Вирок
від 25.10.2018 по справі 522/11912/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/11912/18

Провадження № 1-кп/522/1564/18

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И

25 жовтня 2018 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Одеси обвинувальний акт у кримінальному провадженні №42018160000000560 від 22.06.2018 року з угодою про визнання винуватості щодо обвинуваченої:

ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Одесі, громадянка України, зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима,

- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України,-

в с т а н о в и в:

Обвинувачена ОСОБА_4 , вчинила фіктивне підприємництво, а саме створення суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, за наступних обставин.

Так, у травні 2017 року більш точних дати та часу не встановлено, ОСОБА_4 , умисно, з корисливих мотивів, за фінансову винагороду у розмірі 500 грн., надала згоду невстановленій особі зареєструвати на своє ім`я підприємство ТОВ «Трансреал Агрогруп» (ЄДРПОУ 41337577).

В подальшому, 15.05.2017, знаходячись у приміщенні нотаріальної контори в якій здійснює професійну діяльність приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_4 засвідчила своїм підписом статут ТОВ «Трансреал Агрогруп» (зареєстровано в реєстрі за № 1168), який їй надала невстановлена особа.

Також, ОСОБА_4 , без наміру займатися підприємницькою діяльністю, 15.05.2017, діючи умисно, з корисливих мотивів, підписала надане невстановленою особою рішення № 1 загальних зборів засновників ТОВ «Трансреал Агрогруп», згідно якого вирішено створити та зареєструвати у встановленому порядку ТОВ «Трансреал Агрогруп», затвердити його статутний капітал та статут, та призначила себе на посаду директора зазначеного підприємства.

Відділом державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради зареєстровано статут ТОВ «Трансреал Агрогруп» 16.05.2017, на підставі підписаних ОСОБА_4 статутних документів за № 15561020000062444.

07 червня 2017 року ОСОБА_4 продовжуючи вчиняти активні дії направлені на досягнення своєї злочинної мети, у відділенні Южного ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», відкрила на ім`я ТОВ «Трансреал Агрогруп» розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 .

Після реєстрації ТОВ «Трансреал Агрогруп» в державних органах влади, ОСОБА_4 , усвідомлюючи те, що здійснювати заявлену у статуті фінансово-господарську діяльність та працювати на посаді директора не буде, передала статутні та реєстраційні документи ТОВ «Трансреал Агрогруп» невстановленій особі, тобто своїми навмисними діями вчинила фіктивне підприємництво, тобто створила фіктивне ТОВ «Трансреал Агрогруп» з метою прикриття незаконної діяльності.

Таким чином, 16.05.2017, ОСОБА_4 стала фактичним засновником та директором ТОВ «Трансреал Агрогруп», при цьому, фінансово - господарську діяльність підприємства вона не здійснювала, товарів не поставляла, розрахунковими рахунками не керувала, податкову звітність не складала і нікому цього не доручала.

Незаконна діяльність ТОВ «Трансреал Агрогруп» полягала у тому, що невстановлені особи, використовуючи реквізити ТОВ «Трансреал Агрогруп», здійснювали документальне оформлення неіснуючих операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) для надання послуг реально діючим суб`єктам підприємницької діяльності (контрагентам) з переведення безготівкових коштів в готівкові та подальшим поверненням їх підприємствам вигодонабувачам.

Під час досудового розслідування 26.06.2018 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області та обвинуваченою укладена угода про визнання винуватості. Угода про визнання винуватості має положення про те, що сторони визнають правильність кваліфікації дій обвинуваченої за ч. 1 ст. 205 КК України, як фіктивне підприємництво, тобто створення суб`єкту підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності. ОСОБА_4 беззастережно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, зобов`язується беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні інкримінованого правопорушення у судовому провадженні, та сприяти розслідуванню кримінального провадження.

Враховуючи тяжкість злочину, особу обвинуваченої, обставини, що пом`якшують покарання, а саме щире каяття, вчинення злочину внаслідок скрутного матеріального стану, відсутності обтяжуючих обставин, сторони погодили на призначення покарання за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неподаткових мінімумів доходів громадян.

Сторони розуміють наслідки невиконання угоди про визнання винуватості, передбачені положеннямист. 476 КПК України, зокрема те, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості, прокурор, який затвердив угоду, має право звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку.

Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.

В судовому засіданні обвинувачена підтвердила добровільність укладення угоди про визнання винуватості між нею та прокурором, просить її затвердити і призначити узгоджену міру покарання. Наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості їй зрозумілі.

Прокурор в судовому засіданні просить затвердити угоду про визнання винуватості і призначити обвинуваченій узгоджену міру покарання у виді штрафу. Наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості йому зрозумілі. Прокурор підтвердив, що угода укладена добровільно.

Захисник просив затвердити угоду, та підтвердив добровільність її укладення.

Суд, заслухавши думку сторін, вивчивши матеріали обвинувального акту з угодою про визнання винуватості, приходить до висновку, що угоду про визнання винуватості слід затвердити і призначити обвинуваченій узгоджену сторонами угоди міру покарання, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч. 4ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Дії ОСОБА_4 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 205 КК України, оскільки вона вчинила фіктивне підприємництво, тобто створення суб`єкту підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності.

Внаслідок вчинення злочину шкоду завдано суспільним інтересам. Потерпілого в названому кримінальному провадженні немає.

Зміст угоди про визнання винуватості відповідає вимогамст. 472 КПК України. Підстави для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості, передбачені положеннями ч. 7ст. 474 КПК України, відсутні.

Судом з`ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом, визначені положеннями ст.ст.473,474 КПК України.

Поясненнями сторін угоди встановлено, що вони уклали угоду про визнання винуватості добровільно.

Судом встановлено, що умови угоди про визнання винуватості відповідають вимогамКПК Українита на її основі може бути ухвалений вирок, оскільки умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченою взятих на себе за угодою зобов`язань, є фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченою. Суд також бере до уваги той факт, що узгоджені сторонами вид і міра покарання є відповідними ступеню тяжкості кримінального правопорушення.

На підставі вище викладеного, суд вважає, що необхідно затвердити дану угоду про визнання винуватості, та призначити покарання, відповідно до угоди у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 370,374-375,475 КПК України, суд

у х в а л и в:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 26 червня 2018 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 205 КК Україниі призначити їй покарання за ч. 1 ст. 205 КК України у виді штрафу у розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 8500 (вісім тисяч п`ятсот п`ятдесят) гривень.

Апеляційна скарга на вирок може бути подана обвинуваченою, прокурором виключно з підстав, передбачених ч. 4ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси.

Копію вироку негайно після оголошення вручити обвинуваченою і прокурору.

Суддя Приморського

районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .

25.10.2018

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення25.10.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77413371
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/11912/18

Вирок від 25.10.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 06.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні