Дата документу 06.03.2017
Справа № 334/955/17
Провадження № 2/334/1653/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2017 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі
головуючого судді Ісакова Д.О.
при секретарі Гопка Л.І.
розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім'єю та визнання заповіту недійсним
в с т а н о в и в :
В провадженні Ленінського районного суду м. Запоріжжя перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім'єю та визнання заповіту недійсним.
В позові позивач просить визнати недійсним заповіт ОСОБА_4, померлої 09.09.2016 року, за яким остання усе своє майно заповідала відповідачці. До спадкового майна входить ? частина житлового будинку та земельна ділянка за адресою: м. Запоріжжя, вул. Ювілейна, б. 5, які належали померлій на праві власності. Зазначену частину спірного будинку померла ОСОБА_4 отримала після смерті свого чоловіка, брата батька позивача ОСОБА_5, померлого 17.12.2001 року, про що надається свідоцтво про право на спадщину за заповітом, виданого Другою Запорізькою державною нотаріальною конторою 06.03.2003 року, реєстраційний номер 1-165.
Враховуючи, що між сторонами дійсно виник спір та через можливість розпорядження відповідачем отриманим у спадщину спадковим майном існує реальна загроза утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, оскільки визнання заповіту недійсним може спричинити перерозподіл спадщини, тому позивач просить суд вжити заходи забезпечення позову, шляхом накладання арешту на ? частину житлового будинку та земельну ділянку, розташовані за адресою: м.Запоріжжя, вул.. Ювілейна, будинок 5.
Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на своєму клопотанні щодо забезпечення позову до ухвалення рішення, оскільки невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч.1-3ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим кодексом, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у звязку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.
Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п.4 розяснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконанняможливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.
Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами дійсно виник спір та через можливість розпорядження відповідачем отриманим у спадщину спадковим майном, тому існує реальна загроза утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, оскільки визнання заповіту недійсним може спричинити перерозподіл спадщини.
Таким чином, враховуючи викладені належним чином підстави для вжиття заходів забезпечення позову, а також з метою попередження незаконних дій з боку відповідача та забезпечення виконання рішення суду, суд вважає необхідним про забезпечення позову задовольнити.
Керуючись ст.ст. 151 - 153 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім'єю та визнання заповіту недійсним - задовольнити.
Накласти арешт на ? частину житлового будинку та земельну ділянку, розташовані за адресою: м.Запоріжжя, вул.. Ювілейна, будинок 5, які зареєстровані на праві власності за ОСОБА_6, іпн: НОМЕР_1.
Копію ухвали направити до Дніпровського відділу ДВС м.Запоріжжя для виконання.
Ухвала про забезпечення позову набирає чинності в момент її проголошення, підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Строк пред'явлення ухвали до 06 березня 2018 року.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подання до Ленінського районного суду м. Запоріжжя апеляційної скарги протягом пяти днів з дня її отримання, однак оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя: Ісаков Д. О.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2017 |
Оприлюднено | 19.10.2018 |
Номер документу | 77193069 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Ісаков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні