Рішення
від 26.09.2018 по справі 265/2102/18
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа №265/2102/18

Провадження №2/265/833/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2018 року місто Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді - Міхєєвої І.М.,

за участю секретаря судового засідання - Федорової А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради про визнання права власності, третя особа: Виноградненська сільська рада, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Маріупольської міської ради про визнання права власності на будинок. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що він є власником будинку АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності, яке було втрачено ним під час проведення антитерористичної операції. Земельна ділянка площею 0,1616га за зазначено адресою була надана йому для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських споруд рішенням Виноградненської сільської ради. З метою зареєструвати право власності на вказаний будинок, позивач вимушений звернутися до суду з позовом про визнання за ним права власності на домоволодіння.

Позивач до судового засідання не з'явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилась, надала письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позовних вимог заперечувала, посилаючись на те, що позивачем не було надано належних доказів щодо права власності на вищевказане домоволодіння, а правовстановлюючий документ зовсім відсутній.

Від представника третьої особи - Виноградненської сільської ради надійшла заява про розгляд справи без його участі та ухвалення рішення на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що рішенням Виноградненської сільської ради від 20.06.2014р. ОСОБА_1 була надана земельна ділянка у приватну власність для обслуговування житлового будинку та господарських споруд в АДРЕСА_1, а 02.07.2014р. видано свідоцтво про право власності на цю земельну ділянку.

05.11.2013р. був складений технічний паспорт на житловий будинок АДРЕСА_1.

Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений Постановою КМУ № 1127 від 25.12.2015 р., також передбачає аналогічний пункт. Зокрема, п.41 передбачає, що для державної реєстрації права власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна подаються:

- документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (крім випадків державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, побудовані до 5 серпня 1992 р.);

- технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;

- документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадків надання відомостей про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинки).

Відповідно до п. 42 вказаної Постанови, для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються:

1) технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;

2) документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.

Документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов'язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Тільки після реєстрації власник будинку вступає в повне право власності. При відсутності реєстрації права власності власник має право на користування будинком, однак не має можливості їм розпоряджатися, тобто відчужувати якимось способом або успадковувати.

Згідно ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на нерухоме майно виникає в особи з моменту завершення будівництва та прийняття його в експлуатацію, а якщо таке право підлягає державній реєстрації - з моменту його державної реєстрації. До завершення будівництва та прийняття нерухомого майна в експлуатацію забудовник вважається не власником на будівлі або споруди, як окремого об'єкта, а власником будівельних матеріалів, обладнання, а також відповідних майнових прав.

До завершення будівництва (створення) майна, а якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, то до моменту прийняття його до експлуатації, або якщо право власності на таке нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, то до моменту державної реєстрації право власності на новостворене майно та об'єкт незавершеного будівництва не виникає (стаття 331 ЦК України).

У зв'язку із цим, до виникнення права власності на таке майно право власності існує лише на матеріали, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення) майна. Отже, законом не передбачено можливість визнання права власності на новостворене майно та об'єкт незавершеного будівництва в судовому порядку, якщо право власності на таке майно не було зареєстроване раніше в установленому законодавством порядку. .

Відповідно до ч.1 ст.376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Судом встановлено, що правовстановлюючих документів на житловий будинок АДРЕСА_1 у позивача не має, державна реєстрація здійснена не була.

Будь-яких доказів на підтвердження існування правовстановлюючих документів на спірний будинок та здійснення ним державної реєстрації на цей об'єкт, позивачем не надано.

Таким чином, визнання права власності на домоволодіння, на який немає ніяких документів, крім техпаспорту, який виданий 05.11.2013 р. на ім'я позивача, ОСОБА_1, який не характеризує об'єкт нерухомості з правової точки зору, а лише говорить про наявність такого об'єкту нерухомості, відповідно до чинного законодавства України неможливе.

Відповідно до ч. 1ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, судовим розглядом встановлено, що факти, викладені позивачем в позовній заяві в обґрунтування позовних вимог, не підтверджені письмовими доказами, у зв'язку з чим позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 263-265 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради про визнання права власності, третя особа: Виноградненська сільська рада, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження у випадках, передбачених ст. 354 ЦПК України.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя.

Позивачка: ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, ІПН: НОМЕР_1.

Відповідач: Маріупольська міська рада, юридична адреса: м.Маріуполь, пр..Миру,70.

Третя особа: Виноградненська сільська рада, адреса: м.Маріуполь, с.Виноградне, вул.Центральна,22б, код ЄДРПОУ 04342128.

Повний текст судового рішення складено 05 жовтня 2018 року.

Суддя І. М. Міхєєва

СудОрджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення26.09.2018
Оприлюднено09.10.2018
Номер документу76968767
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —265/2102/18

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Міхєєва І. М.

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Міхєєва І. М.

Ухвала від 31.05.2018

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Міхєєва І. М.

Ухвала від 12.03.2018

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Міхєєва І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні