Ухвала
від 11.10.2018 по справі 368/1424/18
КАГАРЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 368/1424/18

провадження № 1-кс/368/342/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" жовтня 2018 р. Слідчий суддя Кагарлицького районного суду Київської області ОСОБА_1 ,за участю секретаря ОСОБА_2 , представника скаржника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 , розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність Кагарлицького ВП ГУ НП в Київській області, -

ВСТАНОВИВ :

до Кагарлицького районного суду Київської області із скаргою звернулася ОСОБА_3 , в якій просить суд Кагарлицьке ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченогост.356Кримінального Кодексу України, мотивуючи свою скаргу наступним.

Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 363696, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею за № 32222001000669, виданого на підставі розпорядження Кагарлицької районної держаної адміністрації № 563 від 03.08.2010 року, вона - ОСОБА_3 , проживає в с. Мирівка, Кагарлицького району Київської області, є власником земельної ділянки, загальною площею 2.4959 га, кадастровий номер 3222285600:02:305:0010, з призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована: Київська область, Кагарлицький район, Мирівська сільська рада.

Згідно Договору оренди землі від 29.11.2012 вказана земельна ділянка була надана ним у строкове платне користування терміном на 5 років Приватному сільськогосподарському підприємству Мирівське.

Термін дії вказаного Договору оренди сплинув 29.11.2017 року.

Згідно умов даного Договору, а саме п.7 Договору, після закінчення строку договору оренди переважне право на поновлення його на новий строк має орендар. У такому разі орендар повинен не пізніше, ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити орендодавця про намір продовжити або припинити його дію.

Хочу зазначити, що всупереч умовам Договору повідомлення про намір продовження договору оренди даної земельної ділянки на мою адресу від ПСП «Мирівське» не надходили.

Окрім цього, нею на адресу ПСП «Мирівське» 20.03.2017 року було направлено заяву про розірвання договору оренди у зв`язку з тим, що вона має бажання самостійно обробляти дану землю. У заяві нею також було прописано попередження про заборону виконання будь-яких агротехнічних робіт під урожай 2018 року після закінчення збирання врожаю 2017 року.

Таким чином, ним навесні 2018 року спірна земельна ділянка була оброблена та засіяна. Всупереч її заяві, ПСП «Мирівське» не виконавши умов договору, самовільно здійснило оброку землі. Працівники господарства переорали її посіви та пересіяли поле іншими культурами.

07 травня 2018 р. нею до Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області було подано заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченого ст.356 КК України, а саме: самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.

Дана заява-повідомлення була прийнята від мене працівниками Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області, про що зроблений відповідний запис в ЖЄО за № 2183 від 07.05.2018 року.

В поданій нею заяві йшлося про те, щоб керівника ПСП «Мирівське» ОСОБА_6 , який дав вказівку підлеглим працівникам перекультивувати її власну земельну ділянку, і умисно знищив її майно та спричинив їй цим значні матеріальні збитки, притягнули до кримінальної відповідальності.

Діяння керівника ПСП Мирівське були умисні та мали на меті заволодіти її землею та знищити її посіви, - такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ст. 356 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Після цього жодних дій, спрямованих на внесення наданих нею відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.

Згідно ст.24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ст.303 КПК Україна на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

30 травня 2018 року Кагарлицьким ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській областібуло затверджено висновок по результатах розгляду заяви гр-ки ОСОБА_3 , яким їй рекомендовано звернутися до суду.

Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Однак Кагарлицьким ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області, всупереч вимогам ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність.

Вона вважає, що відомості, викладені нею в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви внестися до ЄРДР.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п`яти днів з моменту надходження скарги.

Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановлюється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.

Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов`язання вчинити певну дію.

Представника Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду, про що свідчать розписки про отримання судової повістки.

Слідчий суддя, вислухавши представника скаржника та вивчивши надані докази, приходить до висновку про задоволення скарги,виходячи з наступного.

Загальні положення досудового розслідування визначеніглавою 19 КПК України.

Згідно зіст. 214 КПК Українислідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Приписи ч. 1ст. 214 КПКта пункт 2.2 Інструкції про організацію взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами внутрішніх справ у попередженні, виявленні та розслідуванні кримінальних правопорушень, затвердженої наказом МВС України № 700 від 14 серпня 2012 року, зобов`язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24-х годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування тільки заяву або повідомлення, які містять ознаки кримінального правопорушення, а не будь-які інші.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п. 1 ч. 1ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Згідно ізст. 304 КПК Українискарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першоюстатті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформляється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Відповідно дост. 2 КПК України- завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до п.4 ч.5ст.214 КПК Українита пп. 4 п. 2.1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч.1ст.303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Так судом встановлено, що 07 травня 2018 року ОСОБА_3 подала заяву про вчинення кримінального правопорушення до Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області.

Слідчому судді не надано жодного доказу, що підтверджує факт внесення вказаної заяви до ЄРДР.

З огляду на викладене, враховуючи факт звернення ОСОБА_3 до Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, та невнесення у встановлений законом строк та порядок відомостей до ЄРДР, слідчий суддя вважає скаргу такою, що підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.. ст.. 214,303,304,305,306,307 КПК України (в редакції 2012 року), слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Скаргу скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність Кагарлицького ВП ГУ НП в Київській області - задовольнити.

Зобов`язати Кагарлицьке ВП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області прийняти та невідкладно зареєструвати подану ОСОБА_3 заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченогост. 356Кримінального Кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

СудКагарлицький районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.10.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77076131
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —368/1424/18

Ухвала від 11.10.2018

Кримінальне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 11.10.2018

Кримінальне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні