ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а , тел.: (0312) 617451
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"04" жовтня 2018 р. м. Ужгород Справа № 907/923/15
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі Оксана Федорівна,
За участю секретаря судового засідання Кут Л.В.
розглянувши заяву ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області, м. Ужгород
До товариства з обмеженою відповідальністю "Ужгород - Петрол", м. Ужгород
про визнання банкрутом.
За участю представників:
від кредитора ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області ОСОБА_2., представник за довіреністю
від ліквідатора - арбітражний керуючий ОСОБА_3В
від кредитора - Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС у Івано-Франківській області (в режимі відеоконференції) ОСОБА_4, представник за довіреністю
від кредитора ОСОБА_5 "Рафтола"- ОСОБА_6 довіреність № б/н від 02.01.18
від кредитора ДПІ у м.Івано-Франківську ОСОБА_7 довіреність № 887/10/09-15-10-13 від 23.05.18
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Постановою господарського суду Закарпатської області у справі №907/923/15 від 18.12.2015р. визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «Ужгород - Петрол» (88000,Закарпатська область, м.Ужгород, Ольбрахта, 5, код 32389635).
Оприлюднення повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Ужгород-Петрол» , м. Ужгород банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснено судом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 18.12.2015р. за номером 26452.
Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Ужгород-Петрол» , м. Ужгород призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №1310 від 17.07.2013р., адреса місцезнаходження: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Швабська, буд. 67 «а» ), якого зобов'язано за результатами роботи подати звіт та ліквідаційний баланс.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.07.2018, справу №907/923/15 передано на розгляд судді Ремецькі О.Ф.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 17.07.2018 справу №907/923/15 прийнято до свого провадження та призначено її розгляд у судовому засіданні на 04.09.2018.
Проте, судове засідання 04.09.2018 не відбулося, у зв'язку з перебуванням головуючого судді Ремецькі О.Ф. у відпустці, згідно з наказом голови Господарського суду Закарпатської області від 30.08.18 №02.4-08/37-к.
29.08.2018 від ліквідатора надійшов для затвердження ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс. Також ліквідатором подано суду заяву про затвердження звіту ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражному керуючому 18.12.2015 по 31.07.2018 у розмірі 329 381, 29грн. та витрати ліквідатора у сумі 14550,40грн.
Ухвалою суду від 17.09.2018 відкладено розгляд справи в режимі відеоконференції на 04.10.2018.
Даною ухвалою зобов'язано ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 подати до суду документальне підтвердження вчинення всіх належних дій (вичерпних заходів) по виявленню активів боржника та по формуванню його ліквідаційної маси тощо.
У судовому засіданні 04.10.2018 суд розглянув звіт ліквідатора та клопотання комітету кредиторів про виключення із ліквідаційної маси боржника прості іменні акції ПАТ ТД Чумацький шлях у кількості 38532шт. та прості іменні акції ПАТ Укрпостачпром у кількості 186333шт.
Листом №13/05/12013 від 16.06.2017 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила, що ТОВ Ужгород-Петрол є власником 38532шт. простих іменних акцій емітента акції ПАТ ТД Чумацький шлях , що становить 0,1284% від статутного капіталу емітента (номінальна ринкова вартість цінного папера -1 грн.), а також є власником 186333шт. простих іменних акцій емітента акції ПАТ Укрпостачпром , що становить 0,0472% від статутного капіталу емітента (номінальна ринкова вартість цінного папера -0,25 грн.). Згідно цього ж листа повідомлено ліквідатора про те, що згідно рішення Комісії зупинено внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів даних осіб.
З метою визначення вартості активу для прийняття рішень у ліквідаційній процедурі, ліквідатором було укладено договір про проведення робіт з незалежної оцінки вартості Акцій з професійним оцінювачем - експерту-оцінювачу ВСЕ ВГЕО ОСОБА_8 При проведені оцінки, Оцінювач виходив з того, що відсутня інформація про будь-яку діяльність емітентів, про наявність у таких підприємств будь-якого майна, обіг цінних паперів емітента заблокований Національною комісією з фондового ринку та цінних паперів, а отже, можна говорити про вартість ліквідації активу.
Оскільки, на дату оцінки Акції не можуть бути реалізованими на фондовому ринку в силу їхнього блокування та з урахуванням обмеження використання прав користування та розпорядження майном в нематеріальній формі, що визначають основну цінність активу, оцінювач дійшов до висновку про абсолютну відсутність корисності такого активу для потенційного покупця на ринку подібного майна в нематеріальній формі.
Згідно п. 24 Національного стандарту № 1 Загальні засади оцінки майна та майнових прав , вартість ліквідації розраховується як сума валових доходів, які очікується отримати від реалізації активу виходячи з принципу найбільш ефективного використання за вирахуванням очікуваних витрат, пов'язаних з такою ліквідацією. У разі коли за результатами розрахунків вартість ліквідації становить від'ємну величину, її значення встановлюється у розмірі 1 гривні.
Враховуючи вищезазначене, відповідно до висновку про вартість майна, складеного на 22.05.2018 р., ринкова вартість ПАТ ТД Чумацький шлях у кількості 38532шт. та ПАТ Укрпостачпром у кількості 186333шт. складає 1 грн. 00 коп.
На засіданні комітету кредиторів ТОВ Ужгород-Петрол від 20.08.2018 було вирішено не вчиняти будь-яких дій щодо акцій ПАТ ТД Чумацький шлях та ПАТ Укрпостачпром , які належать ТОВ Ужгород-Петрол та їх виключення із ліквідаційної маси.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно ч. 2 ст. 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З огляду на викладені обставини та наведені норми, розглянувши клопотання ліквідатора ТОВ Ужгород-Петрол про виключення майна з ліквідаційної маси, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за доцільне задовольнити подану заяву.
Керуючись ст.ст. 41-42, 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 232,234,235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора ТОВ Ужгород-Петрол про виключення майна з ліквідаційної маси задовольнити.
2. Зобов'язати ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3В виключити з ліквідаційної маси ТОВ Ужгород-Петрол 38532шт. простих іменних акцій емітента акції ПАТ ТД Чумацький шлях , що становить 0,1284% від статутного капіталу емітента (номінальна ринкова вартість цінного папера -1 грн.), а також 186333шт. простих іменних акцій емітента акції ПАТ Укрпостачпром , що становить 0,0472% від статутного капіталу емітента (номінальна ринкова вартість цінного папера -0,25 грн.) .
Ухвала господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено: 23.10.2018
Суддя О.Ф. Ремецькі
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2018 |
Оприлюднено | 23.10.2018 |
Номер документу | 77293031 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ремецькі О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні