ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27.08.2018 Справа № 905/1442/18
Господарський суд Донецької області у складі судді Ніколаєвої Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви за вх. № ГСДО 16039/18 від 02.08.2018р.
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фарнтрейд (84301, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Дмитра Мазура, буд.18)
до відповідача ОСОБА_1 MEDIADESING SRL (Mun.Chisinau, com.Stauceni, Str.Nucarilor, 57)
про стягнення 5 959,80 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ Фарнтрейд звернулось до господарського суду Донецької області з позовом про стягнення з ОСОБА_1 MEDIADESING заборгованості за поставлений товар в розмірі 5 959,80 доларів США.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 06.08.2018р. вказану позовну заяву ТОВ Фарнтрейд залишено без руху, у зв'язку з ненаданням позивачем до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та встановлено ТОВ Фарнтрейд строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення копії даної ухвали.
21.08.2018р. за вх. ГСДО №17396/18 господарський суд одержав додаткові пояснення ТОВ Фарнтрейд , в яких зазначено, що позивачем понесено судові витрати у вигляді сплати судового збору у розмірі 2 282,56 грн., витрати, пов'язані з професійною правничою допомогою позивач нести не планує; сплату витрат, пов'язаних з залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів або пов'язаних з витребуванням доказів, вчиненням інших процесуальних дій позивач спрогнозувати не може. При цьому, якщо в процесі розгляду справи буде встановлено, що для її подальшого розгляду необхідно понести відповідні судові витрати, то позивач гарантує їх сплату.
Відповідно до ч. 3 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Отже, враховуючи усунення визначених в ухвалі суду від 06.08.2018р. недоліків позовної заяви, позовна заява ТОВ Фарнтрейд вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та підлягає прийняттю до розгляду.
Водночас, розглянувши матеріали позовної заяви, приймаючи до уваги, що місцезнаходженням відповідача є Республіка Молдова, м. Кишинів, з метою забезпечення рівності сторін перед законом і судом, змагальності сторін та дотримання принципів диспозитивності та пропорційності, закріплених положеннями ст.ст.7, 8, 13, 14, 15 ГПК України, господарський суд дійшов висновку про доцільність розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст.367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до ст. ст. 2, 4 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 13.12.1993р., який набув чинності 24.04.1995р., суди, органи прокуратури і нотаріату Договірних Сторін, що далі іменуються установи юстиції надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Договірні Сторони надають взаємно правову допомогу шляхом виконання окремих процесуальних дій, зокрема, складання та пересилки документів, проведення обшуків, вилучення та накладання арешту на майно, пересилки та видачі предметів і документів, порушення або перейняття кримінального переслідування, видачі осіб, які здійснили злочини, допиту обвинувачених, підсудних, свідків, експертів, опитування сторін та інших осіб, проведення експертиз, судового огляду, виконання доручень про вручення документів, а також складання і направлення актів і документів.
За таких обставин, для належного повідомлення відповідача у справі, господарський суд вважає за необхідне в порядку ст.367 ГПК України звернутись до компетентного органу Республіки Молдова із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів.
В силу ч.3 ст.368 ГПК України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою; до судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. 5 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 13.12.1993р., який набув чинності 24.04.1995р., у справах, що охоплюються цим Договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої договірної Сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної Сторони або англійську чи російську. Якщо стосовно положень цього Договору вимагається додавати до документів, які пересилаються, їх переклад на мову іншої Договірної Сторони, ті переклади мають бути здійснені офіційним перекладачем.
Відповідно до ст. 9 вказаного Договору, запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної Сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної Сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.
Перелік обов'язків позивача, який відповідно до ч.1 ст.41 ГПК України є учасником справи, визначений, зокрема, ст.42 ГПК України, в силу п.7 ч.2 якої учасники справи, зобов'язані виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
З огляду на зазначене, суд покладає на позивача обов'язок надати суду у двох примірниках засвідчений (нотаріально) переклад на державну мову Республіки Молдова позовної заяви та доданих до неї документів, даної ухвали, судового доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документа.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Отже, у зв'язку із зверненням із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів, провадження у справі підлягає зупиненню.
Керуючись ст.ст. 120, 174, 176, 228, 234, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №905/1442/18.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання у справі №905/1442/18 призначити на 27.02.2019 року о 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Донецької області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, 5, каб. № 307 (3-ій поверх). 4.Викликати сторін у підготовче засідання, яке призначено на 27.02.2019 року о 11:00 год.
5.Зобов'язати позивача надати до суду у двох примірниках належним чином засвідчений (нотаріально) переклад на державну мову Республіки Молдова: позовної заяви та доданих до неї документів, даної ухвали, судового доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів.
6. Запропонувати позивачу надати до суду:
- докази, що підтверджують статус відповідача, як юридичної особи, у відповідності до законодавства Республіки Молдова;
- письмові документально підтверджені пояснення щодо знаходження на території України філії, представництва чи іншого відокремленого підрозділу відповідача;
- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви (для огляду);
- належним чином засвідчені копії (належної якості) та оригінали для огляду міжнародної товарно-транспортної накладної CMR№104444 і електронної митної декларації UA№70010/2018/000728 з відмітками про одержання товару відповідачем;
- довідку з банку, що підтверджує ненадходження коштів на рахунок позивача в період з лютого 2018 року від відповідача в рахунок оплати згідно контракту ВЭД №2109/2017 від 21.09.2017р.
7. Після надходження від Товариства з обмеженою відповідальністю Фарнтрейд документів з перекладом звернутись до компетентного органу Республіки Молдова із судовим дорученням про вручення судових документів.
8. Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов відповідно до ст.165 ГПК України і всі докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
9. Запропонувати відповідачу надати до суду:
- докази, що підтверджують статус відповідача, як юридичної особи, у відповідності до законодавства Республіки Молдова;
- письмові документально підтверджені пояснення щодо знаходження на території України філії, представництва чи іншого відокремленого підрозділу відповідача.
10. Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив на позов відповідно до ст.166 ГПК України - протягом 5 днів з дня його отримання.
11. Провадження у справі №905/1442/18 зупинити до 27.02.2019 року.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud5006/.
Ухвала набрала чинності 27.08.2018р. та може бути оскаржена (в частині зупинення провадження у справі) в апеляційному порядку до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складання повної ухвали.
Додаток на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Фарнтрейд : копія ухвали від 27.08.2018р.; доручення про вручення документів від 27.08.2018р.; підтвердження про вручення документа.
Суддя Л.В. Ніколаєва
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2018 |
Оприлюднено | 09.10.2018 |
Номер документу | 76985282 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Л.В. Ніколаєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні