Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
11 жовтня 2018 р. Справа № 0540/5823/18-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді - Супруна Ю.О., розглянувши у підготовчому засіданні в порядку письмового провадження в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду по справі за позовом ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, 64207, АДРЕСА_1) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Балаклійського відділення (код ЄДРПОУ 41433553, 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Соборна, 94) про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
18.07.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Балаклійського відділення, в якому просить суд:
- скасувати постанову Балаклійського віділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 23.11.2017 року № 2001/5560/42559/17 про припинення щомісячної страхової виплати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1;
- зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Балаклійського відділення відновити нарахування виплату щомісячної страхової виплати в розмірі 873,76 грн., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2018 року передано дану адміністративну справу до Харківського окружного адміністративного суду до розгляду за територіальною підсудністю.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.08.2018 року справу № 0540/5823/18-а передано на розгляд судді Супрун Ю.О..
Позивач та представник позивача до судового засідання призначеного 11.10.2018 року о 11:00 год., не прибули, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Представник відповідача до суду прибув до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 11.10.2018 року подав заяву, в якій просив суд, у зв'язку з повторною неявкою позивача залишити позовну заяву - без розгляду. Зазначену заяву розглядати без участі відповідача в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Дослідивши матеріали справи та зміст поданої заяви, суд зазначає наступне.
Так, ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2018 року прийнято справу до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справи у зв'язку з чим призначено справу у підготовче засідання на 20.09.2018 року о 11:00 год..
Разом з тим, ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2018 року клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення по справі № 0540/5823/18-а - задоволено. Відстрочено сплату судового збору до постановлення рішення по справі ОСОБА_1 за № 0540/5823/18-а.
Копії ухвал судді Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2018 року разом з судовою повісткою була направлена на адресу позивача, однак на адресу суду поштою було повернуто конверт з відміткою про причини повернення "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки ."
Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
В засідання призначене на 20.09.2018 року позивач та представник позивача не прибули, судове засідання призначене на 20.09.2018 року об 11:00 год., відкладено на 11.10.2018 року об 11:00 год..
У зв'язку із неявкою позивача або уповноваженого представника позивача секретарем судового засідання було направлено судову повістку на адресу позивача, однак на адресу суду поштою було повернуто конверт з відміткою про причини повернення "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення."
Як вже зазначалось, що відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КАС України учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Згідно з ч. 2 ст. 44 КАС України учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ч. 5 ст. 205 КАС України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.
Згідно з положеннями ч. 1 та ч. 2 ст. 183 КАС України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє, зокрема, ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
З урахуванням зазначеного, суд прийшов до висновку, що заява представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду підлягає задоволенню та позов ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Балаклійського відділення про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, слід залишити без розгляду, оскільки позивач, належно повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, повторно не прибув до судового засідання, про причини неявки суд не повідомив, із клопотанням/заявою про відкладення засідання або розгляд справи за його відсутності до суду не звертався.
Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена (ч. 3 ст. 240 КАС України).
Згідно ч. 4 ст. 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 240, 243, 248, 256, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - задовольнити.
Позовну заяву ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, 64207, АДРЕСА_2) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Балаклійського відділення (код ЄДРПОУ 41433553, 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Соборна, 94) про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття судового рішення судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання у повному обсязі - через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, як передбачено п.15 Перехідних положень КАС України; після початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи-безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали виготовлено та підписано 11 жовтня 2018 року.
Суддя Супрун Ю.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2018 |
Оприлюднено | 11.10.2018 |
Номер документу | 77043482 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Супрун Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні