Ухвала
від 25.10.2018 по справі 127/26715/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/26715/18

Провадження №1-кс/127/13945/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотаннястаршого слідчогов ОВСслідчого відділуУСБУ уВінницькій областімайора юстиції ОСОБА_6 прозастосування заходузабезпечення кримінальногопровадження увиді відстороненнявід посадипідозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Жмеринка Вінницької області, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, раніше не судимої,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчийв ОВСслідчого відділуУСБУ уВінницькій областімайор юстиції ОСОБА_6 23.10.2018 року, звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_3 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади стосовно підозрюваної ОСОБА_4 . Клопотання мотивовано тим, що протягом 2017 року, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою, будучи службовими особами виробничого підрозділу «Жмеринська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» (далі Жмеринська дирекція), яке є юридичною особою публічного права, одержали неправомірну вигоду в особливо великих розмірах за надання переваг суб`єктам господарювання в подачі-прибиранні вантажних вагонів під навантаження-вивантаження, прискорення руху вантажних вагонів на проміжних станціях між вантажовідправником та вантажоодержувачем.

Протягом 2017 року ОСОБА_7 згідно наказу №134/ОС від 15.01.2014 та ОСОБА_4 згідно наказу №1160/ОС від 22.11.2011 перебували на посадах заступника старшого диспетчера поїзного відділу перевезень Жмеринської дирекції та виконували згідно своїх посадових інструкцій організаційно-розпорядчі функції, зокрема: здійснювали контроль за роботою диспетчерів і чергових по дирекції, залізничних станцій, локомотивних депо по організації просування диспетчерськими дільницями поїздів підвищеної ваги і довжини, з негабаритними і небезпечними вантажами (п. 2.1. посадових інструкцій ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ); здійснювали контроль за своєчасним і якісним виконанням планів поїзної, вантажної роботи, графіка руху поїздів і змінно-добових завдань по навантаженню і вивантаженню (п. 2.2. посадових інструкцій ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ); розраховували потрібну кількість локомотивів та локомотивних бригад по стиковим пунктам (п. 2.9. посадових інструкцій ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ); направляли навантажені та порожні вагонопотоки (п. 2.10. посадових інструкцій ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ).

Під час досудового слідства встановлено, що ПАТ «Українська залізниця», її структурними підрозділами, в тому числі Жмеринською дирекцією та різними суб`єктами господарської діяльності (Вантажовласник) було укладено договори про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані залізницею послуги. Відповідно до положень вказаних договорів, які є типовими, передбачено відкриття особового рахунку Вантажовласнику і присвоєння персонального коду для подальшої роботи та здійснення розрахунків за надані послуги, які відбуваються в безготівковій формі. Приймання до перевезення та видача вантажів Вантажовласника, подача під навантаження/вивантаження вагонів (контейнерів) здійснюється Жмеринською дирекцією на підставі затверджених планів і заявок Вантажовласника.

Однак, враховуючи об`єктивні та суб`єктивні причини (відсутність необхідної кількості вагонів (контейнерів) для повного забезпечення заявок Вантажовласника, відсутність палива, необхідної кількості працівників тощо), ряд Вантажовласників та/або інших осіб, які надають посередницькі послуги третім особам в організації вантажних перевезень залізничним шляхом, розуміючи та усвідомлюючи те, що надання або ненадання під навантаження/вивантаження необхідних вагонів або їх необхідної кількості, прискорення або затримка вагонів на залізничних станціях залежить від конкретних службових осіб Жмеринської дирекції, зокрема ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , пропонували (обіцяли) та надавали вказаним службовим особам неправомірну вигоду. В свою чергу, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , виконуючи визначені посадовою інструкцією свої службові обов`язки позмінно, маючи єдиний злочинний задум, діючи як співвиконавці й домовившись заздалегідь, приймали вказані пропозиції (обіцянки) та одержували неправомірну вигоду за вчинення вищевказаних дій з використанням наданого їм службового становища при наступних обставинах.

Так, приблизно в кінці 2016 року, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , маючи спільний злочинний умисел, корисливий мотив, направлений на одержання неправомірної вигоди, прийняла пропозицію (обіцянку) неправомірної вигоди від ОСОБА_8 , який діяв в інтересах третіх осіб, а саме ТОВ «ПРІОРІ КОМПАНІ» (код ЄРДПОУ 39125794), ТОВ «ГЛОБАЛ ТРАНС КОМПАНІ» (код ЄРДПОУ 39324045), ТОВ «РАЙДО ТРАНС ЛОГІСТІК» (код ЄДРПОУ 39527448), за надання вказаним суб`єктам господарювання переваг в подачі під навантаження/вивантаження необхідних вагонів або їх необхідної кількості, прискорення або затримки вагонів на залізничних станціях.

З метою безпосереднього виконання спільного з ОСОБА_4 злочинного задуму, ОСОБА_7 , використовуючи номер оператора мобільного зв`язку НОМЕР_1 надала ОСОБА_8 номери своїх особистих банківських карток ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_2 та НОМЕР_3 для перерахунку неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів. В подальшому, ОСОБА_7 , використовуючи соціальні мережі «Viber», «Telegram» які прив`язані до вищевказаного номеру оператора мобільного зв`язку, та у телефонних розмовах, одержувала від ОСОБА_8 інформацію щодо надання вищевказаним суб`єктам господарювання переваг в подачі під навантаження/вивантаження необхідних вагонів або їх необхідної кількості по конкретним залізничним станціям. Одержавши вказану інформацію, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , в залежності від перебування на чергуванні та виконання своїх службових обов`язків, виконували вищевказані «замовлення» ОСОБА_8 .

Як результат виконаних дій в інтересах вищевказаних суб`єктів господарювання, протягом 2017 року ОСОБА_7 одержала від дочки ОСОБА_8 , а саме Квітко- ОСОБА_9 , на вищевказані власні банківські карткові рахунки неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів на загальну суму 1108165,56 гривень, частину з яких перерахувала на банківські карткові рахунки ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» ОСОБА_4 , як співвиконавиці злочину - НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .

Таким чином, протягом 2017 року, ОСОБА_4 , маючи єдиний спільний злочинний задум, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , одержала неправомірну вигоду на загальну суму 1108165,56 гривень, чим вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 368 КК України одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, приблизно в кінці 2016 року, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , маючи спільний злочинний умисел, корисливий мотив, направлений на одержання неправомірної вигоди, прийняла пропозицію (обіцянку) неправомірної вигоди від ОСОБА_10 , який діяв в інтересах третіх осіб, а саме ДП «Закупнянський кар`єр» (код ЄДРПОУ 373735), ТОВ «УКРПРОМ-БУД» (код ЄДРПОУ 38333991), ТОВ «ІНВЕСТПРОМТЕХСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 39559815), ПАТ «Гіпсовик» (код ЄДРПОУ 22986119), ТОВ «ТЕП Вертикаль» (код ЄРДПОУ 40001366), ТОВ «УПІ-МАГІСТРАЛЬ» (код ЄРДПОУ 36240675) тощо, за надання вказаним суб`єктам господарювання переваг в подачі під навантаження/вивантаження необхідних вагонів або їх необхідної кількості, прискорення або затримки вагонів на залізничних станціях.

З метою безпосереднього виконання спільного з ОСОБА_4 злочинного задуму, ОСОБА_7 використовуючи номер оператора мобільного зв`язку НОМЕР_1 та ОСОБА_4 використовуючи номер оператора мобільного зв`язку НОМЕР_6 надали ОСОБА_10 номери своїх особистих банківських карток ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ( ОСОБА_7 ) та НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ( ОСОБА_4 ) для перерахунку неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів. В подальшому, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , використовуючи соціальні мережі «Viber», «Telegram» які прив`язані до вищевказаних номерів оператора мобільного зв`язку, а також у ході телефонних розмов одержували від ОСОБА_10 інформацію щодо надання вищевказаним суб`єктам господарювання переваг в подачі під навантаження/вивантаження, прискоренні/затримці необхідних вагонів або їх необхідної кількості по конкретним залізничним станціям. Одержавши вказану інформацію, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , в залежності від перебування на чергуванні та виконання своїх службових обов`язків, виконували вищевказані «замовлення» ОСОБА_10 .

Як результат виконаних дій в інтересах вищевказаних суб`єктів господарювання, протягом 2017 року ОСОБА_7 та ОСОБА_4 одержали від ОСОБА_10 та його пособника ОСОБА_11 на вищевказані власні банківські карткові рахунки неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів на загальну суму 779154,50 гривень.

Таким чином, протягом 2017 року, ОСОБА_4 , маючи єдиний спільний злочинний задум, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , одержала неправомірну вигоду на загальну суму 779154,50 гривень, чим вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 368 КК України одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, повторно, за попередньою змовою групою осіб.

18.10.2018, ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 КК України, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років та відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України віднесений до особливо тяжких злочинів.

Вина підозрюваної ОСОБА_4 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у ході досудового слідства доказами: протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 від 30.01.2018 під час якого зокрема, виявлено та вилучено її мобільний телефон; протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_4 від 14.06.2018р., в ході якого виявлено контакти, листування із співвиконавицею злочинів ОСОБА_7 , та іншими особами щодо конкретних обставин вчинення інкримінованих їй злочинів; протоколом тимчасового доступу до банківської таємниці від 24.07.2018 за результатами якого одержано інформацію щодо руху коштів по банківським рахункам ОСОБА_4 ; протоколом огляду носіїв інформації одержаних в результаті тимчасового доступу до банківської таємниці щодо руху коштів по банківським рахункам ОСОБА_4 , в ході якого встановлено місце, час, спосіб, суми та конкретних осіб, які надавали неправомірну вигоду, а ОСОБА_7 та ОСОБА_4 її одержували на власні карткові рахунки; протоколом тимчасового доступу ПрАТ «Київстар» від 02.08.2018 за результатами якого одержано інформацію щодо телефонних з`єднань ОСОБА_4 ; протоколом огляду носіїв інформації одержаних в результаті тимчасового доступу ПрАТ «Київстар» у ході якого встановлені телефонні зєднання ОСОБА_4 з іншими співучасниками інкримінованих злочинів; протоколами негласних слідчих (розшукових) дій та іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

На даний час, відповідно до наказу №1160/ОС від 22.11.2011 підозрювана ОСОБА_4 виконує обов`язки заступника старшого поїзного диспетчера відділу перевезень виробничого підрозділу «Жмеринська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця».

Враховуючи викладене, вважаємо, що інкриміновані злочини ОСОБА_4 вчинила, використовуючи своє службове становище, виконуючи організаційно-розпорядчі функції шляхом надання відповідних вказівок підлеглим їй працівникам вчиняти відповідні дії відносно конкретних юридичних осіб, за що одержувала неправомірну вигоду. На підставі здобутих доказів, в тому числі на підставі протоколів негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що ОСОБА_4 продовжує свою протиправну діяльність на даний час, а тому необхідно припинити кримінальне правопорушення. Крім того, є достатні обставини вважати, що перебуваючи на вищевказаній посаді, ОСОБА_4 використовуючи своє службове становище, може незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження. На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.

Прокурор просиввідсторонити відзайманої посадипідозрювану ОСОБА_4 строком на два місяці.

Підозрювана ОСОБА_4 та її захисник в судовому засіданні не заперечували щодо задоволення клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за фіксації судового процесу технічними засобами.

Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання, матеріали кримінальної провадження №42017020000000235, заслухавши думку прокурора, підозрюваної та її захисника, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно дост.154 ч. 1 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.

Згідно ст. 154 ч. 2 КПК України відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.

Під час розгляду даного клопотання судом було з`ясовано, що відповідно до наказу №1160/ОС від 22.11.2011 підозрювана ОСОБА_4 виконує обов`язки заступника старшого поїзного диспетчера відділу перевезень виробничого підрозділу «Жмеринська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця».

18.10.2018 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Згідно ч.5ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Крім того,суд враховуєте,що ОСОБА_4 підозрюється увчиненні особливотяжкого злочину, за якими законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Враховуючи правовупідставу длявідсторонення відпосади,а самепідозра увчинені злочину,передбаченого ч.4ст.368 КК України, а також те, що даний захід необхідний для припинення та запобігання протиправної поведінці підозрюваного, врахувавши достатність на вказаному етапі доказів вчинення кримінального правопорушення, а також те, що перебування на посаді й сприяло вчиненню інкримінованого злочину у сфері службової діяльності, крім цього, перебуваючи на вказаній посаді підозрюваний може, використовуючи своє службове становище, незаконно впливати на свідків, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Враховуючи, що відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування на строк не більше 2 місяців, але в межах строку досудового розслідування, слідчий суддя вважає за необхідним відсторонити підозрювану ОСОБА_4 від займаної нею посади до 18 грудня 2018 року.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 154, 156, 157 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області майора юстиції ОСОБА_6 задовольнити.

Відсторонити підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від посади заступника старшого поїзного диспетчера відділу перевезень виробничого підрозділу «Жмеринська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», в межах строку досудового розслідування, тобто до 18 грудня 2018 року.

Копію ухвали суду направити в ПАТ «Укрзалізниця» для виконання.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.10.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77365945
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/26715/18

Ухвала від 25.10.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Чернюк І. В.

Ухвала від 25.10.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Чернюк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні