Справа №464/161/17
пр № 2/464/144/18
У Х В А Л А
01 жовтня 2018 року Сихівський районний суд м.Львова в складі:
головуючого-судді Теслюка Д.Ю.,
за участі секретаря судового засідання Горбач О.І.,
позивача ОСОБА_1,
третьої особи ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Житлово - будівельного кооперативу №247, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення загальних зборів Житлово - будівельного кооперативу №247,
в с т а н о в и в :
В провадженні Сихівського районного суду м.Львова перебуває вказана цивільна справа.
Судом розпочато розгляд даної справи по суті 25.01.2018 р.
17.07.2018 р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 про вступ до участі у даній справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Дослідивши матеріали позовної заяви та матеріали цивільної справи, заслухавши думку учасників справи, суд приходить до такого висновку.
15.12.2017 набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким ЦПК України викладено в новій редакції.
Згідно п.п.9 п.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.ч.3,4 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
У відповідності до ст.52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
У відповідності до ст. 195 ЦПК України положення статей 193 і 194 цього Кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Частиною 7 статті 178 ЦПК України передбачено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Таким чином, з врахуванням вищенаведених норм процесуального права, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, повинна подати позов до закінчення підготовчого судового засідання або до початку першого судового засідання.
За таких обставин, оскільки позовна заява третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_4, подана після початку розгляду справи по суті, тобто з порушенням вимог щодо строків її подання, а частиною 3 ст.194 ЦПК України передбачено, що зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику, тому позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору необхідно повернути заявнику ОСОБА_4
Керуючись ст. ст. 52, 193, 194, 195, 260, 261 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - ОСОБА_4 у справі за позовом ОСОБА_1 до Житлово - будівельного кооперативу №247, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення загальних зборів Житлово - будівельного кооперативу №247 - повернути заявнику.
Роз'яснити ОСОБА_4, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із позовом в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги через Сихівський районний суд м. Львова протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення.
Суддя Теслюк Д.Ю.
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 10.10.2018 |
Номер документу | 76962506 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Теслюк Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні