Рішення
від 08.10.2018 по справі 761/25559/17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/25559/17

Провадження № 2/761/2752/2018

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2018 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Рибака М.А.

за участю секретаря Малашевського О.В.,

представника позивача Бєлкіна К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ :

20.07.2017 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 в особі представника (повіреного) Комунального концерну Центр комунального сервісу звернулося до Шевченківського районного суду м.Києва з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 75047,57 (основний борг - 64293,86 грн., втрати від інфляційних процесів - 8 677,21 грн., 3% річних - 2 076,00 грн.) та судових витрат по сплаті судового збору

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_3 зареєстрована та проживає в квартирі АДРЕСА_1

При цьому, балансоутримувачем будинку по АДРЕСА_1 є Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 , яке на підставі чинного законодавства України утримує будинок та його прибудинкову територію, а також надає житлово-комунальні послуги власникам квартир в будинку, а останні зобов'язані вчасно щомісяця сплачувати кошти за ці послуги. Разом з тим, відповідач, споживаючи житлово-комунальні послуги, не сплачували за них, у зв'язку з чим у період з квітня 2015 року по липень 2016 року у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість у розмірі 64 293,86 грн. Позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням погасити заборгованість, але остання залишила вказані пропозиції без уваги.

На підставі зазначеного позивач просив позов задовольнити та стягнути з відповідача суму заборгованості, яка з урахуванням положень ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) становить 75 047,57 грн.

Ухвалою суду від 28.08.2018 року відкрито провадження по справі.

06.11.2017 року від представника відповідача надійшло клопотання про витребування доказів та заперечення проти позовної заяви, відповідно до яких представник відповідача просила відмовити у задоволенні позову.

Разом з тим, 15.12.2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Так, згідно п.п.9 п.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

В судовому засіданні 20.02.2018 року клопотання представника відповідача щодо витребування доказів судом відхилено та з урахуванням думки сторін проведено судове засідання як підготовче задля виконання завдань цивільного судочинства та виконання вимог статей 189, 197 ЦПК України.

Ухвалою суду від 20.02.2018 року закрито підготовче провадження по справі та призначено її до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні на 15.06.2018 рокуо 14.00 год.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити з підстав, викладених у ньому. З приводу ухвалення по справі заочного рішення не заперечував.

Відповідач та її представник в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомляись належним чином, відзиву на позовну заяву не подавали.

Суд, керуючись вимогами ст. ст. 223, 280 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в справі доказів, ухваливши заочне рішення, оскільки: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти заочного вирішення справи; підстави для відкладення розгляду справи відсутні.

Дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав

Перевіряючи обставини справи судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1

При цьому, балансоутримувачем будинку по АДРЕСА_1 є Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 .

В свою чергу, як передбачено положеннями ч.1 ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Відповідно до ст. 12 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання.

Згідно п.2.1, 2.2 Статуту ОСББ Пушкінська-14 завданням та предметом діяльності об'єднання є належне утримання будинку та прибудинкової території, забезпечення реалізації прав власників приміщень будинку на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, забезпечення сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрнутованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

При цьому, у відповідності до п.4 Статуту Об'єднання має право відповідно до законодавства та цього Статуту доручати правлінню в межах повноважень, визначених Статутом: визначати підрядника, укладати договори про управління та експлуатацію, обслуговування і ремонт майна з будь-якою фізичною або юридичною особою відповідно до статуту та законодавства; здійснювати контроль за своєчасною платою внесків та платежів.

Згідно з пунктом 23 Статуту об'єднання співвласників має право шляхом скликання загальних зборів встановлювати розміри платежів і внесків членів об'єднання, а також відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

Протоколом №5 загальних зборів від 05.01.2015 року затверджено кошторис, яким встановлено розмір витрат на утримання будинку та прибудинкових територій від власників нежитлових приміщень.

Разом з тим, положеннями ст.ст. 151, 162 Житлового кодексу Української РСР встановлено, що громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію. Оплата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право: вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів; звертатися до суду з позовом про звернення стягнення на майно власників приміщень, які відмовляються відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об'єднання платежі, збори і внески, а також відрахування до резервного і ремонтного фондів.

Згідно з ст. 179 ЖК України, користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватизованого житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 р. № 572, з наступними змінами, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Також, у відповідності до положень п. 5. ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Як встановлено в судовому засіданні та вбачається з наданого позивачем розрахунку заборгованості, за період з серпня 2013 року по липень 2016 року у відповідача перед позивачем утворилася заборгованість за житлово-комунальні послуги у сумі 3489, 12 грн., з яких: 3392,00 грн. - сума основного боргу; 161,58 грн. - 3% річних; 1276,92 грн. - інфляційні втрати.

Разом з тим, позивачем не надано жодних доказів на підтвердження заборгованості відповідача перед позивачем у розмірі 71558, 45 грн., у зв'язку з чим суд приходить до висновку, що позов в частині вимог про стягнення суми заборгованості за спожиті послуги в розмірі 71558, 45 грн. задоволенню не підлягає.

Згідно із ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, а з відповідача на користь позивача підлягає до стягнення 3489,12 грн. заборгованості за житлово-комунальні послуги, 1276,92 грн. інфляційних втрат та 161,58 грн. трьох процентів річних, що підтверджується наданим позивачем розрахунком, перевіреним судом у судовому засіданні.

Також, відповідно до ст. 141 ЦПК України пропорційно розміру задоволених позовних вимог до відповідача, з останнього на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 105,05 грн.

Керуючись ст. ст. 259, 263, 264, 265, 268, 272 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 3489,12 грн. заборгованості за житлово-комунальні послуги, 1276,92 грн. інфляційних втрат та 161,58 грн. трьох процентів річних.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 судовий збір в сумі 105,05 грн.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Реквізити сторін:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Пушкінська-14 : 01001, м. Київ, вул. Пушкінська, 14, ЄДРПОУ 38689820.

ОСОБА_2: 01001, АДРЕСА_1/1. РНОКПП: НОМЕР_1.

СУДДЯ М.А. РИБАК

Повний текст рішення суду складено 17.10.2018 року

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.10.2018
Оприлюднено24.10.2018
Номер документу77314346
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/25559/17

Рішення від 08.10.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

Рішення від 08.10.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

Ухвала від 20.02.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

Ухвала від 28.08.2017

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні