Справа № 2а-9877/09/0470 Категорія статоблік у- 6.6
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2009 року м. Дніпропетровс ьк
Дніпропетровський окруж ний адміністративний суд у с кладі:
головуючого судді - Юхно І.В .
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю представників по зивача - Палія Є.О.
розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативну справу
за позовом Державної по даткової інспекції у Жовтнев ому районі м.Дніпропетровськ а
до Товариства з обм еженою відповідальністю «АЛ ЬФА-МЕБЛІ» та ОСОБА_3
про стягнення податков ого боргу за рахунок активів , -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інсп екція у Жовтневому районі м. Д ніпропетровська звернулась до Дніпропетровського окруж ного адміністративного суду із адміністративним позовом до товариства з обмеженою ві дповідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ » та ОСОБА_3 з позовними ви могами про звернення стягнен ня на активи боржника в рахун ок погашення податкового бор гу зі сплати податку на додан у вартість у сумі 2153 грн. 80 коп.
Представник позивача в суд овому засіданні позовні вимо ги підтримав повністю та про сив позов задовольнити у пов ному обсязі. В обґрунтування позовних вимог позивачем за значено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» були порушені вимоги п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобо в'язань платників податків п еред бюджетами та державними цільовими фондами» (№ 2181-III від 2 1.12.2000р.), саме: не подано звітніст ь по податку на додану вартіс ть за період з січня 2007р. по січ ень 2009р., внаслідок чого у нього утворилась заборгованість у сумі 2753 грн. 80 коп., яка є не спла чена. ОСОБА_3 є засновнико м товариства з обмеженою від повідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» . Ненадходження до бюджету об ов' язкових платежів наноси ть суттєву шкоду інтересам д ержави в особі Державної под аткової інспекції у Жовтнево му районі м. Дніпропетровськ а.
Відповідачі - Товариство з обмеженою відповідальні стю «АЛЬФА-МЕБЛІ» та ОСОБА_ 3 в судове засідання не з' я вились, про час, дату та місце судового засідання повідомл ялися належним чином відпові дно до вимог ст. 35 КАС України, о днак, на адресу суду повернул ися конверти з відміткою пош тового відділення про причин и невручення адресату, а саме незнаходження адресата за з азначеною адресою (а.с.33,34).
За даних обставин суд, керую чись положеннями ст. 128 КАС Укр аїни, вважає за можливе розгл янути справу за відсутності відповідачів.
Дослідивши матеріали спра ви, заслухавши пояснення пре дставника позивача, дослідив ши подані до суду докази, оцін ивши їх за своїм внутрішнім п ереконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об' єктивному розгляді у судовом у процесі всіх обставин спра ви, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.ст. 67. 68 Конст итуції України, кожен зобов'я заний сплачувати податки і з бори у порядку та в розмірах, в становлених законом, неухиль но додержуватися Конституці ї та законів України. Відпові дно до п.2 ч.І ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р.. п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону Укр аїни «Про порядок погашення зобов'язань платників податк ів перед бюджетами та держав ними цільовими фондами» від 21.12.2000р. платники податків і збор ів (обов'язкових платежів) зоб ов'язані вести бухгалтерськи й облік, складати звітність п ро фінансово-господарську ді яльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встано влені законами, подавати до д ержавних податкових органів та інших державних органів в ідповідно до законів деклара ції, бухгалтерську звітність та інші документи і відомост і, пов'язані з обчисленням і сп латою податків і зборів (обов 'язкових платежів). Також, згід но п.3 ч.І ст.9 Закону України «Пр о систему оподаткування», пл атники податків і зборів (обо в'язкових платежів) зобов'яза ні сплачувати належні суми п одатків і зборів (обов'язкови х платежів) у встановлені зак онами терміни.
Згідно пп. 7.8.1 н.7.8 ст.7 Закону Ук раїни «Про податок на додану вартість» №168/97 - ВР піл 03.04.1997 року , податковим періодом для спл ати податку на додану вартіс ть є один календарний місяць .
Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про поря док погашення зобов'язань пл атників податків перед бюдже тами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 р. (далі - З акон України № 2181) податкові де кларації подаються за базови й податковий (звітний) період , що дорівнює календарному мі сяцю (у тому числі при сплаті м ісячних авансових внесків) - п ротягом 20 календарних днів, на ступних за останнім календар ним днем звітного (податково го) місяця.
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» (ідентифікаці йний код - 33771207) зареєстрований я к юридична особа рішенням Ви конавчого комітету Дніпропе тровської міської ради від 06.1 0.2005р. за адресою: вул. південна,7 м. Дніпропетровськ, 49000. Даний ф акт підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстр у юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 18-19).
Відповідач перебуває на об ліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому район і м. Дніпропетровська як плат ник податків в тому числі под атку на додану вартість.
23.02.2009р. посадовими особами Де ржавної податкової інспекці ї у Жовтневому районі м. Дніпр опетровська на підставі п. 1 ст . 11 Закону України «Про держав ну податкову службу в Україн і» (№ 509-XII від 04.12.1990р.) було проведен о документальну невиїзну (ка меральну) перевірку платника податку на додану вартість т овариства з обмеженою відпов ідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» з п итання не подання декларації з податку на додану вартість , а саме: за січень 2008р. (гранични й строк подання 20.02.2008р.), за лютий 2008р. (граничний строк подання 2 0.03.2008р.), за березень 2008р. (гранични й строк подання 21.04.2008р.), за квіте нь 2008р. (граничний строк поданн я 20.05.2008р.), за травень 2008р. (граничн ий строк подання 20.06.2008р.), за черв ень 2008р. (граничний строк подан ня 21.07.2008р.), за липень 2008р. (граничн ий строк подання 20.08.2008р.), за серп ень 2008р. (граничний строк подан ня 22.09.2008р.), за вересень 2008р. (грани чний строк подання 20.10.2008р.), за жо втень 2008р. (граничний строк под ання 20.11.2008р.), за листопад 2008р. (гра ничний строк подання 22.12.2008р.), за грудень 2009р. (граничний строк п одання 20.01.2009р.), за січень 2009р. (гра ничний строк подання 20.02.2009р.). В р езультаті зазначеної переві рки було виявлено порушення відповідачем вимог абз. „а" пп .4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про п орядок погашення зобов'язань платників податків перед бю джетами та державними цільов ими фондами» (№ 2181-III від 21.12.2000р.), пр о що було складено Акт про рез ультати документальної неви їзної (камеральної) перевірк и своєчасності подання подат кової звітності від 23.02.2009р. (а.с. 6 ).
Відповідно до пп.17.1.1 п. 17.1 ст.17 За кону України «Про порядок по гашення Зобов'язань платникі в податків перед бюджетами т а державними цільовими фонда ми», за не подання податкової декларації у строки, визначе ні законодавством, платник п одатків зобов'язаний сплатит и штраф у розмірі десяти неоп одатковуваних мінімумів дох одів громадян за кожне таке н еподання або її затримку.
На підставі Акту про резуль тати документальної невиїзн ої (камеральної) перевірки св оєчасності подання податков ої звітності від 23.02.2009р. позивач ем було винесено повідомленн я-рішення № 0009611502/0 від 23.02.2009р., однак , вказане повідомлення-рішен ня та акт не були отримані від повідачем у зв' язку з незна ходженням Товариства з о бмеженою відповідальністю « АЛЬФА-МЕБЛІ» за адресою місц езнаходження - вул. Південн а, 7, м. Дніпропетровськ, 49000, про щ о складено Акт про неможливі сть вручення акту про резуль тати документальної невиїзн ої (камеральної) перевірки св оєчасності подання податков ої звітності з ПДВ та податко вого-повідомлення-рішення ТО В «АЛЬФА-МЕБЛІ» № 0001731 від 23.02.2009р. (а .с. 7).
При цьому відповідно до п. 4.9 «Порядку направлення органа ми державної податкової служ би України податкових повідо млень платникам податків» за твердженого Наказом Державн ої податкової адміністрації України N 247 від 27.05.2003 р. день розмі щення такого податкового пов ідомлення на дошці податкови х оголошень (повідомлень), заф іксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважаєтьс я днем його вручення.
У строк, встановлений нп.5.3.1 п .5.3 ст.5 Закону України № 2181 (протя гом 10 календарних днів від дня отримання податкового повід омлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних сан кцій, визначених рішенням по даткового органу, та не оскар жив ці рішення у встановлено му порядку.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону Ук раїни «Про порядок погашення зобов'язань платників подат ків перед бюджетами та держа вними цільовими фондами», уз годжена сума податкового зоб ов'язання, не сплачена платни ком податків у визначені зак оном строки, визнається сумо ю податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми штрафних с анкцій, застосовані до відпо відача згідно зазначеного по даткового повідомлення - рі шення становлять 2153 грн. 80 коп., є узгодженими, і набули статус у податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту «а» пп . 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога на дсилається платнику податкі в контролюючим органом не ра ніше першого робочого дня пі сля закінчення граничного ст року сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Пе рша податкова вимога містить повідомлення про факт узгод ження податкового зобов'язан ня та виникнення права подат кової застави на активи плат ника податків, обов'язок пога сити суму податкового боргу та можливі наслідки непогаше ння його у строк.
Друга податкова вимога, у ві дповідності до пункту "б" пп. 6.2. 3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику по датків не раніше тридцятого календарного дня від дня нап равлення (вручення) йому перш ої податкової вимоги, у разі н епогашення платником податк ів суми податкового боргу у в становлені строки. Друга под аткова вимога додатково до в ідомостей, викладених у перш ій податковій вимозі, може мі стити повідомлення про дату та час проведення опису акти вів платника податків, що пер ебувають у податковій застав і, а також про дату та час пров едення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інсп екцією у Жовтневому районі м . Дніпропетровська у зв' язк у з несплатою податкового бо ргу відповідачу були виставл ені податкові вимоги: а саме, п ершу податкову вимогу №1/682 від 10.03.2009 року на суму 2153, 80 грн. було на правлено поштою, та отримано відповідачем 23.03.2009 року, що під тверджується підписом відпо відача на поштовому повідомл ені про її отримання. (а.с.8)
23.04.2009 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому рай оні м. Дніпропетровська скла дено акт № 0003924 про неможливіст ь вручення платнику податків другої податкової вимоги №2/95 8 від 22.04.2009р. на суму 2153,80 грн. у зв' язку з незнаходженням Това риства з обмеженою відпові дальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» за ю ридичною адресою. (а.с.9)
У зв' язку з цим, на підстав і ст.6 Закону України "Про поря док погашення зобов' язань п латників податків перед бюдж етами та державними цільовим и фондами" № 2181 від 21.12.2000р. та п.49 Пор ядку направлення органами де ржавної податкової служби по даткових вимог платникам под атків, затвердженого Наказом ДПА України від 03.07.2001 р. № 226, першу податкову вимогу Товарист ву з обмеженою відповідаль ністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» від 22.04.2009 р № 2/958 розміщено на дошці податк ових оголошень.
Проте податковий борг відп овідачем сплачений не був.
Згідно пункту 1 1 ст. 10 Закону У країни "Про державну податко ву службу України", державні п одаткові інспекції в районах , містах без районного поділу , районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні подат кові інспекції подають до су дів позови до підприємств, ус танов, організацій та громад ян про стягнення заборговано сті перед бюджетом і державн ими цільовими фондами за рах унок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 с т. Закону України № 2181, активи п латника податків можуть бути примусово стягнені в рахуно к погашення його податкового боргу виключно за рішенням с уду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 ць ого ж Закону, є зверненням на а ктиви платника податків в ра хунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 с т. 7 Закону України № 2181, джерела ми погашення податкового бор гу платника податків за ріше нням органу стягнення є будь -які активи.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 Господ арського кодексу України (№ 436 -IV від 16.01.2003р.) господарськими тов ариствами визнаються підпри ємства або інші суб'єкти госп одарювання, створені юридичн ими особами та/або громадяна ми шляхом об'єднання їх майна і участі в підприємницькій д іяльності товариства з метою одержання прибутку. У випадк ах, передбачених цим Кодексо м, господарське товариство м оже діяти у складі одного уча сника.
Статтею 80 Господарського к одексу України визначено, що до господарських товариств належать: акціонерні товарис тва, товариства з обмеженою в ідповідальністю, товариства з додатковою відповідальніс тю, повні товариства, команди тні товариства.
Частиною 3 вищезазначеної с татті встановлено, що товари ством з обмеженою відповідал ьністю є господарське товари ство, що має статутний фонд, по ділений на частки, розмір яки х визначається установчими д окументами, і несе відповіда льність за своїми зобов'язан нями тільки своїм майном. Уча сники товариства, які повніс тю сплатили свої вклади, несу ть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у меж ах своїх вкладів.
Вищенаведене також визнач ено ч. 3 ст. 50 Закону України «Пр о господарські товариства» N 1576-XII, 19.09.1991, а саме: учасники товари ства несуть відповідальніст ь в межах їх вкладів.
Відповідач - ОСОБА_3 (мі сце проживання: АДРЕСА_1, 250 00) відповідно до Витягу з Єдин ого державного реєстру юриди чних осіб та фізичних осіб-пі дприємців (АБ № 650051) є засновник ом Товариства з обмежено ю відповідальністю «АЛЬФА-МЕ БЛІ», розмір його внеску до ст атутного фонду товариства ст ановить 33200, 00грн. (а.с. 18).
Тобто відповідно до положе нь Цивільного, Господарськог о кодексів та Закону України "Про господарські товариств а" товариством з обмеженою ві дповідальністю визнається т овариство, що має статутний (с кладений) капітал, розділени й на частки, розмір яких визна чається установчими докумен тами. Товариство є власни ком: майна, переданого йому у часниками товариства у власн ість як вклад до статутного (с кладеного) капіталу; продукц ії, виробленої товариством у результаті господарської ді яльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого на під ставах, що не заборонені зако ном.
Відповідач-2 - ОСОБА_3 , як засновник товариства з обме женою відповідальністю «АЛЬ ФА-МЕБЛІ», не є власником майн а цього товариства, а лише реа лізує свої корпоративні прав а в управлінні товариством у порядку, визначеному статут ом товариства. Власником ма йна товариства є саме товари ство.
Таким чином, ОСОБА_3 несе ризик збитків, пов' язаних з діяльністю товариства з обм еженою відповідальністю «АЛ ЬФА-МЕБЛІ», у межах свого вкла ду.
За даних обставин суд прихо дить до висновку, що позовні в имоги підлягають задоволенн ю частково, а саме в частині зв ернення стягнення на активи боржника Товариства з об меженою відповідальністю «А ЛЬФА-МЕБЛІ» податкового борг у зі сплати податку на додану вартість у сумі 2153 грн. 80 коп.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративно го судочинства України перед бачено, що у справах, в яких по зивачем є суб' єкт владних п овноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, су дові витрати з відповідача н е стягуються.
На підставі викладеного, ке руючись статтями 94, 122, 128, 160-162 Коде ксу адміністративного судоч инства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровської податков ої інспекції у Жовтневому ра йоні м. Дніпропетровська до т овариства з обмеженою відпов ідальністю «АЛЬФА-МЕБЛІ» та ОСОБА_3 про стягнення пода ткового боргу за рахунок акт ивів - задовольнити частково .
Звернути стягнення на акти ви товариства з обмеженою ві дповідальністю «Аудиторськ а компанія «АЛЬФА-МЕБЛІ» (код ЄДРПОУ 2679418071) на користь Дер жавного бюджету України (р/р 35 226003001286, отримувач УДКУ у Дніпроп етровській області банк “Каз наДНІПРО», ЄДРПОУ 20288799, МФО 805012) в рахунок погашення боргу з по датку на додану вартість у ро змірі 2157 (дві тисячі сто п' ятд есят сім) грн. 80 коп.
В решті позовних вимог - ві дмовити.
На постанову протягом деся ти днів з дня її складення у по вному обсязі до Дніпропетров ського апеляційного адмініс тративного суду через Дніпро петровський окружний адміні стративний суд може бути под ано заяву про її апеляційне о скарження, а протягом двадця ти днів після подання заяви - апеляційна скарга на постан ову суду.
Апеляційна скарга може бут и подана без попереднього по дання заяви про апеляційне о скарження, у разі її подання п ротягом десяти днів з дня скл адання постанови у повному о бсязі.
Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання заяви про апеляці йне оскарження, якщо заяву пр о апеляційне оскарження не б уло подано, а у разі її подання - після закінчення строку н а подання апеляційної скарги . У разі подання апеляційної с карги постанова, якщо її не бу де скасовано, набирає законн ої сили після закінчення роз гляду справи апеляційним суд ом.
Повний текс постанови скла дений 02.11.2009р.
Суддя І. В. Юхно
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2009 |
Оприлюднено | 09.04.2010 |
Номер документу | 7707593 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні