Справа № 699/464/18
Номер провадження 1-кп/699/105/18
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2018 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу з питань пробації ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Корсунь-Шевченківський кримінальне провадження №12018250190000143 щодо обвинувачення
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого, військовозобов`язаного, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Обвинувачений ОСОБА_5 17.03.2018, близько 12.00 год., перебуваючи на території земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , на якій знаходиться нерухоме майно «Будинок Головинських», діючи умисно, з корисливих мотивів, таємно, з метою заволодіння чужим майном, шляхом вільного доступу викрав двадцять металевих пластин чорного металобрухту розмірами 1x0,5 м на загальну масу 57 кг., що знаходилися біля вищевказаного будинку, що перебуває на балансі Корсунь-Шевченківського Державного історико-культурного заповідника, після чого місце вчинення злочину залишив, а викраденим майном розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв матеріальної шкоди на суму 360 грн. 81 коп.
Будучи допитаним у суді обвинувачений ОСОБА_5 вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, визнав повністю, щиро розкаявся і показав, що 17.03.2018 виявив на території заповідника в смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області предмети з чорного металу, які вирішив викрасти. З цією метою зайшов на територію, яка ніким не охоронялася, і взяв 20 пластин з чорного металу, потім виніс їх, а згодом здав на пункт прийому металобрухту.
Вартість викраденого майна обвинувачений ОСОБА_5 у суді повністю визнав.
Представник потерпілого ОСОБА_7 скориставшись своїм правом бути присутнім у судовому засіданні, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у його відсутність, міру покарання залишив на розсуд суду, у зв`язку з чим показань суду не надав (а.с.45).
Суд, враховуючи, що обвинувачений та інші учасники кримінального провадження не заперечили і не оспорили встановлені фактичні обставини, правильно розуміють зміст даних обставин, що не викликає у суду сумнівів щодо добровільності та істинності позиції всіх учасників процесу, і після роз`яснення судом суті такого порядку розгляду справи та того, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, визнав можливим провести розгляд в порядку, передбаченому ч.3 ст.349 КПК України, тобто обмежитись допитом обвинуваченого, а також вивченням матеріалів, які характеризують його особу.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно ч.1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ч.2 цієї статті Конвенції кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року Європейський суд з прав людини повторює, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази винуватості ОСОБА_5 у їхній сукупності, і які у суду не викликають сумніву, суд прийшов до висновку, що винуватість останнього у вчиненні інкримінованих діянь доведена повністю.
За таких обставин суд кваліфікує дії обвинуваченого ОСОБА_5 за ч.1 ст.185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
При призначенні покарання обвинуваченому суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який класифікується як злочин середньої тяжкості, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, характеристику останнього, досудову доповідь з інформацією про соціально-психологічну характеристику обвинуваченого, думку потерпілого про суворість покарання, яку залишив на розсуд суду.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченому, суд визнає щире каяття, активне сприяння в розкритті злочину.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому, судом не встановлено.
По місцю проживання обвинувачений характеризується посередньо.
На обліку у психіатра та нарколога не перебуває, що вбачається з довідки №62 виданої
Корсунь-Шевченківською ЦРЛ від 27.04.2018.
Відповідно до висновку досудової доповіді сектору з питань пробації ризик вчинення повторного кримінального правопорушення ОСОБА_5 оцінюється як середній, ризик небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб, також оцінюється як середній, а тому останній може виправитись без ізоляції від суспільства, за умовою встановлення судом обов`язків, передбачених п.п.1, 2 ч.1, п.2 ч.2 ст. 76 КК України.
З урахуванням характеристики обвинуваченого ОСОБА_5 , встановлених обставин, що пом`якшують його покарання, суд вважає, що виправлення та перевиховання останнього можливе без ізоляції від суспільства, шляхом призначення покарання за ч.1 ст.185 КК України у виді позбавлення волі та звільнення обвинуваченого від відбування призначеного покарання в порядку ст.75 КК України з випробуванням, з іспитовим строком та покладенням на нього обов*язків, передбачених ст.76 КК України, що в даному випадку буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів.
Цивільний позов у справі не заявлений.
Завдані збитки на загальну суму 360,81 грн. відшкодовані.
Арешт на майно не накладався.
Речові докази у кримінальному провадженні: 20 металевих пластин чорного металобрухту загальною вагою 57 кг., які передано представнику потерпілої сторони ОСОБА_7 на зберігання на підставі зберігальної розписки - підлягають залишенню у розпорядженні потерпілого.
Процесуальні витрати підлягають стягненню з обвинуваченого в дохід держави.
Заходи забезпечення кримінального провадження не обирались.
Керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України,
Суд
ЗАСУДИВ:
Визнати ОСОБА_6 винуватим увчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, і призначити йому покарання у виді двох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком один рік, який рахувати з часу проголошення вироку.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_5 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання і роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
До набрання вироком законної сили обрати відносно ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Речові докази у кримінальному провадженні: 20 металевих пластин чорного металобрухту загальною вагою 57 кг., які передано представнику потерпілої сторони ОСОБА_7 на зберігання на підставі зберігальної розписки - залишити у розпорядженні Корсунь-Шевченківського державного історико-культурний заповідника Департаменту культури та взаємозв`язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації
Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Корсунь-Шевченківським РС УДМС України в Черкаській області 14.02.2013, РНОКПП НОМЕР_2 , інші відомості суду не відомі, в доход держави (отримувач УК у м.Черкасах /Черкаси/, код отримувача 38031150, р/р 31116115700002, банк отримувача ГУДКСУ у Черкаській області, МФО 854018) процесуальні витрати в сумі 429,00 грн. за проведення судово-товарознавчої експертизи.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом 30 діб з моменту його проголошення.
Копію вироку після проголошення вручити негайно прокурору та обвинуваченому.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 76958034 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Свитка С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні