РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

УХВАЛА

Справа № 569/18503/18

05 жовтня 2018 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюк П.Д., розглянувши у судовому засіданні за участю секретаря судового засідання Таргоні І.М., клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковника податкової міліції ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації),

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_1 за погодженням із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, м. Рівне), яка знаходяться в Управлінні забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської рад (33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2), з можливістю ознайомитись та вилучити (здійснити виїмку).

В обґрунтування клопотання вказав, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000046 від 23.08.2018 за фактом підроблення документів, які подавались для проведення державної реєстрації ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, АДРЕСА_1), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.

Із матеріалів клопотання вбачається, що гр. ОСОБА_3, не маючи на те законних підстав, вніс до заяви про державну реєстрацію юридичної особи та подав до Держаного реєстратора завідомо неправдиві відомості щодо місцезнаходження юридичної особи ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, АДРЕСА_2), відповідальність за що передбачено ч.1 ст.205-1 КК України.

Проведеними заходами встановлено, що ТОВ Ріна Агро за адресою реєстрації АДРЕСА_3 фінансово-господарську діяльність не здійснює. Від власника приміщення за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, 4/6, директора ТОВ "СЛОВАЦЬКЕ" (код ЄДРПОУ 39112261) ОСОБА_4 отримано відомості що у ТОВ "СЛОВАЦЬКЕ" фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ Ріна Агро відсутні, жодні послуги на його користь не надавались і відношення до його діяльності немає.

Відповідно до ст.89 Цивільного кодексу України та Закону України №755 Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до ст.93 Цивільного кодексу України - місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Враховуючи викладене, в діях ОСОБА_3, службових осіб ТОВ Ріна Агро , інших осіб, вбачаються ознаки кримінального правопорушення щодо подання завідомо неправдивих відомостей для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 205-1 ККУ.

З метою повного, всебічного, об'єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, встановлення осіб, якими здійснювалась реєстрація ТОВ Ріна Агро , ким вносились зміни до установчих та реєстраційних документів, кому надавались доручення щодо представництва інтересів підприємства в різних установах, отримання вільних зразків почерку та підписів службових осіб ТОВ Ріна Агро та представників, які необхідні для проведення почеркознавчих експертиз, необхідно провести виїмку реєстраційної справи ТОВ Ріна Агро в Управлінні забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської рад (33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2).

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_1Б подав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив клопотання задоволити та здійснювати розгляд клопотання без виклику представників Управлінні забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської рад.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України , фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з'явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.7 ст .163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані ним речі і документи перебувають у володінні Управлінні забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської рад (33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в даних речах і документах можуть бути використані як докази, а іншим способом отримати до них доступ неможливо, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації) шляхом її вилучення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області, що входять до складу групи слідчих по кримінальному провадженню №32018180000000046 від 23.08.2018, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, або оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18М, ОСОБА_19, або іншим працівникам податкової міліції за їх дорученням (постанова відповідно до ст.40, 41, 218 КПК України), тимчасовий доступ до оригіналів документів та можливість їх вилучити (здійснити їх виїмку), а саме оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ Ріна Агро (код ЄДРПОУ 41472325, м. Рівне), яка знаходяться в Управлінні забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської рад (33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2) з можливістю ознайомитись та вилучити (здійснити виїмку).

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 05.10.2018
Зареєстровано 24.10.2018
Оприлюднено 24.10.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 569/18503/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону