Ухвала
від 16.10.2018 по справі 826/16419/18
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

  ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі 16 жовтня 2018 року                                        м. Київ                              № 826/16419/18 Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом      Товариства з обмеженою відповідальністю "Архібуд" до      Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області      Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА "АЛЬКОР" про  зобов'язання вчинити дії, ВСТАНОВИВ:           До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариства з обмеженою відповідальністю "Архібуд" із позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області та до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА "АЛЬКОР", в якому просить суд: визнати дані, внесені у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), в якому вказано інформацію про генерального підрядника -  Товариства з обмеженою відповідальністю "Архібуд"по  проекту «Розміщення основних, підсобних, транспортних та допоміжних промислових споруд і приміщень» за адресою: Київська область, Києво- Святошинський район, місто Буча, вул. Ковельська, 8 недостовірними; зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області та ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор» внести зміни до Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), в якому вказано інформацію про генерального підрядника - Товариство з обмеженою відповідальністю «АРХІБУД» (01023, м. Київ, вул. П. Первомайського, 11, код ЄДРПОУ 31454273) по об'єкту «Розміщення основних, підсобних, транспортних та допоміжних промислових споруд і приміщень» за адресою Київська область, Києво-Святошинський район, місто Буча, вул. Ковельська, 8. Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.           Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України). У той же час, у силу ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Приписами п. 7 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України наведено визначення термінів, вжитих у цьому Кодексі, згідно з якими адміністративною справою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір (п. 1); публічно-правовим спором є спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи (п. 2); а суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС України). Обов'язковою ознакою публічно-правового спору, що підлягає розгляду судом в порядку адміністративного судочинства є підпорядкованість одного учасника публічно-правових відносин іншому - суб'єкту владних повноважень та участь у публічно-правовому спорі з однієї сторони суб'єкта, наділеного владними повноваженнями, який здійснює владні управлінські функції, при цьому ці функції та повноваження повинні здійснюватись цим суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір. Отже, до юрисдикції адміністративних судів віднесені тільки ті публічно-правові спори, які виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктами владних повноважень віднесених до їх компетенції владних управлінських функцій. Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позовні вимоги заявлені до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА "АЛЬКОР", яке є юридичною особою і не  здійснює публічно-владні управлінські функції, та не є суб'єктом владних повноважень у розумінні вимог ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.           Разом з тим, відповідно до частини першої статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Частиною другою статті 4 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.           Враховуючи викладене, суд зазначає, що  правовідносини, які склалися між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА "АЛЬКОР" не є публічно-правовими у розумінні вимог ст. 4  Кодексу адміністративного судочинства України та не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства. Отже, позивачу для захисту порушеного права необхідно звернутися із належним способом захисту в порядку господарського судочинства. Керуючись ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, - У Х В А Л И В: 1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА "АЛЬКОР" про визнання недостовірними даних, внесених у повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), в якому вказано інформацію про генерального підрядника -  Товариства з обмеженою відповідальністю "Архібуд"по  проекту «Розміщення основних, підсобних, транспортних та допоміжних промислових споруд і приміщень» за адресою: Київська область, Києво- Святошинський район, місто Буча, вул. Ковельська, 8 . 2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.           Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 170, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, в порядку, встановленому ст.ст. 295-297 цього Кодексу. Суддя                                                                                                А.С. Мазур

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.10.2018
Оприлюднено22.10.2018
Номер документу77192469
СудочинствоАдміністративне