Ульяновський районний суд кіровоградської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа №402/931/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" жовтня 2018 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого- судді: Ясінського Л.Ю.
секретаря судового засідання: Кашнікова І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Благовіщенське, Кіровоградської області, в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кам"янобрідської сільської ради Благовіщенського району про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,
В С Т А Н О В И В:
13.08.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кам"янобрідської сільської ради у якому просить, визнати за ним право власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1
Позовні вимоги мотивував тим, що 13.04.2008 року за домовленістю з ОСОБА_2 придбав у нього належний йому житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за адресою АДРЕСА_1 Власник ОСОБА_2 передав йому ОСОБА_1 ключі від будинку а позивач йому кошти в сумі 13 000 ( тринадцять тисяч) гривень. Натомість ОСОБА_2 зобов"язався укласти із ОСОБА_1 договір купівлі -продажу будинку у належний спосіб, однак ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер. Право на спадкування даного домоволодіння ніхто з спадкоємців заявляв. Крім цього, позивач увесь цей час вільно, відкрито володіє даним майном та вважає, що набув його на законних підставах.
Позивач у судове засідання не з"явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача - Кам"янобрідської сільської ради у судове засідання не з"явився, подав клопотання, яким не заперечує проти задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, згідно копії довідки Кам"янобрідської сільської ради Благовіщенського району №48-02-14 від 22.02.2018 року вбачається, що згідно з даними погосподарської книги за №9 на 2016-2020 роки житловий будинок, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року ( а.с.6).
Згідно розписки від 13.04.2008 року (а.с.10) ОСОБА_2 продав ОСОБА_1 зазначений житловий за адресою: . АДРЕСА_1 та зобов"язався укласти із ним договір купівлі-продажу у належний спосіб. Однак, ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.3), так і не уклавши договору купівлі-продажу. Право на спадкування даного спірного домоволодіння із спадкоємців ніхто не заявляв.
Позивач ОСОБА_1 з 2008 року по теперішній час вільно та відкрито володіє даним житловим будинком.
Приймаючи рішення, суд керується наступним.
На підставі ст.344 ЦК України набувальна давність - одна з підстав набуття права власності. Частина 1 статті 344 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито й безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років або рухомим майном протягом 5 років, набуває права власності на нього. Суб'єктом набувальної давності може бути як фізична, так і юридична особа.
Відповідно до ч.4. ст.344 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.
Згідно п. 9 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ №5 від 07.02.2014 р. відповідно до частини першої статті 344 ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК.
При вирішенні спорів, пов'язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке:
- володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності;
- володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна;
- володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності. У разі втрати не із своєї волі майна його давнісним володільцем та повернення цього майна протягом одного року або пред'явлення протягом цього строку позову про його витребування набувальна давність не переривається (частина третя статті 344 ЦК).
Згідно п. 11 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ №5 від 07.02.2014 р. враховуючи положення статей 335 і 344 ЦК право власності за набувальною давністю може бути набуто на майно, яке належить на праві власності іншій особі (а не особі, яка заявляє про давність володіння), а також на безхазяйну річ.
Згідно п. 13 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ №5 від 07.02.2014 р. можливість пред'явлення до суду позову про визнання права власності за набувальною давністю випливає з положень статей 15, 16 ЦК а також; частини четвертої статті 344 ЦК, згідно з якими захист цивільних прав здійснюється судом шляхом визнання права. У зв'язку з цим особа, яка заявляє про давність володіння і вважає, що у неї є всі законні підстави бути визнаною власником майна за набувальною давністю, має право звернутися до суду з позовом про визнання за нею права власності.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити позов та визнати за позивачем право власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями.
На підставі наведеного, керуючись 344, 328, 335, 344 ЦК України, суд,- Цивільного кодексу України, ст.ст.263-265 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1
Судові витрати по сплаті судового збору залишити по фактично понесеним.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Ульяновський районний суд Кіровоградської області.
Сторони у справі:
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серія НОМЕР_1, виданий Ульяновським РВ УМВС України в Кіровоградській області 19 березня 1997 року, проживаючий за адресою : АДРЕСА_1.
Відповідач: Кам"янобрідська сільська рада Благовіщенського району Кіровоградської області, Код ЄДРПОУ 04364466, мізцезнаходження: 26430, Кіровоградська область Благовіщенський район с.Кам"яний Брід вулиця Адміністративна будинок 3.
Суддя: Л. Ю. Ясінський
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2018 |
Оприлюднено | 22.10.2018 |
Номер документу | 77223406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Ясінський Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні