Ухвала
від 19.10.2018 по справі 910/11022/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

19.10.2018Справа № 910/11022/18

сподарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши матеріали господарської справи

за позовом Обслуговуючого кооперативу "Товариство співвласників "Біличі" (03179, м. Київ, вул. Академіка Єфремова, 21, кВ. 140; ідентифікаційний код 41480383)

до Приватного акціонерного товариства "Партнер" (03148, м. Київ, вул. Жмеринська, 1-А; ідентифікаційний код 13684158)

про заборону вчиняти дії

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: Мірошниченко О.В. - представник

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду міста Києва звернувся Обслуговуючий кооператив "Товариство співвласників "Біличі" з позовом до Приватного акціонерного товариства "Партнер" про заборону вчиняти дії, а саме: заборонити Приватному акціонерному товариству "Партнер" вчиняти дії щодо оформлення права користування на земельну ділянку, розташовану за адресою вул. Академіка Єфремова, 25-А, зокрема, але не виключно шляхом реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, укладення договору оренди з Київської міською радою та реєстрації права користування на таку земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на переконання позивача набуття права користування Приватним акціонерним товариством "Партнер" на земельну ділянку, яка розташована за адресою вул. Академіка Єфремова, 25-А порушує принцип єдності земельної ділянки на нерухоме майно, розміщеного на ній, а також права власників гаражних боксів на користування земельною ділянкою, на якій такі гаражні бокси розміщені.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.08.2018 відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 26.09.2018.

21.09.2018 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якій відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

26.09.2018 у підготовчому засіданні представником позивача було надано суду відповідь на відзив та додаткові пояснення, у зв'язку з чим судом було оголошено перерву у порядку ст. 183 Господарського процесуального кодексу України до 19.10.2018.

08.10.2018 до Господарського суду міста Києва надійшли письмові заперечення на відповідь на відзив.

19.10.2018 до Господарського суду міста надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

У підготовчому засіданні 19.10.2018 суд розглядав заяву позивача про залишення позову без розгляду.

Представник відповідача не заперечував щодо задоволення даної заяви.

Представник позивача у підготовче засідання не з'явився, належним чином повідомлявся ухвалою суду про місце, дату та час розгляду справи.

Позивач у своїй заяві просить суд залишити позовну заяву без розгляду на підстав п. 5 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подану позивачем заяву, заслухавши пояснення представника відповідача та оглянувши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Так, у відповідності до ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Приписами пункту 5 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Судом встановлено, що заява позивача про залишення позовної заяви без розгляду підписана уповноваженою особою, а саме, представником за довіреністю від 26.07.2018 - Лавренчук Т.М.

Крім того, суд вказує, що зі змісту заяви позивача про залишення позовної заяви без розгляду вбачається, що вказана заява не суперечать законодавству та не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Відтак, з огляду на викладене вище та враховуючи те, що позивач скористався наданим йому правом та подав заяву про залишення позову без розгляду до початку розгляду справи по суті, то за таких обставин, суд вважає за можливе задовольнити подану позивачем заяву та залишити позов без розгляду.

Так, приписами пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Суд вказує, що з огляду на те, що позовна заява залишена без розгляду саме за заявою позивача, суд не вбачає правових підстав для повернення сплаченої суми судового рішення.

Керуючись ст. 42, п. 5 ч. 1 ст. 226 та 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ :

1. Заяву Обслуговуючого кооперативу "Товариство співвласників "Біличі" про залишення позову без розгляду - задовольнити.

2. Позовну заяву Обслуговуючого кооперативу "Товариство співвласників "Біличі" до Приватного акціонерного товариства "Партнер" про заборону вчиняти дії - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 23.10.2018.

Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення .

Суддя Д.О. Баранов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2018
Оприлюднено23.10.2018
Номер документу77293463
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11022/18

Ухвала від 19.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 22.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні