Справа № 2-н-836/11
Провадження № 2-с/161/41/18
У Х В А Л А
22 жовтня 2018 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Царюк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк заяву ОСОБА_2 про поновлення процесуального строку,
В С Т А Н О В И В:
02 жовтня 2018 року ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про скасування судового наказу. В прохальній частині вказаної заяви ОСОБА_2 заявила клопотання про поновлення процесуального строку. Просить суд поновити пропущений строк на подання заяви про скасування судового наказу з підстав, викладених в заяві
Розгляд заяви судом проводиться у відсутності сторін, так як неявка сторін не є перешкодою для вирішення питання про поновлення процесуального строку та відповідає вимогам ч. 3 ст. 127 ЦПК України.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що заява про поновлення процесуального строку не підлягає до задоволення, а заява про скасування судового наказу підлягає поверненню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно ч. 2 ст. 171 ЦПК Українизаява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Судом при розгляді клопотання встановлено, що 20 квітня 2011 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області було видано судовий наказ за заявою ДКП Луцьктепло про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги по теплопостачанню(а.с. 7).
Як вбачається із змісту заяви про скасування судового наказу та з письмових матеріалів справи (а.с. довідковий лист до справи), що судовий наказ від 20 квітня 2011 року був вручений особисто ОСОБА_2 01 серпня 2018 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Однак, з заявою про скасування судового наказу ОСОБА_2 звернулася до суду лише 02 жовтня 2018 року, тобто по спливу 61 календарного дня.
При цьому, ОСОБА_2, заявляючи клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку, взагалі не обґрунтувала поважність причин пропуску нею процесуального строку, встановленого Законом для подання до суду заяви про скасування судового наказу, починаючи саме з 01 серпня 2018 року.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що заявником суду взагалі не обґрунтовано та не доведено наявність поважних обставин, з яких нею був пропущений встановлений Законом процесуальний строк для подання до суду заяви про скасування судового наказу. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви та повернення заяви про скасування судового наказу.
Керуючись ст. 127, 170, 171 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_2 в задоволенні її заяви про поновлення процесуального строку.
Заяву ОСОБА_2 про скасування судового наказу - повернути заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з моменту її підписання суддею. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: В.В. Ковтуненко
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2018 |
Оприлюднено | 02.11.2018 |
Номер документу | 77529500 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковтуненко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні