житомирської області із заявою про роз'яснення постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області №2-251/07 від 4 квітня 2007 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військкомату, Коростенського міського управління праці та соціального захисту населення, Коростенського міського управління Пенсійного фонду України про стягнення одноразової щорічної допомоги учаснику бойових дій, перерахунок та виплату призначеної пенсії, в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду України у м. Коростені здійснити перерахунок призначеної пенсії, як учаснику бойових дій, починаючи з 25 лютого 2005 року та виплатити не отриману різницю пенсії. Заявник зазначив, що жодних обмежень щодо сум, строків виплати не має та й підстав для припинення виплати підвищення пенсії також. Тому просив роз'яснити постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області № 2-251/07 від 4 квітня 2007 року щодо способу, строків і порядку її виконання, а саме щодо кінцевої дати проведення підвищення виплати пенсії і продовження її виплати, як учаснику бойових дій у розмірі 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до припинення отримання ним пенсії, яка призначена довічно, а в разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то з якого розміру слід виходити при обчисленні підвищення пенсії в подальшому.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_2 підтримав заяву про роз'яснення судового рішення та просив вимоги задовольнити.
Представник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_3, в направленій до суду заяві, при розгляді заяви ОСОБА_1 поклалась на розсуд суду.
Представник Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується розпискою про вручення судової повістки, в судове засідання не з'явився, суд про причини неявки не повідомив.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наступне.
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 квітня 2007 року ухвалено зобов'язати Коростенське міське управління Пенсійного фонду здійснити перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1, як учаснику бойових дій, починаючи з 25 лютого 2005 року та виплатити не отриману різницю пенсії, а в задоволенні іншої частини вимог відмовлено (а.с.39-41).
Київський апеляційний адміністративний суд 4 березня 2008 року постановив скасувати постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 квітня 2007 року в частині відмови в позові про стягнення одноразової щорічної грошової допомоги, а в решті рішення залишив без змін (а.с.83-87).
Твердження заявника щодо незрозумілості судового рішення не узгоджується з положенням, закріпленим в статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить.
Тобто, роз'яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта, викладення рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі.
В мотивувальній частині постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 квітня 2007 в справі № 2-251/07 чітко обґрунтувані мотиви її ухвалення.
З листа управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 11 червня 2018 року вбачається, що виконавчий документ №2-251/07 разом з копією довідки управління Пенсійного фонду України в м. Коростені про здійснення нарахування та проведення виплати стягувачу коштів в сумі 29412,95 грн повернуто на адресу ОСОБА_1 4 травня 2017 року за вихідним № 2975 (31576)/38/3.2-33.
Суд зазначає, що питання, з приводу роз'яснення яких звернувся заявник, не свідчать про незрозумілість судового рішення чи окремих його положень, а свідчать лише про не виконання рішення суду від 4 квітня 2007 року в справі №2-251/07, яким, зокрема, не обмежено кінцевий термін або строк, на який призначено відповідне підвищення пенсії, а тому захист порушених та обмежених прав заявника може бути вирішений в іншому порядку, а не у порядку роз'яснення судового рішення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для роз'яснення постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 липня 2007 по справі №2-251/07.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.243, 248, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 4 квітня 2007 року в адміністративній справі № 2-251/07 за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військкомату, Коростенського міського управління праці та соціального захисту населення, Коростенського міського управління Пенсійного фонду України про стягнення одноразової щорічної допомоги учаснику бойових дій, перерахунок та виплату призначеної пенсії - відмовити.
Повний текст ухвали складено 4 жовтня 2018 року.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області ОСОБА_4
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2018 |
Оприлюднено | 05.10.2018 |
Номер документу | 76912650 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коренюк В. П.
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коренюк В. П.
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Невмержицька О. А.
Адміністративне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Невмержицька О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні