ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2018 р. м. ХерсонСправа № 540/2035/18
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області до Дочірнього підприємства "Агрофірма Рубанівська" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група компаній "Содружество" про стягнення капіталізованих платежів,
встановив:
01 жовтня 2018 року Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області звернулося до суду з позовом до Дочірнього підприємства "Агрофірма Рубанівська" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група компанія "Содружество", у якому просить стягнути з Дочірнього підприємства "Агрофірма Рубанівська" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група компанія "Содружество" (код ЄДРПОУ 30070145, вул. Космонавтів, с. Рубанівка, Великолепетиський район, Херсонська область, 74532) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 41313410, вул.. Рєпіна, 1, м. Херсон, 73034) капіталізовані платежі в сумі 565 508 (п'ятсот шістдесят п'ять тисяч п'ятсот вісім) гривень 23 копійки.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовом та доданими до нього документами, суддею встановлено наступне.
Частиною 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1762 гривень.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що за змістом позовної заяви, ціна позову складає 565 508,23 грн., тому позивач повинен сплатити судовий збір в сумі 8 482,62 грн. ( 1,5% від ціни позову) та надати суду документ про його сплату.
При цьому, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вважає себе звільненим від сплати судового збору на підставі п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI, якою передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи.
Отже, законодавством чітко передбачено право осіб на пільгу шляхом звільнення їх від сплати судового збору, проте внаслідок виникнення правовідносин, пов'язаних з відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи.
Проте, предметом стягнення у даній справі є капіталізовані платежі, які сплачуються підприємствами, що перебувають на стадії ліквідації, що не узгоджується з вищевказаною нормою Закону України " Про судовий збір ".
Таким чином, суд вважає помилковою позицією позивача щодо його звільнення від сплати судового збору.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
З мотивувальної частини позову вбачається, що підставою для звернення позивача до суду стала відмова ДП "Агрофірма "Рубанівська" визнати капіталізовані платежі та сплатити їх у добровільному порядку, проте доказів на підтвердження вказаних обставин позивачем не надано.
Таким чином, позивач повинен надати докази надіслання на адресу відповідача вимоги про сплату капіталізованих платежів в сумі 565 508,23 грн. та докази відмови ДП "Агрофірма "Рубанівська" визнати вказані капіталізовані платежі та сплатити їх у добровільному порядку.
З огляду на вказані обставини, суд встановив, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме:
- надати документ про сплату судового збору в сумі 8 482,62 грн.;
- надати докази надіслання на адресу відповідача вимоги про сплату капіталізованих платежів в сумі 565 508,23 грн. та докази відмови ДП "Агрофірма "Рубанівська" визнати вказані капіталізовані платежі та сплатити їх у добровільному порядку.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд -
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/2035/18 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Дубровна В.А.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2018 |
Оприлюднено | 09.10.2018 |
Номер документу | 76939153 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні