Ухвала
від 25.10.2018 по справі 910/13107/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

м. Київ

25.10.2018Справа № 910/13107/18 Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства "Філ-А", м. Київ

до Київського учбово-виробничого підприємства № 4 "УТОС", м. Київ

про стягнення 190 077,04 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Філ-А" (позивач) звернулось до суду з позовною заявою про стягнення з Київського учбово-виробничого підприємства № 4 "УТОС" (відповідач) суми заборгованості за Договором оренди обладнання № 6/15 від 01.09.2015р. в розмірі 190 077,04 грн. з урахуванням штрафних санкцій, посилаючись на неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань за договором.

Позивачем при зверненні до суду з даним позовом не було дотримано вимог ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а саме не зазначено в позовній заяві вірного найменування відповідача, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, не зазначено в позовній заяві попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які поніс позивач і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, не надано письмового підтвердження про те, що не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, не надано доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів у повному обсязі (з зазначенням за наявності номеру та дати документу) в порядку, визначеному ст. 172 ГПК України, у зв'язку з чим ухвалою суду від 08.10.2018р. позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачеві строк (10 (десять) днів з дня вручення ухвали) та спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом зазначення відповідних відомостей та надання вказаних доказів.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Як свідчить прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно зі ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

При цьому, слід враховувати, що право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до відкриття провадження у справі.

В рішеннях Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України", від 30.05.2013 у справі "Наталія Михайленко проти України" зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

За приписами чинного процесуального закону учасники судового процесу повинні добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами (ч. 1 ст. 43 ГПК України).

У встановлений судом строк позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Разом з тим, виходячи зі змісту поданої позивачем заяви та додатків до неї, суд приходить до висновку про те, що позивачем не усунуто всіх недоліків позовної заяви, про які судом було зазначено в ухвалі суду від 08.10.2018р.

Судом встановлено, що позивачем усунуто вказаний в ухвалі суду недолік щодо зазначення вірного найменування відповідача, надано письмового підтвердження про те, що не подано іншого позову до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, надано докази виконання приписів ст. ст. 164, 172 ГПК України щодо направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками.

Як вказувалось вище, залишаючи позовну заяву без руху, суд також звертав увагу позивача на те, що при усуненні недоліків позовної заяви позивачеві слід зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та зазначити у позовній заяві попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які поніс позивач і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

При усуненні недоліків позовної заяви позивачем вимог п. п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України про які було вказано в ухвалі суду від 08.10.2018р. не виконано та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, не зазначено в позовній заяві попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які поніс позивач і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Викладена у заяві на усунення недоліків без номеру та дати, поданій до суду 18.10.2018р. вимога про покладення на відповідача судових витрат у сумі 2 868,27 грн., не є в розумінні п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України відповідно попереднім розрахунком суми судових витрат, які поніс позивач і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, а наведене у додатках до заяви твердження про те, що оригінали необхідних документів будуть надані суду в засіданні не є тотожним поняттю щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви

Крім того, суд зазначає, про те, що попри направлення певного переліку матеріалів позовної заяви на адресу відповідача у порядку, визначеному ст. 172 ГПК України, позивачем серед іншого було направлено відповідачеві Договір оренди обладн. на 2-х арк., тоді як з матеріалів позовної заяви вбачається, що Договір оренди обладнання № 6/15 від 01.09.2015р. налічує 4 арк., тобто позивачем не надіслано відповідачеві всіх копій доказів, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з положеннями ст. ст. 18, 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки; усі суб'єкти права власності рівні перед законом; захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу; права і свободи людини і громадянина захищаються судом; судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій її території; обов'язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства (частина четверта статті 13, частина перша статті 17, частина перша статті 55, частина п'ята статті 124, пункт 9 частини третьої статті 129).

У даному випадку, суд виходить з того, що позивач у будь-якому разі був не позбавлений свого права усунути описані судом в ухвалі від 08.10.2018р. недоліки у встановлений строк та спосіб та в подальшому включити заперечення на вказаний судовий акт (у випадку незгоди з ним) до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду даного спору.

Відповідно до ч. 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

У зв'язку з викладеним позовну заяву і додані до неї документи слід вважати неподаною та повернути заявникові.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку, після усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного підприємства "Філ-А" і додані до неї документи вважати неподаною та повернути (в тому числі й заяву на усунення недоліків без номеру та дати з додатками) заявникові.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя C.М. Морозов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.10.2018
Оприлюднено29.10.2018
Номер документу77431246
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13107/18

Ухвала від 25.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

Ухвала від 08.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні