Ухвала
від 25.10.2018 по справі 646/4067/18
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/4067/18

№ провадження 1-кс/646/3712/2018

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.10.18року м.Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань скаргу ТОВ «ПРОВІД ГРУПП», в особі директора ОСОБА_3 , на бездіяльність прокуратури Харківської області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою вказаного товариства,

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшла вищевказана скарга.

У призначене судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, на адресу ТОВ «ПРОВІД ГРУПП» неодноразово були направлені судові повістки, однак повернуті без вручення.

Уповноважена особа прокуратури Харківської області у призначене судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, проти задоволення скарги заперечує у зв`язку із не підтвердженням повноважень директора ОСОБА_3 .

Ознайомившись з поданою скаргою та додатками до неї, приходжу до висновку про необхідність повернення скарги заявнику з наступних підстав.

Право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності слідчого судді, прокурора, керівника слідчого органу, слідчого є однією із найважливіших гарантій захисту громадянами своїх прав та свобод від їх порушення як з боку органів, що здійснюють розслідування та судовий контроль у кримінальному провадженні, так і з боку інших осіб, що беруть участь у ньому.Стаття 24 КПК також гарантує кожному право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченомуКПК. У порівнянні з іншими процедурами судовий порядок розгляду скарг забезпечує більшу об`єктивність, більш широкі можливості зацікавлених осіб у відстоюванні своїх інтересів, більшу авторитетність та обов`язковість прийнятого за результатами розгляду скарги рішення.

Відповідно до п.1. ч.1ст. 303 КПК Українина досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна;

Пункт 1 ч. 1ст. 303 КПКпередбачає також можливість оскаржувати бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.

Як вбачається з матеріалів скарги, заявником, який оскаржує бездіяльність прокурора, є юридична особа - ТОВ «ПРОВІД ГРУП».

Відповідно дост. 64-1 КПК Українипредставником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, може бути:

особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником;

керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами;

працівник юридичної особи.

Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що повноваження представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, на участь у провадженні підтверджуються:

1) документами, передбаченимистаттею 50 цього Кодексу, якщо представником є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні;

2) копією установчих документів юридичної особи, якщо представником є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа;

3) довіреністю, якщо представником є працівник юридичної особи.

Відповідно до ч. 7ст. 64-1 КПК Українипредставник юридичної особи зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття.

При дослідженні матеріалів скарги слідчим суддею встановлено відсутні належні та допустимі докази відповідно до ст. 64-1 КПК України, а саме: не додано допустимих доказів на підтвердження обрання його директором ТОВ «ПРОВІД ГРУП» і права його діяти від імені товариства, у тому числі звертатися до слідчого прокурора, слідчого судді зі скаргою від імені товариства.

Слідчий суддя також відмічає, що на останньому аркуші скарги, підпис особи, нібито від імені якої подано вказану скаргу, розташований вище вказаної в скарзі посади та ініціалів заявника, а на всіх інших зверненнях від імені ОСОБА_3 підпис від його імені виконаний поруч з написанням його посади. Заява про вчинення злочину не містить дати складання, до скарги наданий лише копія поштового конверту із зазначення дати подання 21.05.2018. Із листа прокуратури Харківської області від 25.05.2018 вбачається звернення директора ТОВ « Провід Груп» із заявами у кількості 20 шт. Ані заявник, ані представник ТОВ «ПРОВІД ГРУПП» у судові засідання не прибували та слідчий суддя позбавлений усунути вищезазначені суперечності в ході судового розгляду, адже представник ТОВ «ПРОВІД ГРУПП» у призначені судові засідання не з`являвся, хоча як вбачається з заяв був обізнаний про час та місце їх проведення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо її подано особою, яка не має права подавати скаргу.

За вказаних обставин підписану ОСОБА_3 скаргу ТОВ «ПРОВІД ГРУПП» - слід повернути.

На підставі викладеного, керуючись статтями7,21-22,24,26,303,304 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Повернути ТОВ «ПРОВІД ГРУПП» його скаргу на бездіяльність прокуратури Харківської області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідування за заявою даного товариства.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала скаргу.

Роз`яснити, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченомуКПК України.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.10.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу77520562
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —646/4067/18

Ухвала від 25.10.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Єжов В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні