УХВАЛА
м. Вінниця
17 жовтня 2018 р. Справа № 802/886/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Альчука Максима Петровича,
розглянувши у письмовому провадженні заяву про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду у справі
за позовом: Управління Держпраці у Вінницькій області
до: фермерського господарства "Гулове"
про: застосування заходів реагування у сфері державного нагляду
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Управління Держпраці у Вінницькій області до фермерського господарства "Гулове" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.06.2017 року позов задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до фермерського господарства "Гулове" (24834, Вінницька область, Чечельницький район, с. Берізки-Чечельницькі, вул. Щорса, 11-а, код ЄДРПОУ 32225847) у вигляді зупинення робіт із збереження та переробки зерна.
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла заява представника фермерського господарства "Гулове" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, застосованих постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.06.2017 року, у зв'язку із усуненням усіх порушень, виявлених під час перевірки.
Ухвалою суду від 25.09.2018 року заява призначена до розгляду в судовому засіданні, з викликом сторін.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи, однак надав заяву про розгляд справи без його участі. Окремо, зазначив, що не заперечує проти скасування заходів реагування.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи, однак надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
З огляду на те, що від усіх учасників справи надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, суд дійшов висновку про розгляд даного питання в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення заяви про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.06.2017 року позов задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до фермерського господарства "Гулове" (24834, Вінницька область, Чечельницький район, с. Берізки-Чечельницькі, вул. Щорса, 11-а, код ЄДРПОУ 32225847) у вигляді зупинення робіт із збереження та переробки зерна.
Відповідно до ч. 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Тобто, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами, застосовані заходи реагування можуть бути зняті на підставі відповідного судового рішення. Оскільки нормами КАС України таке питання не врегульоване, суд керується нормами спеціального процесуального законодавства, тому заяву подано до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Таким чином, підставою для скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, є підтверджена відповідними доказами відсутність обставин, які стали передумовою для вжиття заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
До поданої заяви ФГ "Гулове" надало копію висновку експертизи № 05.04.02-0148.18 стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, затверджений директором ДП "Вінницький ЕТЦ" 29.05.2018 року, згідно якого встановлено, що ФГ "Гулове" додержується вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт при вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (КВЕД 01.11), а саме: роботи із збереження зерна, а також акт позапланової перевірки фермерського господарства "Гулове" від 11.09.2018 року № 044.0503.18, в якому зазначено про відсутність порушень вимог законодавства ФГ "Гулове".
Таким чином, суд дійшов висновку, що заявником доведено усунення порушень, які стали підставою для застосування судом заходів реагування щодо державного нагляду (контролю). Крім того, суд враховує відсутність заперечень зі сторони управління Держпраці у Вінницькій області проти поданої представником ФГ "Гулове" заяви.
З огляду на викладене, наявні підстави для скасування застосованих судом заходів реагування, а тому заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 248, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву фермерського господарства "Гулове" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду, застосовані до фермерського господарства "Гулове" (24834, Вінницька область, Чечельницький район, с. Берізки-Чечельницькі, вул. Щорса, 11-а, код ЄДРПОУ 32225847) постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.06.2017 року у справі № 802/886/17-а у вигляді зупинення робіт із збереження та переробки зерна.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Альчук Максим Петрович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2018 |
Оприлюднено | 24.10.2018 |
Номер документу | 77272624 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Альчук Максим Петрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Альчук Максим Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні