Постанова
від 03.02.2010 по справі 2а-27958/09/1270
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                         

ПОСТАНОВА

іменем   України

                     

03 лютого  2010 року                                     Справа №2а-27958/09/1270

 Категорія 6.13

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:             Іпметової О.В.

при  секретарі:     Коробенко Т.М.

в присутності представників сторін:

представник позивача: не з’явився

представник відповідача: не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Дочірнього підприємства «Комерційний центр «УСПП» про стягнення недоїмки зі  сплати страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

23 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов  Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Дочірнього підприємства «Комерційний центр «УСПП» про стягнення недоїмки зі  сплати страхових внесків.

У позовній заяві позивач просив суд стягнути з Дочірнього підприємства «Комерційний центр «УСПП»  недоїмку зі  сплати страхових внесків у розмірі 5816,41 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ДП «Комерційний центр «УСПП»  зареєстроване в  Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування 23 жовтня 1998 року.

 В порушення п.6 ст.20 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ДП «Комерційний центр «УСПП» не сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у зв’язку з чим, станом на 01.10.2009 року  утворилась  заборгованість  по внескам за період з 01.09.2009 року по 30.09.2009 року в сумі 5816,41 грн.

До цього часу сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Представник відповідача, у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Заперечень на позов не надавав.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ДП «Комерційний центр «УСПП» зареєстроване в  Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування 23 жовтня 1998 року.

 В порушення п.6 ст.20 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ДП «Комерційний центр «УСПП» не сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у зв’язку з чим, станом на 01.10.2009 року  утворилась  заборгованість  по внескам за період з 01.09.2009 року по 30.09.2009 року в сумі 5816,41 грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області була направлена відповідачу вимога про сплату боргу № 610/10 від 02.10.2009 року. Підприємство отримало зазначену вимогу 07.10.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (арк. 7), не оскаржило її та не узгодило з  Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області.

До цього часу сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Законом N 550-IV від 20.02.2003 були внесені зміни до пункту 2.1. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, а саме контролюючим органом стосовно збору на обов’язкове державне пенсійне страхування визначено органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно з п.5 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).

Пунктом 6 ч.2 ст. 17, ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з ч.3 ст. 106 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що   підлягають задоволенню оскільки не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку .

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивача звільнено від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачували судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 14, 15, 17, 106 Закону України Закону України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 17, 88, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                      П О С Т А Н О В И В:

           Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Дочірнього підприємства «Комерційний центр «УСПП»  про стягнення недоїмки зі  сплати страхових внесків задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Комерційний центр «УСПП» (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новикова, 23, р/р 26005050835100 в СФ АКІБ «Укрсіббанк», МФО 351005, код 30195947) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області  ( 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченко, 9,   р/р 25605301738 в  ЛОУ ВАТ «Державний  ощадний банк України», МФО 304665, код. 21792459) недоїмку зі  сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 5816,41   грн.   (п’ять тисяч вісімсот шістнадцять гривень сорок одна копійка).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається  протягом десяти  днів  з дня  її проголошення,  а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна  скарга на постанову суду першої інстанції  подається протягом двадцяти днів після  подання заяви  про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга  може бути подана  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо  було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Постанову складено у повному обсязі та підписано 03 лютого 2010 року.

           

Суддя                                                                                                           О.В. Ірметова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2010
Оприлюднено29.06.2010
Номер документу7719504
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-27958/09/1270

Постанова від 03.02.2010

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Ірметова Олеся Віталіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні