Ухвала
від 26.10.2018 по справі 127/27056/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/27056/18

Провадження №1-кс/127/14120/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42018020000000143 від 18.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » проводило «сумнівні» фінансово-господарські операції, тобто податковий кредит в сумі 888540 грн. сформовано за рахунок проведення фінансово-господарських операцій по придбанню будівельних матеріалів у зустрічного транзиту, який має ступінь ризику в частині формування податкового кредиту та здійснює реалізацію товарів, відмінних від придбаних ПП « ОСОБА_5 ». У придбані даного постачальника взагалі відсутні будівельні матеріали, а лише бензин А-92, бензин А-95 та дизпаливо.

В ході досудового розслідування 11.09.2018 було допитано бухгалтера ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 , яка повідомила, що одним із її функціональних обов`язків є виписка податкових накладних для клієнтів у випадку придбання ними паливно - мастильних матеріалів на автозаправних станціях ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за готівку та відповідно реєстрація податкових накладних у єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі слів ОСОБА_6 встановлено що нею виписувались і реєструвались податкові накладні для ПП « ОСОБА_5 ». Так, до неї звертався чоловік, який представлявся директором ПП « ОСОБА_5 » та надавав копії касових чеків, які свідчили що ним було придбано за готівку нафтопродукти на АЗС ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». На підставі вищезазначених копій касових чеків бухгалтерією ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виписувались та реєструвались у ЄРПН податкові накладні для ПП « ОСОБА_5 ». ОСОБА_6 зазначила, що працює на посаді бухгалтера ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 2014 року, але особа, яка представлялася директором ПП « ОСОБА_5 » зверталася з питаннями виписки податкових накладних ще до тих співробітників, які працювали до її призначення на вищезазначену посаду, тобто механізм виписки податкових накладних цій особі був уже відомий.

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 №31/2/0541-6824 від 23.08.2018 року за ПП « ОСОБА_5 » та ПП « ОСОБА_4 » транспортні засоби не зареєстровані. Отже можна зробити висновок, що директором ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_7 , на підставі копій касових чеків, які ним подавались бухгалтерам ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для отримання та реєстрації податкових накладних було незаконно сформовано податковий кредит з ПДВ по придбанню нафтопродуктів.

Описані вище обставини свідчать про відсутність факту здійснення поставки, вбачається проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій надання податкової вигоди з контрагентами, зокрема у випадках, коли операції здійснюються через посередників з метою штучного формування податкового кредиту, не маючи реального товарного характеру. Таким чином, встановлено факт ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ПП « ОСОБА_4 » в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, чим завдано шкоди державі в сумі 4832859 грн.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі з можливістю вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських документів ПП « ОСОБА_5 » ( АДРЕСА_1 ) у директора та засновника ПП « ОСОБА_5 » у період взаємовідносин з ПП « ОСОБА_4 » - ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , по проведеним господарським операціям вказаного приватного підприємства з ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, які мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженню і можуть виступати в подальшому в якості речових доказів скоєного кримінального правопорушення.

Вказані речі є речовими доказами у кримінальному провадженні, так як являються знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування, а також необхідні для використання під час проведення судово-криміналістичних експертиз.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин скоєного правопорушення, з метою швидкого, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, проведення документальних перевірок та експертиз, забезпечення відшкодування завданих збитків, а також з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення необхідно здійснити тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських документів щодо проведених фінансово-господарських операцій ПП « ОСОБА_5 » з ПП « ОСОБА_4 », тому слідчий просив клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з`явився. Надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримував та просив задовольнити.

Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи у володінні якої знаходиться речі та документи, відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що клопотання обґрунтоване та наявні достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні службових осіб ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оскільки отримання доступу до вказаних речей може сприяти встановленню важливих обставин у кримінальному провадженні, які підлягають доказуванню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських документів ПП « ОСОБА_5 » ( ЄРДПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ), які перебувають у директора та засновника ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , по господарських операціях вказаного приватного підприємства з ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, для проведення судово-криміналістичних експертиз, а саме: оригіналів первинних фінансово-господарських документів щодо проведених фінансово-господарських операцій з ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, договорів, додаткових угод, додатків до них, актів прийому передачі, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів виконаних робіт, сертифікатів якості, платіжних документів, прибуткових касових ордерів, приймальних квитанцій, рахунків фактури, банківських виписок з оплати товарів, інших фінансово-господарських документів що підтверджують проведення взаємовідносин цього суб`єкта підприємницької діяльності з ПП « ОСОБА_4 », а також документи щодо придбання ПП « ОСОБА_5 » товарно-матеріальних цінностей (будівельних матеріалів), які в подальшому були реалізовані в адресу ПП « ОСОБА_4 », а саме: договори, додаткові угоди, додатки до них, акти прийому передачі, видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт, сертифікати якості, платіжні документи, прибуткові касові ордери, приймальні квитанції, рахунки фактури, банківські виписки з оплати товарів, робіт та послуг, документи складського обліку.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення26.10.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77495780
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/27056/18

Ухвала від 26.10.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Михайленко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні