Ухвала
від 19.10.2018 по справі 373/1930/18
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 373/1930/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 жовтня 2018 року м. Переяслав-Хмельницький

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Залеська А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області про надання додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною позовною заявою та просить надати йому додатковий строк у три місяці, достатній для подання заяви до Переяслав-Хмельницької міської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилась 25 січня 2018 року після смерті баби - ОСОБА_2, з моменту набрання рішенням суду законної сили. Також просить викликати в якості свідка ОСОБА_3. Сплачений судовий збір залишити за позивачем.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25 січня 2018 року померла баба позивача - ОСОБА_2, яка заповіла все своє майно йому. Однак позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини та не надав документів, які підтверджують постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, тому державним нотаріусом рекомендовано позивачу звернутися до суду з позовом.

Вивчивши дану позовну заяву та додані до неї документи в якості доказів, вважаю, що заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.

Відповідно до п.5 та п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом з позовною заявою; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Вказаних вимог позивачем не виконано.

Позивачем не викладено обставин, які свідчать про відсутність/наявність інших спадкоємців, окрім позивача, із зазначенням доказів.

Зокрема, позивачем не зазначено та не подані докази про відсутність спадкоємців за законом, в тому числі, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, визначені ст. 1241 ЦК України, а також та особи, зазначені в ст. 1268 ЦК України, які прийняли спадщину без подання у шестимісячний строк з дня відкриття спадщини відповідної заяви нотаріусу. Даних про відсутність заведеної спадкової справи у нотаріуса позивач також не надає.

Вказане не дає можливості суду визначитись з колом заінтересованих осіб, які можуть бути залучені до участі у справі.

Окрім того, з ксерокопії Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯБ № 286762 від 29.07.2005, виданого на ім'я ОСОБА_2, вбачається, що їй на праві власності належить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,9084 га, що розташована на території Ісайківської сільської ради Богуславського району Київської області. Дана земельна ділянка є спадкове майном після смерті ОСОБА_2.

Частиною 1 ст. 30 ЦПК України закріплено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою (виключна підсудність).

Крім того, відповідно до положень ст. 1277 ЦК України, у випадку неприйняття спадщини та після спливу одного року від дня відкриття спадщини нерухоме майно може бути визнане судом відумерлою спадщиною за позовом органу місцевого самоврядування в інтересах територіальної громади за місцем знаходження такого майна. А тому за відсутності інших спадкоємців позивач мав би пред'явити позов про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини до органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна, яке може відійти у власність відповідної територіальної громади.

Зазначаючи відповідаче6м Переяслав-Хмельницьку міську раду, позивач не обґрунтовує, яким чином ухвалене судове рішення за його позовом може вплинути на права та обов'язки цього органу.

Отже, враховуючи вимоги ст.ст. 1241, 1268 ЦК України та вимоги ч.1 ст. 30 ЦПК України позивачу необхідно визначитися з колом учасників справи.

Що стосується обгрунтування обставин справи позивач посилається на те, що вчасно не звернувся з заявою про прийняття спадщини, оскільки його дружина хворіла і потребувала постійного догляду, проте з ксерокопії виписного епікризу № 34 ТОВ Медичний центр Ендостеп вбачається, що дружина позивача ОСОБА_3 знаходилася на стаціонарному лікуванні в клініці з 06.02.2018 по 09.02.2018, а ОСОБА_2 померла 25 січня 2018 року.

Жодних інших обставин, які б відображали події усього шестимісячного строку з дня відкриття спадщини та були перешкодою для звернення відповідача до нотаріуса позивач не наводить та доказами не підтверджує.

Відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Пунктом 5.27. Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 № 55 закріплено, що відмітка про засвідчення копії документа складаються зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

За правилами ч.5 ст. 95 та п. 8 ч.3 ст. 175 ЦПК, у випадку подання письмового доказу в копіях (електронних копіях) учасник справи повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Якщо оригінал знаходиться у нього, копія письмового доказу підтверджується підписом учасника справи із зазначенням дати такого засвідчення.

Вказаних вище вимог позивачем не дотримано.

Крім того, позивач в прохальній частині позову просить викликати свідка, проте таке клопотання не оформлене згідно вимог ст. 91 ЦПК України.

Зокрема, у клопотанні про виклик свідка необхідно зазначити обставини, які вони можуть підтвердити.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно усунути вказані недоліки у встановлений судом строк, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику разом з доданими до неї документами.

Керуючись ст.185 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області про надання додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали суду.

Суддя ОСОБА_4

СудПереяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.10.2018
Оприлюднено22.10.2018
Номер документу77254720
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —373/1930/18

Рішення від 14.01.2019

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Залеська А. О.

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Залеська А. О.

Ухвала від 03.12.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Залеська А. О.

Ухвала від 06.11.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Залеська А. О.

Ухвала від 19.10.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Залеська А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні