Справа № 471/666/18-ц
Провадження №2/471/335/18
Номер рядка звіту 38
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" жовтня 2018 р.
Братський районний суд Миколаївської області
в складі:
головуючого судді - Скарницької І.Б.,
за участю секретаря - Романчук О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Братське цивільну справу № 471/666/18-ц за позовною заявою ОСОБА_1 до Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся суду з позовною заявою до Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В своєму позові позивач зазначив, що 12 травня 2016 року померла його баба ОСОБА_2. За життя померла склала заповіт, яким зробила розпорядження: земельну ділянку площею 2 га, що належала їй на правах власності, згідно державного акту серії МК № 027184, виданого Братською РДА 25 лютого 2004 року, що розташована на території Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, заповіла ОСОБА_1. У встановлений строк позивач не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в силу своєї юридичної необізнаності, оскільки вважав, що необмежений у часі щодо подання заяви, оскільки у нього наявний заповіт, що наявність заповіту підтверджує прийняття спадщини.
В судове засідання позивач та представник позивача не з'явилися, представник позивача надав заяву, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив справу розглядати за його відсутності.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.
В судове засідання представник третьої особи не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши письмові матеріали справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 1 та 3 ст. 1272 цього Кодексу встановлено, що якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як роз'яснено у пункті 24 постанови Пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про призначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
12 травня 2016 року померла ОСОБА_2 (а.с. 8).
Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 2,0 га, кадастровий номер земельної ділянки 4821480400:03:000:0062, що розташована в межах території Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акта на право приватної власності на землю серія МК № 027184 (а.с. 11).
За життя померла склала заповіт, яким заповідала земельну ділянку площею 2 га, що належала їй на правах власності, згідно державного акту серії МК № 027184, виданого Братською РДА 25 лютого 2004 року, що розташована на території Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, заповіла ОСОБА_1 (а.с. 10).
Відповідно до Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 53002498 від 17.08.2018 року, після смерті ОСОБА_2, померлої 12.05.2016 року, спадкова справа не заводилася (а.с. 23).
До складу сім'ї померлої на день її смерті ніхто окрім неї не входив (а.с. 26).
Зазначені вище обставини, на які посилається позивач, як на поважність причин пропуску шестимісячного строку на прийняття спадщини, є поважними, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення нотаріальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право у встановленому порядку звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає за можливе задовольнити позов.
Судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст.ст. 259, 264,265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Ганнівської сільської ради Братського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_2, яка померла 12 травня 2016 року, терміном у три місяці.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення може бути оскаржено, в порядку ст. 354 ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
СуддяОСОБА_3
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2018 |
Оприлюднено | 17.10.2018 |
Номер документу | 77122316 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Скарницька І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні