Справа № 202/6259/18
Провадження № 1-кс/202/6558/2018
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2018 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ НП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшло зазначене клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.
З клопотання убачається, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040000000174 від 12.01.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.
Слідчий зазначає, що підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стала заява ОСОБА_5 від 12.01.2018 року про те, що група осіб організувала незаконне виробництво по виготовленню підроблених марок акцизного податку, які використовують при продажу незаконно виготовлених підакцизних алкогольних виробів з використанням торгового знаку «Люботинський завод продтоварів» та інших торгівельних знаків на території міста Кам`янського Дніпропетровської області.
12.01.2018 року слідчим відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області було внесено відомості до ЄРДР за №12018040000000174 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.199 КК України.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 повідомив, що група осіб, до складу якої входить ОСОБА_6 , своєю злочинною діяльністю наносить підприємству збитків від незаконного використання торгівельного знаку та підриву довіри на ринку горілчаної продукції, а також збитків державі, котрі складають кількість несплаченого податку від випущеної та реалізованої продукції. ПрАТ «Люботинський завод продтовари» є єдиним власником знаку для товарів і послуг «Спирт-пром», підприємство не уклало договорів ліцензування на використання знаків для товарів та не давало дозволу на їх використання.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 повідомив, що 11.03.2018 року, перебуваючи в кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований на розі вулиць Медична та Миру у місті Кам`янському, придбав одну пляшку горілки торгівельної марки «Пшенична», виробник ТОВ «Олександрія-бліг», з наклеєною маркою акцизного податку. Далі 11.03.2018 року, перебуваючи біля будинку № 16-а по вулиці Алтайській у місті Кам`янському у торгівельному кіоску із назвою «Перший лоток», придбав одну пляшку горілки торгівельної марки «Пшенична», виробник ТОВ «Олександрія-бліг», з наклеєною маркою акцизного податку.
Далі дві пляшки, що були вилучені у ОСОБА_7 , було направлено на судово-технічну експертизу. Встановлено, що дві марки акцизного податку України «АВ ЛГП 16 12/16 21,160 грн.» серії ААБМ № 969443 та № 469443 не відповідають за своїми характеристиками марками акцизного податку України встановленого зразка, що виготовлялись на поліграфічному комбінаті «Україна» у грудні 2016 року. За результатом проведеної експертизи спиртовмісних сумішей встановлено, що речовина містить у своєму складі спирт етиловий і є спиртовмісною сумішшю, фальсифікованою під алкогольний напій горілку; не відповідає вимогам діючого державного стандарту на даний вид алкогольної продукції ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» та згідно п.4.11 ДСТУ 7130:2009 «Спирт етиловий ректифікований, горілки, напої лікеро-горілчані.
17.04.2018 року слідчим відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області було внесено відомості до ЄРДР за № 12018040000000414 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
20.04.2018 року вказані кримінальні провадження об`єднані та присвоєно єдиний номер №12018040000000174.
В ході проведення досудового розслідування розпочато проведення НСРД з метою документування злочинної діяльності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який володіє та користується автомобілем марки «Hyundai IX35», номерний знак НОМЕР_1 .
При проведенні НС(Р)Д, встановлено, що останній створив власне угрупування по виробництву підроблених марок акцизного податку, які використовують при продажу незаконно виготовлених підакцизних алкогольних виробів. На теперішній час ОСОБА_6 організував виробництво підакцизних товарів відомих торгівельних марок як «Неміроф», «Хортиця», «Хлібний Дар», «Олександрія Бліг», «Пшенична», керує процесом виробництва та організовує збут фальсифікованої продукції.
До складу злочинного угрупування, створеного ОСОБА_6 , входять:
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , який надає пособництво у вчиненні кримінального правопорушення, розвозить фальсифіковану продукцію до місць складування та реалізації. Пересувається на автомобілі марки «Skoda Roomster», державний номер НОМЕР_2 ;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 , який використовує в злочинній діяльності автомобіль марки «Mersedes Sprinter», державний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_9 здійснює доставку підроблених марок акцизного збору України, отриманих від ОСОБА_6 до цехів з виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , проживає за адресою: АДРЕСА_4 , використовує в злочинній діяльності автомобіль марки «Ford Mondeo» з номерним знаком Республіки Польша НОМЕР_4 . Здійснює безпосереднє виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з використанням підроблених марок акцизного збору України;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживає за адресою: АДРЕСА_5 , використовує в злочинній діяльності автомобіль марки «Infiniti Fx», державний номер НОМЕР_5 . Здійснює безпосереднє виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з використанням підроблених марок акцизного збору України;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , проживає за адресою: АДРЕСА_6 , використовує в злочинній діяльності автомобіль марки «Renault Traffik» з номерним знаком НОМЕР_6 . Здійснює безпосереднє виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з використанням підроблених марок акцизного збору України.
При проведенні НСРД у вигляді спостереження за річчю встановлено місце збуту готової продукції у приміщенні магазину-кафе, розташованому за адресою: АДРЕСА_7 .
Відповідно до витягу з публічної кадастрової карти України, за адресою: АДРЕСА_7 , присвоєний кадастровий номер земельної ділянки 1210400000:03:031:0072 та зазначена земельна ділянка перебуває у комунальній власності, про що свідчить довідка з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Орендарем зазначеного приміщення є ОСОБА_13 .
Відповідно до результатів проведення негласних слідчих(розшукових) дій, вказане приміщення фактично використовується у злочинній діяльності для збуту фальсифікованої продукції з підробленими марками акцизного збору України.
Тому слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку за фактичним місцем збуту фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції з підробленими марками акцизного податку України, а саме, приміщенні магазину-кафе, розташованому за адресою: адресою АДРЕСА_7 , кадастровий номер земельної ділянки 1210400000:03:031:0072, з метою виявлення і вилучення: підроблених марок акцизного податку України; засобів та приладів виготовлення (друку) підроблених марок акцизного податку України; фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, незаконно виготовлених із використанням підроблених марок акцизного податку; знарядь для виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів; документів (договорів) з додатками, платіжних доручень, товарних чеків, печаток та штампів, що містять інформацію про суб`єктів господарювання, причетних до вказаного злочину; чорнових записів щодо об`єму реалізованої продукції; електронних та магнітних носіїв інформації, комп`ютерної техніки, де може зберігатись інформація щодо місць зберігання лікеро-горілчаної продукції з підробленими марками; мобільних телефонів, котрі використовуються фігурантами для зв`язку.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Вислухавши слідчого, дослідивши клопотання із доданими до нього матеріалами, матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040000000174 від 12.01.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до вимог пунктів 4, 5, 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, за правилами якої слідчий суддя розглядає клопотання про проведення обшуку, клопотання про проведення обшуку повинно містити крім інших відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Виходячи з вищезазначеного, на слідчого, прокурора покладається обов`язок доведення наявності достатніх підстав для проведення обшуку.
Однак із доданих до клопотання матеріалів не вбачається наявності достатніх даних, що можуть свідчити про те, що у приміщенні магазину-кафе, розташованому за адресою: АДРЕСА_7 , що перебуває в комунальній власності, орендарем приміщення є ОСОБА_13 , можуть знаходитися зазначені в клопотанні предмети злочинної діяльності, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у кримінальному провадженні. Зазначена слідча дія може спричинити порушення прав власності інших осіб, які не є причетними до кримінального правопорушення.
З огляду на зазначене, надані документи та вказані в них обставини не свідчать про наявність передбачених законом обставин, що обґрунтовують необхідність проведення обшуку в приміщенні магазину-кафе, розташованому за адресою: АДРЕСА_7 .
Керуючись ст. ст. 233-235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУ НП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні № 12018040000000174 від 12.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України, а саме в приміщенні магазину-кафе, розташованому за адресою: АДРЕСА_7 , відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 77526399 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні