Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" жовтня 2018 р. Справа153/1384/18
Провадження2/153/391/18-ц
Ямпільський районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Дзерина М.М.
за участю секретаря судового засідання Гулковської Т.Т.
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області у місті Ямпіль Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про встановлення факту та визнання права власності на спадкове майно
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом. Свої вимоги мотивує наступним: ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Михайлівка, Ямпільського району, Вінницької області померла його бабка по лінії матері ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Михайлівка, Ямпільського району, Вінницької області померла його мати ОСОБА_5. Він є внуком померлої ОСОБА_4 по лінії матері, однак у нього відсутні документи про родинні відносини, тому йому необхідно встановити факт родинних відносин між ним та спадкодавцем в судовому порядку. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді земельної частки ( паю) у розмірі 1,88 в ум.кад.га, без визначення меж в натурі ( на місцевості), що розташована на території Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, згідно сертифіката на право на земельну частку 9пай) серії НОМЕР_2 виданого 12 вересня 1997 року. Після смерті ОСОБА_4 він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном. Просить суд встановити факт, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Михайлівка Ямпільського району Вінницької області являється його бабусею по лінії матері. Просить встановити факт прийняття ним спадщини в порядку спадкування за законом, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_4. Визнати за ним в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 1,88 в ум.кад.га без визначення меж її в натурі ( на місцевості), що розташована на території Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області і яка згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 12 вересня 1997 року на підставі розпорядження Ямпільської РДА та належала до дня смерті ОСОБА_4.
Ухвалою судді від 24 вересня 2018 року було відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду.
Представник позивача - ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив суд їх задоволити.
Представник відповідача Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області в судове засідання не з'явився. Надав суду заяву за підписом сільського голови про розгляд даної справи в їх відсутність.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України - учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Із показів свідка ОСОБА_6 в судовому засіданні було встановлено, що він жив по сусідству із померлою ОСОБА_4. Вказав, що остання є бабкою по лінії матері ОСОБА_2.
Із показів свідка ОСОБА_7 в судовому засіданні було встановлено, що батьки ОСОБА_2 приїжджали до ОСОБА_4. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 являються рідними сестрами. ОСОБА_4 являється тіткою ОСОБА_2.
Із досліджених судом письмових доказів встановлено, що матір'ю ОСОБА_2 являється ОСОБА_5(копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3(а.с.5). ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Михайлівка, Ямпільського району, Вінницької області померла ОСОБА_4 (копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4(а.с.6)). ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Михайлівка, Ямпільського району, Вінницької області померла ОСОБА_5 (копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5(а.с.7)). Із сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого 12 вересня 1997 року на підставі розпорядження Ямпільської РДА встановлено, що ОСОБА_4 належало право на земельну частку (пай) розміром 1,88 в ум.кад.га без визначення меж її в натурі ( на місцевості), що розташована на території Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області(а.с.8).
Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи,та інших обставин,які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими,речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема родинних відносин між фізичними особами.
Приймаючи до уваги те, що покази свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 суперечать між собою, а досліджені письмові докази в сукупності із поясненнями свідків не дають суду можливості встановити фактродинних відносин, а саме, що померла ОСОБА_4 є бабкою по лінії матері позивача. Таким чином, факт родинних відносин позивача із ОСОБА_4 не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні.
У відповідності до п.п. 1,4 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України, Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, тобто після 01 січня 2004 року. Таким чином, до спірних правовідносин підлягають застосуванню норми ЦК Української РСР в редакції 1963 року.
Для оформлення права на спадщину необхідно, щоб спадкоємець її прийняв, тобто протягом шести місяців з дня відкриття спадщини після смерті спадкодавця, який помер до 01 січня 2004 року, фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини, що визначено нормою ст. 549 ЦК УРСР.
Відповідно до ч.2 ст. 529 ЦК УРСР - онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю.
Що стосується заявленої вимоги про встановлення факту прийняття позивачем спадщини в порядку спадкування за законом, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_4 та визнання за ним право на земельну частку (пай) розміром 1,88 в ум.кад.га без визначення меж її в натурі (на місцевості), що належала до дня смерті ОСОБА_4, суд зазначає наступне: вищевказані вимоги були взаємопов'язані із встановленням факту родинних відносин позивача із ОСОБА_4, однак даний факт не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні, а тому підстав для задоволення позовних вимог немає.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до вимог ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Приймаючи до уваги те, що обставини, на які посилається позивач як на підставу для задоволення позову, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки не ґрунтуються на достатніх, належних та допустимих доказах, суд відмовляє ОСОБА_2в задоволенні позову.
Судові витрати, понесені позивачем по справі зі сплати судового збору відповідно до ст. 141 ЦПК України покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 82, 141, 142, 258, 259, 293 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенні позову ОСОБА_2 до Михайлівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про встановлення факту та визнання права власності на спадкове майно - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Позивач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: Михайлівська сільська рада Ямпільського району, Вінницької області, місцезнаходження с. Михайлівка, Ямпільського району, Вінницької області,Код ЄДРПОУ: 04325874.
Повний текст судового рішення складено 29 жовтня 2018 року.
Головуючий М.М. Дзерин
Суд | Ямпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2018 |
Оприлюднено | 30.10.2018 |
Номер документу | 77447742 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ямпільський районний суд Вінницької області
Дзерин М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні