ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
"24" жовтня 2018 р. Cправа № 902/663/18
Суддя господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В. , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом :Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Євростиль" ЛТД (вул. Стрілецька, 14, м. Вінниця, 21000)
до :Вінницької філії Державного підприємства "СЕТАМ" (вул. Стрілецька, 16-а, м. Вінниця, 21007)
про визнання електронних торгів недійсними, скасування протоколу проведення електронних торгів
В С Т А Н О В И В :
19.10.2018 до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява б/н від 16.10.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Євростиль" ЛТД до Вінницької філії Державного підприємства "СЕТАМ" з наступними позовними вимогами:
- визнати електронні торги з реалізації арештованого майна - лот № 280203, що мали місце 06.08.2018, а саме вбудованих нежитлових приміщень першого поверху, загальною площею 335 кв.м., що розташовані за адресою: м. Вінниця, вул. Стрілецька, 14 та належать на праві власності ТОВ "Торговий дім Євростиль" ЛТД недійсними;
- скасувати протокол проведення електронних торгів № 350032 з реалізації арештованого майна - лот № 280203, що мали місце 06.08.2018.
Обґрунтовуючи позовні вимоги Позивач посилається на порушення Вінницькою філією Державного підприємства "СЕТАМ", при проведенні електронних торгів по лоту № 280203, положень Закону України "Про виконавче провадження" та Порядку реалізації арештованого майна затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2831/15.
Дослідивши подану позовну заяву, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження слід відмовити на підставі пункту 1 частини 1 статті 175 ГПК України, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Частиною третьою статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.
Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.
Подання позовної заяви за правилами Господарського процесуального кодексу України означає, що позовна заява повинна бути подана за правилами предметної та суб'єктної юрисдикції справ відповідно до статті 20 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред'явлено позовну вимогу. Відповідачем є особи, яким пред'явлено позовну вимогу.
Відповідно до ч. ч. 1-2, 6 ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є, зокрема, господарські організації юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України. Суб'єкти господарювання, зазначені у пункті першому частини другої цієї статті, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.
Згідно з ч. 4 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 24.10.2018 у реєстрі не знайдено записів про юридичну особу за ідентифікаційним кодом 40064080 (ідентифікаційний код Вінницької філії Державного підприємства "СЕТАМ"). При цьому, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 24.10.2018р. у реєстрі наявна інформація про державну реєстрацію Державного підприємства "СЕТАМ" та його відокремлені підрозділи, зокрема, про реєстрацію Вінницької філії Державного підприємства "СЕТАМ" (код ЄДРПОУ ВП: 40064080, місцезнаходження ВП: 21036, Вінницька обл., місто Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 7.)
У п. 1.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. за № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (з наступними змінами та доповненнями) передбачено, зокрема, наступне. Відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії N 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".
З урахуванням наведеного, господарський суд доходить висновку, що філії, які в силу законодавчих приписів не є юридичними особами та, відповідно, самостійно не можуть виступати у якості відповідачів або позивачів у господарських справах.
Проте, з поданої до господарського суду позовної заяви вбачається, що позов подано саме до філії Державного підприємства "СЕТАМ", яка згідно з чинним законодавством не є юридичною особою.
Підсумовуючи вищевикладені обставини, суд доходить висновку, що суб'єктний склад сторін по справі не відповідає вимогам ст. 4 ГПК України, а відтак спір не підлягає розгляду в господарському суді.
Відповідно до приписів п.1 ч.1 ст. 175 Господарського кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства. Про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
З огляду на положення ст. 175 Господарського кодексу України, господарський суд роз'яснює, що філія, як самостійний суб'єкт господарських правовідносин, не може виступати відповідачем в порядку жодного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.175, ст.сст.232, 233, 234, 235, 240, 242, 243, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ :
1. У відкритті провадження у справі № 902/663/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Євростиль" ЛТД до Вінницької філії Державного підприємства "СЕТАМ" про визнання електронних торгів з реалізації арештованого майна - лот № 280203, що мали місце 06.08.2018, а саме вбудованих нежитлових приміщень першого поверху, загальною площею 335 кв.м., що розташовані за адресою: м. Вінниця, вул. Стрілецька, 14 та належать на праві власності ТОВ "Торговий дім Євростиль" ЛТД недійсними; скасування протоколу проведення електронних торгів № 350032 з реалізації арештованого майна - лот № 280203, що мали місце 06.08.2018, відмовити.
2. Позовну заяву б/н від 16.10.2018 на 6-ти аркушах разом з матеріалами на 19-ти аркушах та конверт повернути позивачу.
3. Копію позовної заяви б/н від 16.10.2018 долучити до примірника ухвали, яка залишається в справі.
4. Згідно з приписами ст.235 ГПК України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
5. За приписами п.7 ч.1 ст.255 ГПК України ухвала про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржена окремо від рішення суду першої інстанції до Північно-західного апеляційного господарського суду.
6. Згідно з положеннями ч.1 ст.256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
7. Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення (позивачу з матеріалами позовної заяви).
Дата складання повного тексту ухвали 24.10.2018 р.
Суддя Матвійчук В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Стрілецька, 14, м. Вінниця, 21000)
3 - відповідачу (вул. Стрілецька, 16-а, м. Вінниця, 21007)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2018 |
Оприлюднено | 25.10.2018 |
Номер документу | 77328314 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні