3755-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
РІШЕННЯ
Іменем України
26.03.2007Справа №2-7/3755-2007
За позовом Приватного підприємства „Тютюновий комплекс” (98430, м. Бахчисарай, вул. Маяковського, 3, код ЗКПО 32148789)
До відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Красна поляна” (96430, Чорноморський район, с. Красна Поляна, вул. Леніна, 5, код ЗКПО 30833679)
Про встановлення факту та стягнення 1500,00 грн.
Суддя Дворний І. І.
представники:
Від позивача – Колосов С. І., предст., дов. №148 від 10.08.2006 р.
Від відповідача - не з'явився (клопотання).
Суть справи: Приватне підприємство „Тютюновий комплекс” звернулось до Господарського суду АР Крим з позовом до Закритого акціонерного товариства „Ялтинська кіностудія”, в якому просить визнати Сільськогосподарський виробничий кооператив „Красна поляна” правонаступником совхозу „Красна поляна” та стягнути з СВК „Красна поляна” грошові кошти в розмірі 1500,00 грн.
Відповідач у судове засідання не з'явився, однак направив до суду клопотання, в якому просить розглянути справу за наявними в ній матеріалами без присутності представника. Крім того, відповідач просить відмовити в задоволенні позову в частині стягнення грошових коштів у сумі 1500,00 грн. у зв'язку зі спливом строку позовної давності.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ :
22.04.1997 р. Наказом №1 назва совхозу „Красна Поляна” була змінена на колективне сільськогосподарське підприємство „Красна Поляна”.
З матеріалів справи, зокрема, Статуту Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Красна поляна” вбачається, що СВК „Красна Поляна” створений внаслідок реорганізації та є правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства „Красна Поляна” (п. 1.6 статуту).
Відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам — правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Ст. 108 ЦК України передбачено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Довідкою №59-01-85-47/95 від 12.09.2006 р. підтверджується включення Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Красна поляна” до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Отже, в розумінні норм чинного законодавства України, СВК „Красна поляна” є правонаступником совхозу „Красна Поляна”, а тому вимоги Приватного підприємства „Тютюновий комплекс” в цій частині підлягають задоволенню.
Матеріали справи свідчать, що 20.05.1995 р. Товариством з обмеженою відповідальністю „Снаб-Збут-Сервіс” совхозу „Красна Поляна” були поставлені запасні частини для сільськогосподарської техніки вартістю 300 умовних одиниць, що дорівнює 1500,00 грн., які до часу подачі позову до суду не були оплачені відповідачем.
06.05.2003 р. між ТОВ „Снаб-Збут-Сервіс” (Первісний кредитор) та ПП „Красна Поляна” (Новий кредитор) був укладений договір про відступлення права вимоги.
Відповідно до п. 1.1 вказаного Договору сторони, враховуючи, що Первісний кредитор є кредитором совхозу „Красна Поляна” (Боржник), дійшли згоди про переведення боргу Боржника на Нового кредитора.
Заборгованість Боржника перед Первісним кредитором виникла внаслідок несплати переданих останнім запасних частин до сільськогосподарської техніки та підтверджується відповідними товарно-супровідними документами (п. 1.2 Договору).
Згідно з п. 1.3 за цим Договором Новий кредитор отримує право замість Первісного кредитора вимагати від боржника сплати суми в розмірі, вказаному в товарно-супровідних документах.
П. 4.1 Договору передбачено, що цей договір вступає в силу з моменту його підписання обома сторонами.
Отже, після підписання вищевказаного Договору майнові права ТОВ „Снаб-Збут-Сервіс” щодо стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Красна поляна” заборгованості за поставлений за накладною від 20.05.1995 р. товар перейшли до Приватного підприємства „Тютюновий комплекс”.
Проте, суд вважає за необхідне повідомити наступне.
Ст. 256 Цивільного кодексу України передбачено, що позовна давність — це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 ЦК України).
Відповідно до ст. 267 ЦК України особа, яка виконала зобов'язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності. Причому позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.
За таких обставин, враховуючи те, що договір про відступлення права вимоги був укладений 06.05.2003 р., строк позовної давності щодо стягення з відповідача заборгованості за поставлений товар сплив, відповідно, 06.05.2006 р.
Отже, приймаючи до уваги надану відповідачем заяву про застосування позовної давності.
За таких обставин, вимоги ПП „Тютюновий комплекс” про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 1500,00 грн. не підлягають задоволенню.
Судові витрати суд покладає на відповідача згідно з вимогами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за згодою сторін суддя може оголосити тільки вступну та резолютивну частини рішення, про що зазначається у протоколі судового засідання. Аналогічне положення міститься в п. 3.9.5 Роз'яснень Вищого арбітражного суду України №01-5/289 від 18.09.1997 р., в якому зазначено, що суддя може оголосити в судовому засіданні тільки вступну та резолютивну частини рішення за наявності згоди на це представників як позивача, так і відповідача, присутніх у засіданні, а в разі присутності представника лише однієї із сторін – за згодою цього представника. На підставі викладеного, за згодою представника позивача, у судовому засіданні 26.03.2007 р. була оголошена вступна та резолютивна частини рішення. Повний текст рішення складений та підписаний 02.04.2007 р.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати Сільськогосподарський виробничий кооператив „Красна поляна” (96430, Чорноморський район, с. Красна Поляна, вул. Леніна, 5, код ЗКПО 30833679) правонаступником совхозу „Красна поляна” (96430, Чорноморський район, с. Красна Поляна, вул. Леніна, 5).
3. В іншій частині позову відмовити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2007 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 775024 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні