печерський районний суд міста києва
Справа № 757/37889/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
03.08.2018 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло вказане клопотання.
В судове засідання слідчий не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
На підставі ч. 2ст. 163 КПК Українислідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000003630 від 13.11.2017, за фактом вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 205 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що на території м. Києва діє організоване злочинне угрупування, учасники якого організували функціонування «конвертаційного центру», спрямованого на мінімізацію доходів, отриманих в ході протиправних діянь: ухилення від сплати обов`язкових платежів до бюджету, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб`єкти господарської діяльності (далі - СГД), проведення безтоварних фінансових операцій з використанням реквізитів фіктивних підприємств.
Проведеними в ході здійснення досудового розслідування слідчими (розшуковими) діями встановлено низку «сумнівних» СГД з ознаками фіктивності, реквізити яких використовуються в незаконних фінансових операціях, серед яких: ТОВ "САУСТ ЧЕК" (ЄДРПОУ 41580207), ТОВ «КІТ-КЕТ» (ЄДРПОУ 41704748), ТОВ «ІНТЕРПРАЙС ГРУП» (ЄДРПОУ 40405457), ТОВ «Сіджи Груп» (код ЄДРПОУ 41691509), ТОВ «Альфа Технолоджі» (код ЄДРПОУ 41585603), ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) та інші.
З метою маскування протиправної діяльності, надання їй виду легальної, групою осіб в якості постачальників товарів, робіт і послуг для «сумнівних» СГД в податковій звітності, використовуються так звані підприємства-імпортери та товаровиробники, які здійснюють продаж продуктів харчування в т.ч.: тушок курчат, фарш курячий, м`ясо куряче, свіжі овочі та фрукти, порошкоподібні суміші призначені для харчування, харчові заморожені продукти, надають послуги оренди приміщень, рекламні послуги, тощо на території України. Фактично ж, всі товари реалізовуються за готівкові кошти, без відображення їх в документах бухгалтерського обліку підприємств та податкової звітності.
У подальшому,вищезазначені підприємстваз ознакамифіктивності,за рахунокпроведення підміниноменклатури товарів(пересорту),здійснюють намитній територіїУкраїни документальневідображення безтоварнихоперацій зпоставки товарів,виконання робіт,в адресусуб`єктів реальногосектору економіки, чим надають можливість останнім незаконно формувати податковий кредит з ПДВ.
Таким чином, правочини підприємствами реального сектору економіки по фінансово-господарським взаємовідносинам з таким суб`єктами господарювання порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчинені удавано з метою ухилення від сплати податків третіх осіб.
Проведеним оглядом Єдиного реєстру податкових накладних та АІС «Податковий блок» встановлено, що ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) формує податковий кредит для ТОВ ВКФ «Курс», яке також формує податковий кредит від низки пов`язаних «транзитних» підприємств, які здійснюють підміну товарних позицій.
Допитана в якості свідка ОСОБА_4 , яка згідно до податкової звітності ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) була засновником та директором товариства зазначила, що ТОВ «ТД «Вектрум» їй не відоме, ніколи не працювала на вказаному підприємстві, заробітної плати не отримувала, реєстрацією/перереєстрацією товариства не займалась, рахунків у банківських установах не відкривала, безпосереднього відношення до господарської діяльності товариства не має
Таким чином у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати що невстановлені слідством особи, з метою прикриття своєї незаконної діяльності, використовують реквізити ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192), з метою схемного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки шляхом проведення вдаваних господарських операцій.
Встановлено, що ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) має рахунки відкриті у наступних банківських установах:
1.АТ «СБЕРБАНК» (МФО 320627), рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ;
2.АТ «ОТП БАНК» (МФО 300528), рахунок № НОМЕР_4 .
У ході досудового розслідування, слідчим винесено постанову про призначення судово-почеркознавчу експертизу до проведення якої залучені експерти Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України у м.Києві.
Таким чином,у банківськихустановах знаходятьсядокументи,які становлятьбанківську таємницю,містять всобі відомості,що маютьзначення длявстановлення обставині джерелнадходження набанківські рахунки ТОВ «ТД«Вектрум» (кодЄДРПОУ 41006192) грошових коштів, а також самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Оригінали зазначених банківських документів ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) необхідно вилучити з метою їх дослідження, проведення податкових перевірок та подальшого експертного дослідження, а також встановлення осіб, які підписували такі документи.
Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно дост. 162 КПК Українидо речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю відноситься інформація, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, тощо.
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, дослідивши долучені до клопотання документів, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст.108,160,162,163,164,166,309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим в особливо важливих справах управління з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , а також іншим слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів по кримінальному провадженню №42017000000003630 від 13.11.2017 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів які містять банківську таємницю клієнта ТОВ «ТД «Вектрум» (код ЄДРПОУ 41006192) та здійснити тимчасовий доступ до речей та документів, з метою вилучення оригіналів документів, які свідчать про відкриття, функціонування та про рух коштів по рахункам відкритим в наступних банках:
-у АТ «СБЕРБАНК» (МФО 320627), рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 ;
-у АТ «ОТП БАНК» (МФО 300528), рахунок № НОМЕР_4 ;
-установчих документів;карток ізвідбитками печаткита зразкамипідпису службовихосіб підприємства;наказів пропризначення осіб,які маютьправо підписубанківських документів;довіреностей;офіційного листування;ксерокопій паспортівдиректора,головного бухгалтерата засновниківпідприємства напідставі якихбуло відкрито(закрито)вищезазначені рахунки, заяви про відкриття та закриття вказаних рахунків, додатки до них; договори на відкриття та здійснення розрахунково-касового обслуговування; документи, що свідчать про видачу готівкових коштів (чеки та доручення на отримання готівки); документи, які свідчать про купівлю іноземної валюти клієнтами;
-інформації про рух коштів у період з 01.01.2016 по 03.08.2018 (на паперових та магнітних (електронних) носіях із зазначенням: призначень платежів, сум платежів, дати і часу надходження та списання коштів, з вказанням даних підприємств з якими були взаємовідносини: назви, коду ЄДРПОУ, номеру рахунку) та вказати ІР-адреси з яких вищевказані підприємства надавали інформацію до банків.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано ОСОБА_3
-Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76927873 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні