ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 вересня 2018 року №826/9367/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві до Виробничого кооперативу Науково-проектний інститут будпроектіндустрія про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (далі також - суд) звернулось Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві (далі також - позивач) з позовом до Виробничого кооперативу Науково-проектний інститут будпроектіндустрія (далі також - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів за період з квітня 2017 року по червень 2017 року в сумі 21 786,22 грн.
Позов мотивовано невиконанням Виробничим кооперативом Науково-проектний інститут будпроектіндустрія законодавчо визначеного обов'язку щодо відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .
Відповідною ухвалою суду, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) , відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
Поряд з цим, 21 серпня 2017 року до суду через канцелярію від представника відповідача надійшли письмові пояснення разом із доказами на їх обґрунтування та клопотання про об'єднання справ в одне провадження.
30.08.2017 р. судом прийнято ухвалу про вихід із скороченого провадження та призначення справи до розгляду у судовому засіданні.
У судовому засіданні 13.11.2017 р. відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про об'єднання справ в одне провадження, представник позивача позовні вимоги підтримав, просив його задовольнити.
Представник відповідача щодо позову заперечив, стверджуючи про його необґрунтованість.
За згодою сторін ухвалено розгляд справи здійснювати у письмовому провадженні.
Вирішуючи цей спір, суд виходить із наступного.
Виробничий кооператив Науково-проектний інститут будпроектіндустрія перебуває на обліку у Правобережному об'єднаному управління Пенсійного фонду Украни в м.Києві.
Колишнім працівникам відповідача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 Пенсійним фондом України в особі його територіального управління в 2002 році призначено пенсію відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність в редакції від 13 грудня 1991 року №1977-ХІІ. З 2002 року по сьогоднішній день зазначені пенсіонери отримують вказаний вид пенсії.
12 квітня 2017 року Правобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві направлено відповідачу повідомлення від 10 квітня 2017 року № 22404/08 про наявність заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам у відповідності до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за квітень 2017 року у розмірі 9 355,00 грн.
Вказане повідомлення надіслане на адресу позивача, зареєстровану в установленому порядку, однак повернулося до позивача неврученим у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання.
16 травня 2017 року Правобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві направлено відповідачу повідомлення від 11 травня 2017 року № 26879/08 про наявність заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам у відповідності до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за травень 2017 року у розмірі 6 509,25 грн.
Вказане повідомлення отримане відповідачем 29 травня 2017 року.
16 червня 2017 року Правобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві направлено відповідачу повідомлення від 12 травня 2017 року № 32832/08 про наявність заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам у відповідності до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за червень 2017 року у розмірі 5 921,97 грн.
Вказане повідомлення отримане відповідачем 07 липня 2017 року.
Згідно з указаними вище повідомленнями відповідач повинен був перерахувати на рахунок позивача заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам у відповідності до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів 21 786,22 грн., однак станом на час звернення позивача до суду з даним позовом не перерахував вказаної суми заборгованості.
Частиною першою статті 24 Закону України від 13 грудня 1991 року № 1977-ХІІ Про наукову і науково-технічну діяльність , який був чинним на час призначення пенсії (далі - Закон № 1977-ХІІ) визначено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Згідно з частиною другою статті 24 Закону № 1977-ХІІ пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванн .
Відповідно до частини дев'ятої статті 24 Закону № 1977-ХІІ різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність від 26 листопада 2015 року № 848-VIII (далі - Закон №848-VIII) різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії) визначає відповідний Порядок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 (далі по - Порядок № 372).
Відповідно до пункту 2 Порядку №372 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 372, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 372 у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Наведене вказує, що відповідач, працівникам якого призначено пенсію на підставі норм Закону № 1977-XI та Закону № 848-VIII, зобов'язаний фінансувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цими Законами, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, шляхом перерахування коштів на рахунок органу Пенсійного фонду України.
З метою фінансування різниці у розмірі пенсії позивач надіслав відповідачу повідомлення про відшкодування наукової пенсії, однак виплати на відшкодування різниці на фінансування пенсій підприємством не сплачені, що підтверджується карткою особового рахунку.
Враховуючи, що суму відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону №1977-XI та Закону №848-VIII, і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 21 786,22 грн. відповідач у встановлений законодавством строк не сплатив, доказів оскарження вказаних нарахувань суду не надав, суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення вказаної суми в судовому порядку.
Керуючись положеннями статей 2, 5-11, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві ( 03680, м. Київ, вул. Антоновича, 70, код ЄДРПОУ 40375920) задовольнити повністю.
2. Стягнути з Виробничого кооперативу Науково-проектний інститут будпроектіндустрія (бульвар Чоколівський, 13, м.Київ, 03186, код ЄДРПОУ 21633376) заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів за період з квітня 2017 року по червень 2017 року в сумі 21 786,22 грн. (двадцять одна тисяча сімсот вісімдесят шість гривень двадцять дві коп.) на розрахунковий рахунок № 25608301232821, код платежу 50020600 в ГУ Ощадбанку по м.Києву та області, МФО 322669.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю.Т. Шрамко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 22.10.2018 |
Номер документу | 77244736 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шрамко Ю.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні