Рішення
від 18.10.2018 по справі 288/1283/18
ПОПІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 288/1283/18

Провадження № 2-о/288/68/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2018 року смт. Попільня

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Рудник М. І.,

з участю секретаря судових засідань - Добрянської В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області заяву ОСОБА_2, заінтересовані особи: Андрушківська сільська рада Попільнянського району Житомирської області, Відділ у Попільнянському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - заявник) звернулась до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, посилаючись на те, що вона є власником земельної ділянки загальною площею 2,8200 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради Попільнянського району Житомирської області, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства.

Право власності на вищевказану земельну ділянку підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданий 16 березня 2005 року Попільнянською РДА.

В зв'язку з необхідністю укласти договір оренди землі на належну заявникові вищевказану земельну ділянку, виникла потреба встановити факт належності заявнику державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданого 16 березня 2005 року, тому що у даному державному акті допущена помилка, прізвище заявника, як власника земельної ділянки, вказано - ОСОБА_2 , в той час, як відповідно до паспорта вона має прізвище - ОСОБА_2 , тобто прізвище ОСОБА_2 вказано помилково.

Вказана помилка, на думку заявника, сталась під час виготовлення державного акту, чому вона допущена заявнику не відомо, але виправити її на даний час - неможливо.

Розбіжності у прізвищі заявника створюють для неї, як власника земельної ділянки, перешкоди, на даний час - у реєстрації права оренди земельної ділянки, тому що відповідно до положень ч. 1 ст. 4 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно № 1952-ІV від 01.07.2004 року передбачено, що державній реєстрації підлягають речові права, похідні від права власності: в тому числі право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки.

З метою виправлення допущеної помилки у державному акті заявник звернулась до Відділу у Попільнянському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області з відповідним проханням, проте їй було роз'яснено, що діючим законодавством України не передбачено внесення будь-яких змін, виправлень до бланків державних актів та рекомендовано звернутись до суду за вирішенням даного питання.

Від встановлення даного факту залежить виникнення особистих прав заявника на земельну ділянку.

Встановлення факту належності правовстановлюючого документу не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Встановити факт належності правовстановлюючого документу має для заявника юридичне значення, так як підтвердить виникнення права власності на вищевказану земельну ділянку.

Заявник просить встановити факт належності їй - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданого 16 березня 2005 року Попільнянською районною державною адміністрацією, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № НОМЕР_2 на земельну ділянку площею 2,8200 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради Попільнянського району Житомирської області, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства.

Заявник в судове засідання не з'явилась, в заяві просила справу розглядати без її участі.

Представники заінтересованих осіб: Андрушківської сільської ради Попільнянського району Житомирської області та Відділу у Попільнянському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області в судове засідання не з'явились, надали до суду заяви, в яких просили справу розглядати без участі їх представників, заперечень проти заявлених вимог не мають.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3, виданого 24 квітня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, ОСОБА_2 01 січня 1975 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_4, після державної реєстрації шлюбу прізвище змінила на ОСОБА_2 , про що складено відповідний актовий запис № 1.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданого 16 березня 2005 року, ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 19.11.2004 року № 4892 є власником земельної ділянки площею 2,8200 га у межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території Макарівської сільської ради ділянка 268 Попільнянського району Житомирської області, цільове призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № НОМЕР_2.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку сформованого 20 лютого 2018 року, земельна ділянка площею 2,8200 га, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, зареєстрована 16.03.2005 року у Державному земельному кадастрі, власником земельної ділянки вказана ОСОБА_2 кадастровий номер: НОМЕР_4. Також 20.08.2014 року зареєстроване речове право, орендар земельної ділянки ТОВ Сігнет-Мілк , строк дії речового права до 26.10.2026 рік.

Довідкою № 202 від 13 лютого 2018 року Виконавчого комітету Андрушківської сільської ради Попільнянського району Житомирської області зазначено, що земельна ділянка площею 2,8200 га № 268 розташована на території Макарівської сільської ради, цільове призначення якої - ведення особистого селянського господарства належить ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданий 16.03.2005 року. Прізвище ОСОБА_2 в державному акті вказано помилково.

Відповідно до повідомлення № 6-0.31-1137/116-18 від 05 вересня 2018 року Відділу у Попільнянському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, ОСОБА_2 відмовлено у внесені виправлення до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданого 16.03.2005 року, в зв'язку з помилково вказаним прізвищем власника земельної ділянки ОСОБА_2 , а потрібно прізвище - ОСОБА_2 , так як починаючи з 01.01.2013 року, в зв'язку з набранням чинності Закону України Про Державний земельний кадастр , виготовлення та видача державних актів не проводиться, а виникнення права власності на нерухоме майно відбувається в порядку, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , крім того, чинним законодавством України не передбачено внесення будь-яких змін та виправлень до державних актів на право приватної власності на землю.

Як вбачається з паспорту серії НОМЕР_5 виданого 09 квітня 2016 році Попільнянським РС УДМС України в Житомирській області, з свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3, виданого 24 квітня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області та з Картки платників податків виданої 15 квітня 2016 року Андрушівською об'єднаною державною податковою інспекцією, заявник має прізвище, ім'я та по батькові - ОСОБА_2.

Вимога пункту 6 частини 1 статті 315 ЦПК України вказує, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до частини 2 статті 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно із п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 року при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по-батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому.

За змістом статей 12 , 13 , 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених фізичними або юридичними особами вимог і на підставі наданих ними доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до норм статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні (стаття 263 ЦПК України ).

Таким чином, дослідивши матеріали справи та наданні докази, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 4, 12, 13, 19, 23, 28, 48, 76, 78, 81, 128, 258, 259, 263-265, 293, 315-319, 352, 354, 355 ЦПК України; суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_2, заінтересовані особи: Андрушківська сільська рада Попільнянського району Житомирської області, Відділ у Попільнянському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 виданого 16 березня 2005 року Попільнянською районною державною адміністрацією, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № НОМЕР_2 на земельну ділянку площею 2,8200 га, яка розташована на території Макарівської сільської ради Попільнянського району Житомирської області, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Попільнянського

районного суду М. І. Рудник

СудПопільнянський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення18.10.2018
Оприлюднено23.10.2018
Номер документу77266708
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —288/1283/18

Рішення від 18.10.2018

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 18.09.2018

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні