ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2018 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Осаулова Н.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби ОСОБА_2 міськрайонного управління юстиції про припинення дії, яка порушує право, -
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2018 року позивач звернулася до Фастівського міськрайонного суду Київської області з даним позовом.
Згідно положень ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Так, статтею 15 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно до ч. 2, 3 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконним рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 ЦК України.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя перевіряє чи подана вона з додержанням норм чинного законодавства, а саме статей 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 4 та п. 5 ч 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги стороною позивача в позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача, тобто ті юридично значимі факти, на основі яких звертаються до суду та обґрунтовують свої вимоги відповідно до норм матеріального права, що поширюються на спірні правовідносини, з зазначенням доказів в підтвердження обґрунтування заявлених вимог або обставин, які свідчать на підтвердження дійсної неможливості отримання таких доказів, а також на підставі якої правової норми визначається той спосіб захисту прав, який позивач просить застосувати, тобто, які саме суб єктивні права позивача порушені, якими саме діями відповідача з приводу даного предмету спору та з якими правовими наслідками.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач зазначає, що вона є власником земельної ділянки по провулку Квітневому, 23 в м. Фастів загальною площею 0,1000 га, житлового будинку № 18 по вул. Чичеріна в м. Фастів та земельної ділянки з цільовим призначенням для обслуговування будинку, загальною площею 0,0341 га. Однак, відчужити вищезазначене майно вона не може оскільки воно знаходиться під забороною відчуження, а саме на підставі постанови ОСОБА_2 ВДВС АА 386707 від 05.06.2009 року.
Так, з наданих позивачем до матеріалів справи документів вбачається, що ОСОБА_1 на праві приватної спільної часткової власності належить 3/5 частин житлового будинку № 18 по вул. Калинова (Чичеріна) в місті Фастів Київської області.
Між тим, позивач не зазначила кому та на якій підставі належить інша частина вищезаначеного будинку оскільки, під час судового розгляду справи, можуть порушитися права та інтереси інших співвласників.
Таким чином, в частині припинення дії заборони відчуження до суду з даним позовом мають звертатися всі власники будинку № 18 по вул. Калинова (Чичеріна), або позивач має звернутися з позовом, в якому просити суд припинити дію заборони відчуження лише із своєї частки будинку.
Окрім того, позивачем до матеріалів справи не додано самої постанови Серії АА 386707 на підставі якої було накладено арешт, яка б дала суду можливість встановити у зв'язку з чим було накладено даний арешт.
Разом з тим, позивачем при зверненні до суду наданоОСОБА_2 міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області за № 6172 від 19.03.2018 року , проте даний лист являється застарілим, а отже втратилв свою юридичну силу, таким чином позивачу на підтвердження заявлених позовних вимог необхідно надати вказаний вище лист який дійсний станом на день звернення до суду, із даною позовною заявою.
Між тим, на підтвердження своїх позовних вимог, позивач не зазначає та не надає суду жодного доказу, який свідчив би про неможливість вирішення вказаного спору в іншому порядку, а ніж в судовому.
Більш того, позивачем не зазначено та не надано доказів, які б підтверджували як саме та у зв'язку з чим порушено її права зі сторони відповідача.
Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху , який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби ОСОБА_2 міськрайонного управління юстиції про припинення дії, яка порушує право - залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання останніми копії ухвали.
Роз'яснити позивачам, що у разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Осаулова Н.А.
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2018 |
Оприлюднено | 11.10.2018 |
Номер документу | 77025888 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Осаулова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні