Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
18 жовтня 2018 року м. Рівне Справа № 918/631/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви Кременецької міської ради (47003, Тернопільська область, м. Кременець, вул. Шевченка, 67) до Приватного підприємства "БУДТРАНСПРОЕКТ" (35600, Рівненська обл., м. Дубно, вул. Шашкевича, 25-А)
про розірвання договору підряду та стягнення коштів в сумі 268 959 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2018 року Кременецька міська рада звернулася до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Приватного підприємства "БУДТРАНСПРОЕКТ", в якій просить:
- розірвати договір на виконання робіт № 399-05 від 14 травня 2018 року, укладений між Кременецькою міською радою та Приватним підприємством "БУДТРАНСПРОЕКТ";
- стягнути з Приватного підприємства "БУДТРАНСПРОЕКТ" на користь Кременецької міської ради 268 959 грн. 00 коп. сплаченої суми попередньої оплати.
Ухвалою суду від 28 вересня 2018 року позовну заяву Кременецької міської ради залишено без руху, зобов'язано Кременецьку міську раду у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме: подати платіжне доручення про сплату судового збору за подання даної позовної заяви в розмірі 5 796 грн. 38 коп.
16 жовтня 2018 року від Кременецької міської ради на адресу суду надійшло клопотання разом із квитанцією від 12.10.2018 р. № 84 про сплату судового збору за подання даної позовної заяви в сумі 5 796 грн. 00 коп.
Згідно положень статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведені вище правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, тощо, суд вважає за необхідне розглядати справу в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 12, 120, 176, 234, 235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "20" листопада 2018 р. на 10:00 год.
4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 10.
5. Запропонувати сторонам подати суду у строк до 19.11.2018 року:
а) позивачу:
- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);
- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);
- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
б) відповідачу:
- відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); одночасно надіслати сторонам – копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 46 ГПК України відповідач має право подати зустрічний позов у строки встановлені цим кодексом.
6. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст. 80 ГПК України.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 18 жовтня 2018 року та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Церковна Н.Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2018 |
Оприлюднено | 19.10.2018 |
Номер документу | 77183612 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні