РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/18506/18

УХВАЛА

05 жовтня 2018 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Ореховська К.Е. з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2, яке погоджене із прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_2, звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджено із прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000046 від 23.08.2018 за фактом підроблення документів, які подавались для проведення державної реєстрації ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, АДРЕСА_1), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що гр. ОСОБА_3, не маючи на те законних підстав, вніс до заяви про державну реєстрацію юридичної особи та подав до Держаного реєстратора завідомо неправдиві відомості щодо місцезнаходження юридичної особи ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, АДРЕСА_2), відповідальність за що передбачено ч.1 ст.205-1 КК України.

Проведеними заходами встановлено, що ТОВ Ріна Агро за адресою реєстрації АДРЕСА_3 фінансово-господарську діяльність не здійснює. Від власника приміщення за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, 4/6, директора ТОВ "СЛОВАЦЬКЕ" (код ЄДРПОУ 39112261) ОСОБА_4 отримано відомості що у ТОВ "СЛОВАЦЬКЕ" фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ Ріна Агро відсутні, жодні послуги на його користь не надавались і відношення до його діяльності немає.

Відповідно до ст.89 Цивільного кодексу України та Закону України №755 Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до ст.93 Цивільного кодексу України - місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Враховуючи викладене, в діях ОСОБА_3, службових осіб ТОВ Ріна Агро , інших осіб, вбачаються ознаки кримінального правопорушення щодо подання завідомо неправдивих відомостей для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 205-1 ККУ.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2017-2018 років ТОВ Ріна Агро проводило фінансово-господарські, інші, операції із реалізації товарів (робіт, послуг) для ФГ "АМІЛА" (код ЄДРПОУ 30958957, 44850 ВОЛИНСЬКА ОБЛ. С. РАДОВИЧІ ВУЛ. МЕХАНІЗАТОРІВ БУД. 33). Таким чином у ФГ "АМІЛА" знаходиться інформація та оригінали первинних фінансово-господарських, інших документів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

З метою підтвердження або спростування наявності умислу у діях службових осіб ТОВ Ріна Агро на підробку документів, що стали підставою для державної реєстрації, ухилення від сплати податків, законності здійснення господарської діяльності, забезпечення цілісності документів, які знаходяться у ФГ "АМІЛА" , забезпечення їх повного вилучення та огляду та подальшого використання таких доказами по кримінальному проваджені, є необхідність вилучити документи у ФГ "АМІЛА" , а саме оригінали документів щодо проведених фінансово-господарських, інших операцій протягом 2017-2018 років із ТОВ Ріна Агро , оскільки інформація яка у них знаходиться, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться в даних документах, зокрема щодо осіб якими подавались документи, які формували вказані документи, щодо реальності здійснення господарських операцій, осіб, якими готувались вказані документи, інше, можуть бути використані при допитах, документальних перевірках, як речові докази, при проведенні почеркознавчої, судово-економічної та інших криміналістичних експертиз, пред'явлення документів під час проведення слідчих дій, інших слідчих, процесуальних діях.

Іншим способом, ніж вилучити документи у ФГ "АМІЛА" неможливо довести обставин вчинення кримінального правопорушення.

У зв'язку із тим, що кримінальне провадження проводиться за фактом підроблення документів, які подавались для проведення державної реєстрації ТОВ Ріна Агро , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, то у слідства є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни, знищення документів, які знаходяться у ФГ "АМІЛА" по проведеним операціям із ТОВ Ріна Агро та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що інформація, яка міститься у документах щодо проведених фінансово-господарських, інших операцій ФГ "АМІЛА" із ТОВ Ріна Агро , має істотне значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, оскільки будуть мати доказове значення та необхідні для проведення документальних перевірок та експертиз, пред'явлення документів при допитах.

Слідчий в судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у її відсутність у зв"язку із неможливістю прибуття в судове засідання, через проведення слідчих дій.

Однак неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.

Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий у своєму клопотанні довів достатньо підстав вважати, що речі та документи які знаходиться у ФГ "АМІЛА" (код ЄДРПОУ 30958957, 44850 ВОЛИНСЬКА ОБЛ. С. РАДОВИЧІ ВУЛ. МЕХАНІЗАТОРІВ БУД. 33), та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть слугувати джерелом доказів, які слугуватимуть підтвердженням чи спростуванням факту вчинення кримінального правопорушення.

За наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення .

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_2 на тимчасовий доступ до оригіналів документів та можливість вилучити їх (здійснити їх виїмку) у ФГ "АМІЛА" (код ЄДРПОУ 30958957, 44850 ВОЛИНСЬКА ОБЛ. С. РАДОВИЧІ ВУЛ. МЕХАНІЗАТОРІВ БУД. 33), які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні:

Оригіналів документів щодо проведених протягом 2017-2018 років фінансово-господарських, інших операцій, із ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, м. Рівне), зокрема договори з додатками, угоди, специфікації, податкових накладних, видаткових накладних, рахунків-фактур, актів прийому-передачі, актів наданих послуг, товарно-транспортних накладних, документів, що підтверджують якість товарів, платіжних доручень, банківських документів щодо проведених розрахунків, акти списання ТМЦ, та інших документів, що засвідчують проведення операцій та взаєморозрахунків, а також подальшу реалізації, придбаних у ТОВ Ріна Агро , товарів (робіт, послуг).

Завірених копій наказів (контрактів) на призначення директорів, бухгалтерів, осіб відповідальних за фінансового-господарську діяльність за період 2017-2018 років, а також осіб, їх посадових інструкцій, інших документів які підтверджують повноваження, права, обов'язки,

Завірених копій реєстраційних, установчих, документів, статуту підприємства (із змінами протягом 2017-2018 років), протоколів зборів учасників товариства, інше.

У випадку, якщо дані документи були витребувані чи проводилось їх вилучення раніше, надати належним чином завірені їх копії та документи на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду К.Е. Ореховська

Дата ухвалення рішення 05.10.2018
Зареєстровано 17.10.2018
Оприлюднено 17.10.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 569/18506/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону