Ухвала
від 28.09.2018 по справі 761/37089/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/37089/18

Провадження № 1-кс/761/25135/2018

У Х В А Л А

28 вересня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді: ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

розглянувши клопотання розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42016000000004101 від 28.12.2017, за підозрою громадянки ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 по кримінальному провадженню №42016000000004101 від 28.12.2017, за підозрою громадянки ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку в житловому приміщенні за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно в жовтні 2014 року, точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлена, громадянка ОСОБА_4 , маючи на меті отримання матеріальної вигоди від здійснення підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території Донецької області шляхом використання непрацюючих господарських та виробничих об`єктів, розробила злочинний план щодо особистого збагачення та фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом реєстрації у податкових та реєстраційних органах т.зв. «Донецької народної республіки» (далі - «ДНР») суб`єкта підприємницької діяльності з послідуючою сплатою податків до бюджету «ДНР».

На виконання власного розробленого плану, восени 2014 року ОСОБА_4 підшукала з невстановлених досудовим розслідуванням джерел комплекс зі зберігання та переробки рибної продукції, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , який не функціонує за призначенням та може бути використаний нею для здійснення підприємницької діяльності.

В подальшому приблизно у жовтні-листопаді 2014 року, точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, на виконання власного злочинного плану, спрямованого на здійснення підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території Донецької області з подальшою сплатою податків до бюджету «ДНР», бажаючи отримати у користування зазначений вище комплекс, зв`язалась з генеральним директором ТОВ «Інтерфіш Плюс» (код ЄДРПОУ 33161470) ОСОБА_6 та запропонувала передати їй у користування комплекс зі зберігання та переробки консервної продукції, розташований за адресою: Донецька область, Новоазовський район, смт. Сєдове, комплекс будівель та споруд № 2, мотивуючи останню можливістю його збереження та забезпечення схоронності.

Таким чином, за вище зазначених обставин ОСОБА_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , діючи з корисливих мотивів, вчинила фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто вчинила злочин, передбачений ч. 3 ст. 110-2 КК України.

В ході проведення досудового розслідування отримано відомості, що можуть свідчити про причетність громадянки ОСОБА_4 до протиправної діяльності посадових осіб ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112) та інших підприємств, в тому числі нерезидентів, які за попередньою змовою з працівниками даних підприємств, використовуючи виробничі потужності ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури», що знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької області, організували протиправні схеми фінансування та матеріального забезпечення так званої «ДНР» шляхом незаконного виробництва та реалізації саморятівників, респіраторів та іншої продукції індивідуального захисту гірників з подальшою передачею отриманих від даних протиправних дій прибутків, в тому числі так званих податків, мит та інших обов`язкових платежів представникам «ДНР», що створена з метою вчинення насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Відповідно до інформації від Комунального підприємства Київської обласної ради «Західне бюро технічної інвентаризації» від 24.09.2018 встановлено, що житлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

У судовому засіданні старший слідчий в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 просив клопотання задовольнити та надати дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий суддя, дослідивши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання з огляду на таке.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

За ч. 1 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно ч. 2 ст. 168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.

Крім того, заслухавши слідчого та оцінивши в сукупності доводи клопотання з долученими до нього документами, слідчий суддя вважає, що на даний час слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Так, слідчий суддя вважає, що на даний час доданими до клопотання документами, підтверджується наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, а відшукувані речі, про які слідчий зазначив у клопотанні, можуть знаходитись за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення: первинних фінансово-господарських документів ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112); документів, записних книжок, нотаток, чернеток, які містять відомості у письмовому вигляді щодо ведення фінансово-господарської діяльності ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112).

Проте, як вбачається з поданого клопотання, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення: комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, ноутбуків, планшетів, флеш-носіїв, карт-пам`яті, що містять або можуть містити відомості у електронному вигляді щодо ведення фінансово-господарської діяльності ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112) та інших підприємств, в тому числі нерезидентів, залучених до протиправної діяльності; засобів зв`язку, смартфонів, що використовувались для координації злочинної діяльності ОСОБА_4 з керівниками ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112) та інших підприємств, в тому числі нерезидентів, залучених до протиправної діяльності, але дані вимоги клопотання не підлягають задоволенню, оскільки слідчий не довів наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, крім того, не конкретизовано, які саме носії інформації планується відшукати та вилучити.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 168, 233, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42016000000004101 від 28.12.2017, за підозрою громадянки ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 або іншим слідчим, прокурорам, які входять в групу по даному кримінальному провадженню, на проведення обшуку в житловому приміщенні за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення: первинних фінансово-господарських документів ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112); документів, записних книжок, нотаток, чернеток, які містять відомості у письмовому вигляді щодо ведення фінансово-господарської діяльності ПАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» (код ЄДРПОУ 00159491), ТОВ «ДЕЗЕГА Холдінг Україна» (код ЄДРПОУ 39548007), ТОВ «Інтеркод» (код ЄДРПОУ 31049685), ТОВ «Торговий дім ДЗГА» (код ЄДРПОУ 39544112).

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.

При виконанні даної ухвали відповідно до ч. 2, ч. 3, ч. 9 ст. 236 КПК України, обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли завдається найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може суттєво зашкодити меті обшуку.

Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія.

Другий примірник протоколу обшуку разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім`ї або його представникові/ керівнику або представникові підприємства, установи або організації.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.09.2018
Оприлюднено23.02.2023
Номер документу76928758
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/37089/18

Ухвала від 28.09.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 28.09.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні