Справа № 202/5713/18
Провадження № 1-кс/202/7109/2018
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2018 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшло зазначене клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.
З клопотання убачається, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040000000731 від 08.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Слідчий зазначає,що під час досудового слідства було встановлено, що службові особи Територіальних сервісних центрів розташованих у Дніпропетровській області, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, внесли завідомо неправдиві відомості до Національної автоматизованої інформаційної системи та офіційних документів щодо дійсності сплати фізичними особами ставки збору до Пенсійного фонду при реєстрації автомобілів та здійснили реєстрацію автомобілів за підробленими документами, достовірність яких зобов`язані перевіряти через наявні реєстри, що призвело до ненадходження коштів до державного бюджету та заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам.
Допитаний за матеріалами провадження ОСОБА_4 показав, що на території України діє вигідна схема ввезення та купівлі-продажу авто, які зараз знаходяться на Російській реєстрації АРК, а до анексії АРК знаходились на українському обліку. Після анексії, влада півострову змусила всіх власників таких авто перереєструвати авто на облік Російської Федерації.
Група осіб, які займаються перепродажем авто, налагодили схему по перевезенню авто через адміністративний кордон з АРК «Чонгар» та подальшу реєстрацію по підробленим документам, використовуючи свої зв`язки у всіх Територіальних сервісних центрах Дніпропетровській області.
Власникам авто з АРК не потрібно виїжджати на території України для оформлення довіреностей на розпорядженням авто, так як вказана група осіб має можливість виготовляти підроблені довіреності, технічні паспорти та номерні знаки, за допомогою яких вони здійснюють перетин адміністративного кордону АРК.
За вказаною злочинною схемою вони діють наступним чином: контрольний пункт АРК РФ перетинається на авто із номерними знаками Російської Федерації, а перед українськими прикордонниками прикріпляють українські номерні знаки та за допомогою підроблених документів (в т.ч. довіреностей з анкетними даними попередніх власників), які вони виготовили заздалегідь, перетинають адміністративний кордон.
Крім того, вказана група осіб має можливість у подальшому перереєстровувати такі авто у Територіальних сервісних центрах Дніпропетровської області, працівники яких діють спільно із ними заради отримання грошової винагороди. Працівники ТСЦ за певну суму грошей закривають очі на технічні паспорти ТЗ та спеціально не перевіряють доручення у публічно відкритому реєстрі нотаріальних бланків та Національній автоматизованій інформаційній системі, оскільки розуміють, що такі довіреності є підробленими. Співробітники ТСЦ здійснюють видачу оригінальних технічних паспортів шляхом видачі їх дублікатів, нібито оригінал документа втрачено або зіпсовано, тобто у таких спосіб підроблений технічний паспорт обмінюється на оригінальний, але насправді оригінальний технічний паспорт був зданий у МРЕО Російської Федерації при перереєстрації авто із українського обліку на російський.
Вказані злочинні факти можливо перевірити, якщо співвідносити відсутність перетину адміністративного кордону АРК власниками авто в період нібито їх особистої участі у продажу в ТСЦ або надання доручення у нотаріуса на території України, що зробити без підроблених документів неможливо.
Крім того, існують факти не сплати ставки збору до Пенсійного фонду при первинній реєстрації ТЗ у Територіальних сервісних центрах Дніпропетровської області. Майбутні власники при первинній реєстрації ТЗ повинні сплатити збір до Пенсійного фонду у розмірі від 3 до 7% від загальної суми авто (Порядок № 1740, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998). З метою уникнення бюрократичних аспектів, інколи власники звертаються до послуг посередників, які в свою чергу перебувають у зговорі з керівниками вказаних ТСЦ. Посередники беруть на себе обов`язок, щодо сплати пенсійного збору та після отримання коштів від власників вказана сума ділиться між посередником та керівництвом ТСЦ, після чого здійснюється реєстрація ТЗ. В подальшому під час перевірки справжні показники кількості матеріалів первинної реєстрації ТЗ працівникам Управління пенсійного фонду, які здійснюють перевірки кожний квартал не надаються, оскільки керівництво ТСЦ розуміє, що Управління пенсійного фонду має можливість перевірити тільки правильність нарахування платежів, які офіційно пройшли через банківські установи.
Відповідно до відомостей Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Дніпропетровської філії встановлено, що такі громадяни як: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_7 , РНОКПП: НОМЕР_1 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , не надавали довіреності щодо розпорядження транспортними засобами у період часу з 01.01.2014 року по теперішній час.
Також встановлено, що зазначені вище особи не перетинали адміністративний кордон АРК у період часу з 10.10.2014 року по 22.10.2018 року і не мали можливості нотаріально посвідчити довіреність щодо розпорядження транспортними засобами.
Однак відповідно до відомостей «Національної автоматизованої інформаційної системи ДДАІ» здійснена перереєстрація авто, власниками яких є вищезазначені особи, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , здійснила реєстрацію ТСЦ 1241 (м. Дніпро, вул. Малиновського); ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , НОМЕР_4 , паспорт серії НОМЕР_5 , 09.09.2017 року перерегистрация при утери свидетельства ТСЦ 1249 (м. Дніпро, пр. Слобожанський); ОСОБА_7 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_6 , 30.03.2016 року видача дубліката ТСЦ 1242 (м. Дніпро, пр. Праці); ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_7 , паспорт серії НОМЕР_8 , здійснив реєстрацію ТСЦ 1242 (м. Дніпро, пр. Праці); ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_9 , паспорт серії НОМЕР_10 , реєстрацію здійснив ТРЦ 1242 (Дніпро, вул. Маліновського); ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП: НОМЕР_11 , 13.01.2016 року перереєстрація при втраті свідоцтва ТРЦ 1244 (м. Кам`янське); ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП: НОМЕР_12 , 02.12.2017 року перереєстрації при зміні свідоцтва ТРЦ 1243 (м. Кривий Ріг); ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП: НОМЕР_13 , 26.02.2016 року перереєстрація при втраті свідоцтва ТРЦ 1245 (м. Нікополь); ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_14 , паспорт серії НОМЕР_15 , здійснив реєстрацію ТСЦ 1241 (м. Дніпро, вул. Малиновського); ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_16 , паспорт серії НОМЕР_17 , 17.05.2016 року здійснив реєстрацію ТСЦ 1241 (м. Дніпро, вул. Малиновського).
Встановлено, що Територіальний сервісний центр №1244 розташований за адресою: Дніпропетровська область, Петриківський район, смт. Курилівка, вул. Дружби, 30.
Відповідно до довідки з реєстру нерухомості зазначений об`єкт нерухомості належить ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Інтерсвязь»», код: 21878741.
Тому прокурор просив надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: Дніпропетровська область, Петриківський район, смт. Курилівка, вул. Дружби, 30, за місцем знаходження Територіального сервісного центру №1244, з метою відшукання документів, що слугували підставою для реєстрації, перереєстрації, зняття та постановки на облік транспортних засобів перетнувших адміністративний кордон з Автономною Республікою Крим в період часу з 01.01.2015 року по 31.12.2017 року, в тому числі технічних паспортів, довіреностей, заяв про реєстрацію, документів щодо первинної реєстрації транспортних засобів, сплати ставки збору до Пенсійного фонду України, чорнових записів, інших документів з відомостями про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Вислухавши прокурора, дослідивши клопотання із доданими до нього матеріалами, матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що у провадженні СУ ГНУП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040000000731 від 08.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до вимог пунктів 4, 5, 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, за правилами якої слідчий суддя розглядає клопотання про проведення обшуку, клопотання про проведення обшуку повинно містити крім інших відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук (огляд) житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук (огляд).
Задовольняючи клопотання, слідчий суддя виходить з того, що матеріалами, доданими до нього, було підтверджено, що було вчинено зазначене у клопотанні кримінальне правопорушення, а також, що за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем знаходження Територіального сервісного центру №1244, можуть знаходитися зазначені в клопотанні речі та документи, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у кримінальному провадженні.
Відповідно до вимог частини 5 статті 237 КПК України при проведенні обшуку дозволяється вилучення лише речей і предметів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.
Керуючись ст. ст. 233-235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.
Надати прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 та групі прокурорів у кримінальному провадженні12018040000000731 дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем знаходження Територіального сервісного центру №1244, з метою відшукання документів, що слугували підставою для реєстрації, перереєстрації, зняття та постановки на облік транспортних засобів перетнувших адміністративний кордон з Автономною Республікою Крим в період часу з 01.01.2015 року по 31.12.2017 року, в тому числі технічних паспортів, довіреностей, заяв про реєстрацію, документів щодо первинної реєстрації транспортних засобів, сплати ставки збору до Пенсійного фонду України, чорнових записів, інших документів з відомостями про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Строк дії ухвали до 22 листопада 2018 року включно.
Ухвала надає право на проникнення за адресою: АДРЕСА_1 , лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77334705 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєльченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні