ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 жовтня 2018 року Справа № 912/2696/18
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград"
до: Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області
про зобов'язання укласти договори,
встановив: товариство з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою до Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області, яка містить наступні позовні вимоги:
- зобов'язати відповідача укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки площею 34,2688 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій альтернативної енергетики з орендною платою 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Павлівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області для обслуговування жителів громади району;
- зобов'язати відповідача укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки площею 24,4906 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій альтернативної енергетики з орендною платою 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Павлівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області для обслуговування жителів громади району.
У відповідності до вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
При цьому, відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Поряд з цим, додані до позовної заяви ксерокопії документів не засвідчені позивачем у відповідності до вимог законодавства, а, отже, не можуть вважатися допустимими доказами у справі.
Крім того, згідно п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України вимагається підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позивачем не дотримано вказаної вимоги процесуального закону, оскільки ані текст позовної заяви, ані додані до позовної заяви документи такої інформації не містять.
Також, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтями 3, 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 № 2246-VIII, станом на 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762,00 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позову, товариством з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" пред'явлено дві позовні вимоги немайнового характеру (про зобов'язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 34,2688 га та про зобов'язання укласти договір оренди земельної ділянки площею 24,4906 га).
З огляду на викладені вище вимоги закону, за подання до господарського суду позовної заяви, яка об'єднує дві немайнові вимоги, позивачу слід було сплатити судовий збір в сумі 3524,00 грн. (1762,00 грн. х 2= 3524,00 грн.), однак, позивачем не надано до суду ані доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, ані документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, у зв'язку з тим, що позивачем не виконано вимог п.п. 8, 10 ч. 3 ст. 162 та п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, подана товариством з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" позовна заява підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Варто зауважити також, що в додатках до позовної заяви позивачем зазначено про прикладення копії адміністративного позову, яка фактично відсутня, про що загальним відділом (канцелярією) Господарського суду Кіровоградської області складено акт від 12.20.2018 № 427.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху, товариству з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати до суду докази сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі;
- надати до суду належним чином завірені копії документів, доданих до позовної заяви;
- надати до суду письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали направити:
товариству з обмеженою відповідальністю "С. Енерджі-Кіровоград" (разом з актом загального відділу (канцелярії) Господарського суду Кіровоградської області від 12.20.2018 № 427) за адресою: 25014, м. Кропивницький, вул. Валентини Терешкової, 227;
Світловодській районній державній адміністрації Кіровоградської області за адресою: 27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 14.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2018 |
Оприлюднено | 18.10.2018 |
Номер документу | 77148950 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні