Ухвала
від 24.10.2018 по справі 757/51759/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/51759/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42016000000000525,-

В С Т А Н О В И В :

23.10.2018 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42016000000000525.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що невстановлені досудовим розслідуванням особи в період 2015-2018 р.р. вчинили ухилення від сплати податків у особливо великому розмірі, шляхом надання відомостей та документів від суб`єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності для подальшого відображення їх в документах податкової та бухгалтерської звітності товариств з метою мінімізації податкового навантаження.

Зокрема встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи, вчинили ухилення від сплати податків у особливо великому розмірі, шляхом надання відомостей та документів від суб`єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності для подальшого відображення їх в документах податкової та бухгалтерської звітності ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073), ТОВ«ТОРГОВА ГРУПА СТАР» (ЄДРПОУ 41755038), ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935), ТОВ «АБРЕНСІС» (ЄДРПОУ 41121139), ТОВ«БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДЛАЙФ» (ЄДРПОУ 41979183), ТОВ«ТОРГОВА ГРУПА ГРАДЕКС» (ЄДРПОУ 41969725), ТОВ «ЄГОРОВ ТД» (ЄДРПОУ 41485643), ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956), ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569), ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345), ТОВ«ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623), ТОВ «СТАН ПОСТАЧ» (ЄДРПОУ 42278209) та ін. Указані підприємства були створені без мети ведення господарської діяльності, а з метою перепродажу в подальшому корпоративних прав. Відтак, під керівництвом не встановлених досудовим розслідуванням осіб, зазначені суб`єкти підприємницької діяльності перереєстрували на персональні дані людей без фахової освіти і відповідних знань, для здійснення протиправної діяльності. Транзитно-конвертаційна група діє на замовлення представників реального сектору економіки з метою ухилення від сплати податків, шляхом завищення валових витрат та заниження податкових зобов`язань, як наслідок.

Аналізом відомостей АІС «Податковий блок» та Єдиного реєстру податкових накладних (далі ЄРПН), постачання (походження) відображених товарів по ланцюгу постачання документально не підтверджується. Зокрема, відповідно даних ЄРПН у 2018 році ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» здійснює закупку м`ясної продукції в основних постачальників ТОВ «ТД «АСТОРГ» (ЄДРПОУ 36798200) на загальну суму понад 5,4 млн.грн. податку на додану вартість (далі ПДВ) та ТОВ«УКРАЇНСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА М`ЯСОПЕРЕРОБНА КОМПАНІЯ» (ЄДРПОУ 37896122) на загальну суму понад 877 тис.грн.ПДВ., реалізовує в свою чергу придбану продукцію з мізерним податковим навантаженням ряду понад 70-ти новостворених, ризикових підприємств в кількості з метою дроблення накопиченого обсягу ПДВ та уникнення обов`язкового системного контролю податкових накладних. Далі по ланцюгу взаємовідносин вищезгадані новостворені, ризикові 76 компаній, закупивши м`ясну та сільськогосподарську продукцію, здійснюють реалізацію товарів і послуг широкого асортименту та спеціалізації на підконтрольні невстановленим досудовим розслідуванням особам підприємства. Таким чином за обліками ДФС здійснюється штучне пересортування придбаної та реалізованої продукції, що свідчить про здійснення безтоварних операцій та факти ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Компанії-виробники, учасники даного злочинного механізму такі як: ТОВ«ТД «АСТОРГ», компанії-імпортери та інші задіяні до незаконної діяльності юридичні особи, здійснюють реалізацію наявних товарів за готівку не обліковуючи операції жодним з обліків. Накопичену готівку невстановлені досудовим розслідуванням особи, за попередньою змовою з посадовими особами компаній-виробників, використовують для обготівкування коштів підприємств-замовників (вигодонабувачів), які рухаються через відкриті банківські рахунки від представників реального бізнесу, через фіктивні, транзитні суб`єкти господарювання до компаній - виробників, компаній - імпортерів. За свої дії указані особи отримують неправомірну вигоду - певний відсоток від проконвертованих (оготівкованих) грошових коштів.

У ході проведеного аналізу із застосуванням відомостей АІС «Податковий блок», Єдиного реєстру податкових накладних, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та відкритих відомостей з мережі Інтернет, співробітниками ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що директором, засновником, головним бухгалтерам на кожному ризиковому СГД являється одна особа, кількість працюючих катастрофічно мала для проведення дійсної фінансово-господарської діяльності, що відповідала б обсягам проведених операцій і у більшості дорівнює одному працівнику (лише як виняток на ТОВ «АБРЕНСІС» значиться 3 працівники). У ЄРПН відсутні зареєстровані податкові накладні, що свідчили б про сплату за оренду (користування) будь-якими приміщеннями (офісними, складськими, виробничими) та про сплату за транспортування придбаної продукції. Встановлено відсутність відомостей про об`єкти оподаткування, про наявність у приватній власності будь-яких об`єктів нерухомості чи іншого майна, відсутність будь-якої реклами в засобах масової інформації та в мережі Інтернет. За телефонними номерами вказаними в звітних документах зв`язатись з представниками підприємств не виявилось можливим. При виїздах за адресами реєстрації перерахованих підприємств встановлено їх відсутність.

Допитаний у якості свідка одноособовий засновник, головний бухгалтер та керівник ТОВ «БК АРТБУД» ОСОБА_4 повідомив, що немає постійного місця проживання, на даний час проживає у щитовій. В місті Києві ніколи не був. ТОВ «БК АРТБУД» у органах державної влади не реєстрував, жодних документів указаного підприємства не підписував, де знаходиться указане підприємство не знаю та відношення до його фінансово-господарської діяльності не має. Відповідно до офіційних відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності ТОВ «БК АРТБУД» є «Будівництво житлових і нежитлових будівель» (Код КВЕД 41.20).

Крім цього, по окремим СГД з ознаками фіктивності, для прикладу - ТОВ«ЄГОРОВ ТД» (ЄДРПОУ 41485643), у банківських установах навіть не відкривалось рахунки, а було лише відкрито спеціальні рахунки з електронного адміністрування податків у Держказначействі України, необхідні для безпідставної реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних в адресу вигодонабувачів податкових накладних по безтоварним удаваним операціям, що додаткового підтверджує незаконну діяльність.

Таким чином, невстановлені досудовим розслідуванням особи, незаконно формують податковий кредит з ПДВ вигодонабувачам з числа підприємств реального сектору економіки, за рахунок використання в ланцюгу постачання підприємств з ознаками «фіктивності» таких як ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073), ТОВ«ТОРГОВА ГРУПА СТАР» (ЄДРПОУ 41755038), ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935), ТОВ «АБРЕНСІС» (ЄДРПОУ 41121139), ТОВ«БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДЛАЙФ» (ЄДРПОУ 41979183), ТОВ«ТОРГОВА ГРУПА ГРАДЕКС» (ЄДРПОУ 41969725), ТОВ «ЄГОРОВ ТД» (ЄДРПОУ 41485643), ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956), ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569), ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345), ТОВ«ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623), ТОВ «СТАН ПОСТАЧ» (ЄДРПОУ 42278209) та підміни номенклатури товарів, а також надають послуги з незаконного оготівкування грошових коштів.

Прокурор вказує, що з метою забезпечення збереження речових доказів, набутих кримінально-противоправним шляхом, виникла необхідність на час досудового розслідування накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках зазначених суб`єктів господарської діяльності, відкритих у банківських установах.

У судове засідання прокурор не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином, через канцелярію суду подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги підтримує та просить задовольнити.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використаннісвоїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки сторони обвинувачення обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у її відсутність.

Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000000525 від 19.02.2016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.

22.10.2018 постановою слідчого, грошові кошти які знаходяться на рахунках вищевказаних товариств визнані речовими доказами в даному кримінальному провадженні, в зв`язку з чим, з метою забезпечення збереження речових доказів грошей, на даний час виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти які знаходяться на банківських рахунках вказаних товариств.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації майна.

Крім того, у випадку, передбаченому ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.

Зважаючи на викладене, враховуючи обставини вчинення злочину, так як вони викладені в клопотанні прокурора, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання та накладенню арешту на кошти, які знаходяться на банківських рахунках, оскільки при розгляді клопотання встановлено достатньо даних для висновку, що ці грошові кошти можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення або набуті в результаті його вчинення, тобто відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, за виключенням видаткових операцій щодо сплати заробітної плати та обов`язкових платежів до державного бюджету зі сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) та з можливістю зарахування грошових коштів на рахунки.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Накласти арешт на грошові кошти, за виключенням видаткових операцій щодо сплати заробітної плати та обов`язкових платежів до державного бюджету зі сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) та з можливістю зарахування грошових коштів на рахунок, які знаходяться на банківських рахунках:

- ТОВ «АБРЕНСІС» (ЄДРПОУ 41121139) №№ НОМЕР_1 , ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073) №№ НОМЕР_2 , ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935) №№ НОМЕР_3 , ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569) №№ НОМЕР_4 , відкритих у АТ«СКАЙ БАНК» (МФО 351254);

- ТОВ «АБРЕНСІС» (ЄДРПОУ 41121139) №№ НОМЕР_5 , ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073) №№ НОМЕР_6 , ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935) №№ НОМЕР_7 , ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623) №№ НОМЕР_8 , відкритих у АТ «БАНК АЛЬЯНС» (МФО 300119);

- ТОВ «АБРЕНСІС» (ЄДРПОУ 41121139) №№ НОМЕР_9 , ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935) №№ НОМЕР_10 , відкритих у ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851);

- ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА СТАР» (ЄДРПОУ 41755038) №№ НОМЕР_11 , відкритих у Акціонерному банку «Південний» (МФО 328209);

- ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА СТАР» (ЄДРПОУ 41755038) №№ НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073) №№ НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДЛАЙФ» (ЄДРПОУ 41979183) №№ НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА ГРАДЕКС» (ЄДРПОУ 41969725) №№ НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623) №№ НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345) №№ НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , відкритих у АТ «СБЕРБАНК» (МФО 320627);

- ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА СТАР» (ЄДРПОУ 41755038) №№ НОМЕР_30 , ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345) №№ НОМЕР_31 , ТОВ«СТАН ПОСТАЧ» (ЄДРПОУ 42278209) №№ НОМЕР_32 , відкритих у АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» (МФО 305749);

- ТОВ «БК АРТБУД» (ЄДРПОУ 41371073) №№ НОМЕР_33 , відкритих у Філії Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк» (МФО 351823);

- ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956) №№ НОМЕР_34 , відкритих у ХАРКІВСЬКОМУ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 351533);

- ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935) №№ НОМЕР_35 , ТОВ«БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ БУДЛАЙФ» (ЄДРПОУ 41979183) №№ НОМЕР_36 , ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623) №№ НОМЕР_37 , відкритих у ПАТ «КБ «ГЛОБУС» (МФО 380526);

- ТОВ «ФІДЖЕСТ» (ЄДРПОУ 41121935) №№ НОМЕР_38 , ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569) №№ НОМЕР_39 , ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956) №№ НОМЕР_40 , відкритих у ПАТ «БАНК «УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ» (МФО 320371);

- ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА ГРАДЕКС» (ЄДРПОУ 41969725) №№ НОМЕР_41 , НОМЕР_42 , ТОВ «ТОРГОВА КОМПАНІЯ ОСІРІС» (ЄДРПОУ 41849623) №№ НОМЕР_43 , відкритих у АТ «ВТБ БАНК» (МФО 321767);

- ТОВ «ТОРГОВА ГРУПА ГРАДЕКС» (ЄДРПОУ 41969725) №№ НОМЕР_44 , ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345) №№ НОМЕР_45 , відкритих у АТ «КІБ» (МФО 322540);

- ТОВ «СІЛЬВЕР ПЛАСТ» (ЄДРПОУ 41562345) №№ НОМЕР_46 , відкритих у АБ «УКРГАЗБАНК» (МФО 320478);

- ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569) №№ НОМЕР_47 , ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956) №№ НОМЕР_48 , відкритих у ПАТ «МЕГАБАНК» (МФО 351629);

- ТОВ «ОТЕК ТОРГ» (ЄДРПОУ 42186569) №№ НОМЕР_49 , відкритих у ПАТ АБ «РАДАБАНК» (МФО 306500);

- ТОВ «ІНКВІДЖ» (ЄДРПОУ 41121956) №№ НОМЕР_50 , відкритих у ПАТ«КРЕДОБАНК» (МФО 325365),

із забороною розпоряджатись зазначеними коштами, що стосується видаткових операцій, або відчужувати їх у будь-який спосіб.

В іншій частині вимоги клопотання залишити без задоволення.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Зобов`язати слідчого/прокурора надати особі, на майно якої накладено арешт копію ухвали.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.10.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77354678
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/51759/18-к

Ухвала від 24.10.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні