Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/621/18
Провадження № 2/670/360/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2018 року смт. Віньківці
Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді О.О. Потапова
за участю секретаря судового засідання Корчової А.І.
за відсутності сторін,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Віньківці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Віньковецького району Хмельницької області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Віньковецького району Хмельницької області, у якому просив визначити йому додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що 19.10.2009 року помер його батько ОСОБА_3, якому належало право на земельну частку (пай) відповідно Сертифікату серії ХМ № 047340 від 07.06.1996 року розміром 2,23 в умовних кадастрових гектарах на території ОСОБА_2 сільської ради Віньковецькоого району Хмельницької області.
Позивач є спадкоємцем померлого за законом та мав намір прийняти спадщину, тому в липні 2018 року звернувся до приватного нотаріуса із заявою, але йому було відмовлено через пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини.
Заяву у встановлений законом строк він не подав через те, що проживала окремо від батька в іншому населеному пункті та не знав про отримання ним сертифікату на земельну частку (пай). А в липні 2018 року йому зателефонував менеджер агрофірми Агро-Тавр і повідомив, що в матеріалах агрофірми зберігається сертифікат батька на земельну частку (пай).
У судове засідання сторони, будучи повідомленими про місце, дату та час розгляду справи, не з'явились.
Представник позивача надав письмову заяву, в якій заявлені вимоги підтримав, просить позов задовольнити, а розгляд справи проводити за відсутності сторони позивача.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Віньковецького району Хмельницької області подав заяву, якою просив справу слухати без участі представника сільської ради.
Ч. 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Враховуючи дану норму закону, та вимоги ст. 223 ч.4 ЦПК України, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних в ній доказів.
У зв'язку з неявкою у судове засідання сторін, справа розглянута без їх участі у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 19.10.2009 року помер ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть 1-БВ № 119175, актовий запис № 12), якому належав сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХМ № 047340 від 07.06.1996 року розміром 2,23 в умовних кадастрових гектарах на території ОСОБА_2 сільської ради Віньковецькоого району Хмельницької області.
Родинні стосунки позивача з батьком підтверджуються свідоцтвом про народження народження позивача серії V-УР № 0523619 від 01.06.1965 року, актовий запис № 53.
Повідомленням приватного нотаріуса Віньковецького районного нотаріального округу ОСОБА_4 від 19.07.2018 року ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_5 у зв`язку з пропущеним шестимісячним терміном для прийняття спадщини.
Отже, судом встановлено, що позивач є спадкоємцем ОСОБА_1 за законом, але пропустив встановлений чинним законодавством строк для подачі заяви про прийняття спадщини, у зв'язку з чим порушено його право на набуття права власності на спадкове майно.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року, при вирішенні питання про встановлення особі додаткового строку для прийняття спадщини, суд досліджує поважність причини пропуску строку. При цьому поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Такими причинами можуть бути: стан здоров'я спадкоємця, перебування за кордоном на роботі, у тривалому відрядженні, на навчанні, відбування покарання, з чим пов'язана неможливість прибуття для прийняття спадщини тощо. Такі обставини мають бути підтверджені документально.
Згідно наявних в матеріалах справи доказів, позивач в період визначеного законом шестимісячного строку не вступив у спадкові права, оскільки проживав окремо від батька в іншому населеному пункті та не знав про отримання ним сертифікату на право на земельну частку (пай). А в липні 2018 року йому зателефонував менеджер агрофірми Агро-Тавр і повідомив, що в матеріалах агрофірми зберігається сертифікат батька на земельну частку (пай).
Проаналізувавши досліджені у судовому засіданні докази, суд вважає, що причини пропуску строку позивачем для подання ним заяви про прийняття спадщини можна вважати поважними, у зв'язку з чим позов слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 4, 12, 13, 19, 141, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, який помер 19.10.2009 року, протягом двох місяців після набрання рішенням законної сили.
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1.
Відповідач: ОСОБА_2 сільська рада Віньковецького району Хмельницької області вул. Подільска, 2 с. Яснозіря Віньковецького району Хмельницької області, код 04403427.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження. якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду через Віньковецький районний суд до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя О.О.Потапов
Суд | Віньковецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2018 |
Оприлюднено | 23.10.2018 |
Номер документу | 77275402 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Потапов О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні