Справа № 604/855/18
Провадження № 2/604/380/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2018 року сел. Підволочиськ
Підволочиський районний суд Тернопільської області
в складі :
Головуючого судді Сташківа Н.Б.
за участю:
секретаря судового засідання Стадніцької З.О.
розглянувши у підготовчому провадженні в залі суду в сел. Підволочиську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Підволочиської селищної ради Підволочиського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до Підволочиської селищної ради Підволочиського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2, який помер 15 липня 2017 року в с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належну йому земельну ділянку, кадастровий номер 6124685400:01:008:0372, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. ЇЇ мати, дружина померлого ОСОБА_1, від прийняття спадщини відмовилася. У зв'язку з тим, що у встановлений законом строк для прийняття спадщини позивач знаходилась на навчанні в Польщі, просить визначити їй додатковий строк терміном три місяці для звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
В судове засідання позивач не з'явилася, подала заяву, згідно якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить справу розглянути у її відсутності.
Представник відповідача - Підволочиської селищної ради Тернопільської області у судове засідання не з'явився, однак подали до суду заяву, згідно якої проти задоволення позовних вимог не заперечують, просять справу розглянути без їх участі.
У відповідності до ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі письмових заяв усіх сторін по справі, в зв'язку з визнанням відповідачем позову суд вважає за можливе прийняти рішення у підготовчому провадженні на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку, передбаченому ст.ст. 223 , 247 ЦПК України .
Суд, дослідивши та оцінивши докази по справі, встановив такі факти:
ОСОБА_2 помер 15 липня 2017 року в с. Оріховець, про що свідчить свідоцтво про смерть серії І-ИД № 225972, видане виконавчим комітетом Підволочиської селищної ради Підволочиського району Тернопільської області.
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дочкою ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що стверджується свідоцтвом про народження серії І-ИД № 288479 від 11 липня 2018 року.
І матеріалів спадкової справи № 59/2017 року від 28 липня 2017 року до майна померлого ОСОБА_2 убачається, що на день смерті ОСОБА_2, померлого 15 липня 2017 року, разом з ним в житловому будинку № 32 по вулиці Шевченка в с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області була зареєстрована дружина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (довідка Підволочиської селищної ради № 328 від 24 липня 2017 року). 19 липня 2017 року ОСОБА_1 від належної їй частки спадщини після смерті чоловіка відмовилась в користь дочки ОСОБА_1
03 травня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, однак у вчиненні нотаріальної дії їй відмовлено у зв'язку із пропуском строку для прийняття спадщини, що стверджується роз'ясненням приватного нотаріуса Підволочиського районного нотаріального округу № 275/02-31 від 03 травня 2018 року.
Крім того, із письмових пояснень позивача судом встановлено, що постійно на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_2 вона перебувала на навчанні в Польщі, що стверджується відповідними відмітками у паспорті громадянина України для виїзду за кордон ЕР962358 від 18 квітня 2013 року.
Таким чином судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після смерті батька ОСОБА_2, померлого 15 липня 2017 року, однак у зв'язку із перебуванням на навчанні за межами країни у встановлений законом строк звернутися із заявою про прийняття спадщини не мала можливості, у зв'язку з чим пропустила строк для звернення до нотаріуса із такою заявою.
Згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику в справах про спадкування вказано: вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непоборними, істотними труднощами для спадкоємця для вчинення цих дій.
Зважаючи на викладені обставини, та із врахуванням того, що факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування,іншим чином захистити права позивача неможливо, суд приходить до переконання, що позов ОСОБА_1 є підставним і підлягає до задоволення шляхом визначення їй додаткового строку для подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_2, померлого 15 липня 2017 року, терміном 3 місяці з часу набрання рішенням законної сили.
Керуючись ст.ст. 13, 200, 247, 263-265, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, жительки с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області, до Підволочиської селищної ради Підволочиського району Тернопільської області, смт. Підволочиськ вул.. Шептицького,4, Підволочиського району Тернопільської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жительці с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області, ІПН НОМЕР_1, додатковий строк для подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_2, який помер 15 липня 2017 року, терміном три місяці з часу набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Тернопільської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя - підпис
копія вірна:
Суддя Підволочиського районного суду
Тернопільської області ОСОБА_4
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2018 |
Оприлюднено | 01.11.2018 |
Номер документу | 77490323 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні