печерський районний суд міста києва
Справа № 757/49415/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2018 року лідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання заступника начальника третього відділу процесуального керівництва прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
09.10.2018 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло вказане клопотання.
В обґрунтування клопотання зазначається, що метою накладення арешту, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, є забезпечення збереження речових доказів, а саме: грошових коштів, які у безготівковому вигляді знаходяться на рахунках TOB «Кредитна оцінка» у наступних банківських установах:
-ПАТ «Оксі Банк» (МФО 325990) - TOB«Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_1 ;
-Ф.«Розрах. Центр» ПАТ КБ «ПриватБанк», Київ (МФО 320649) - TOB«Кредитна оцінка»(кодЄДРПОУ 42099864) рахунки № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ;
-АТ «КІБ» (МФО 322540) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_5 ;
АКБ «Індустріалбанк (МФО 313849) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_6
В судове засідання прокурор не з`явився. Про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Від прокурора надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з клопотанням, Управлінням з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016100000000558 від 02.06.2016 р. за фактом зловживання посадовими обов`язками службовими особами ПАТ Банк Михайлівський, за ознаками злочинів передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 364 -1, ч.1 ст.190, ч.5 ст. 205 ч.3 ст.209 КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що протягом 2014 2016 років службові особи ПАТ «Банк Михайлівський» (далі по тексту Банк), ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» (ТОВ «ІРЦ»), ТОВ «Кредитно-інвестиційний центр» (ТОВ «КІЦ») та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою, залучали грошові кошти від населення, за участі ПАТ«Банк Михайлівський» як повіреного, на рахунки небанківських фінансових установ, а саме ТОВ «ІРЦ» та ТОВ «КІЦ», для їх подальшого використання у власних цілях. З метою приховування інформації щодо умов цього правочину, грошові кошти за яким не підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі по тексту Фонд); створення враження у населення про укладення договорів саме з Банком на умовах банківського вкладу (депозиту), здійснювали підписання вказаних договорів у приміщеннях відділень Банку за відсутності працівника небанківської фінансової установи (ТОВ «ІРЦ» або ТОВ «КІЦ»). Водночас за умовами договору, виконаними дрібним текстом, грошові кошти передавались у власність зазначених товариств, рахунки яких було відкрито в ПАТ «Банк Михайлівський».
В ході досудового розслідування встановленно, що за період з 11.11.2014 р. по 23.05.2016р., проводячи банківські операції, які загрожували інтересам вкладників Банку і не були спрямовані на поліпшення ліквідності Банківської установи, а лише дозволяла обходити встановлені обмеження в частині максимального розміру залучення вкладів фізичних осіб у значних обсягах, здійснили залучення на рахунки ТОВ «ІРЦ», відкриті в Банку грошових коштів від населення на суму 1601020469,21 грн., на рахунки ТОВ«КІЦ», відкритті в Банку - 117781200,00 грн. Зазначені суми було перераховано на рахунки, відкриті в інших Банках з метою їх подальшої легалізації та розпорядження ними на власний розсуд.
Реалізуючи свій злочинний умисел, зокрема щодо переуступки ліквідного кредитного портфеля на підконтрольне ТОВ «ФК «Фагор» розміщені на офіційному сайті цієї компанії, представники якої, незважаючи на нікчемність договору, укладеного ТОВ «ФК «Плеяда» та Банком, та без вчинення належного повідомлення позичальників щодо цих відступлень, які відбулись від Банку до ТОВ «ФК «Плеяда», а далі до ТОВ «ФК «Фагор», з метою подальшого заволодіння коштів вчиняють погрози позичальникам за вказаним кредитним клієнтом, про що до адміністрації надходять повідомлення від клієнтів Банку.
Слідчий у клопотанні зазначає, що на даний час отримано інформацію від ДЗЕ НП України, що на мобільні телефони клієнтів кредиторів надходять смс з вимогою сплати боргу на рахунки TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864).
У вищевказаних вимогах, TOB «Кредитна оцінка» зазначає реквізити для сплати боргу за кредитними договорами на рахунок № НОМЕР_2 , відкритому TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864) в Ф.«Розрах. Центр» ПАТ КБ «ПриватБанк», Київ (МФО 320649).
Таким чином, службові особи ТОВ «ФК «Фагор», з метою унеможливлення державними органами отримання інформації про поточні рахунки товариства та подальші можливі арешти рахунків, залучили ТОВ «Кредитна оцінка» через банківські рахунки якого проходять грошові кошти боржників за кредитними договорами, що були злочинним шляхом за заниженими цінами реалізовані від Банку до ТОВ «ФК »Плеяда», а в подальшому до ТОВ «ФК «Фагор».
Враховуючи викладене, грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «ФК «Плеяда», ТОВ «ФК «Фагор», TOB «Кредитна оцінка» є коштами Банку, які фактично викрадено внаслідок вищевказаних злочинних схем.
З урахуванням викладеного, під час проведення досудового розслідування встановлено, що у наступних банківських установах, вказаними вище суб`єктами господарювання відкрито банківські рахунки, а саме:
-ПАТ «Оксі Банк» (МФО 325990) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_1 .
-Ф.«Розрах. Центр» ПАТ КБ «ПриватБанк», Київ (МФО 320649) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864) рахунки № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 .
-АТ «КІБ» (МФО 322540) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_5 .
-АКБ «Індустріалбанк (МФО 313849) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_6 .
Постановою слідчого від 25.09.2018 грошові кошти, які знаходяться на вищевказаних розрахункових рахунках зазначеного суб`єкта господарської діяльності, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно дочастини 2статті 170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170КПК України); 3-1)можливість спеціальноїконфіскації майна(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); 4)розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 5)розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Таким чином, слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно ТОВ «Кредитна оцінка», а саме на грошові кошти, які у безготівковому вигляді знаходяться на рахунках вказаного підприємства у наступних банківських установах:
-ПАТ «Оксі Банк» (МФО 325990) - TOB«Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_1 ;
-Ф.«Розрах. Центр» ПАТ КБ «ПриватБанк», Київ (МФО 320649) - TOB«Кредитна оцінка»(кодЄДРПОУ 42099864) рахунки № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ;
-АТ «КІБ» (МФО 322540) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_5 ;
-АКБ «Індустріалбанк (МФО 313849) - TOB «Кредитна оцінка» (код ЄДРПОУ 42099864), рахунок № НОМЕР_6 .
Зобов`язатислужбових осібвказаних банківськихустанов зробити відмітку на ухвалі слідчого судді з даними про залишок грошових коштів та/або надати письмову відповідь щодо залишку грошових коштів на арештованих рахунках із зазначенням часу, дати та суми залишку грошових коштів на рахунку, та негайно надати відомості особі, яка оголошує ухвалу про залишок грошових коштів на рахунку.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77467168 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні