Рішення
від 01.11.2018 по справі 314/3584/18
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 314/3584/18

Провадження № 2/314/1371/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.10.2018 року м.Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області в складі судді Мануйлової Н.Ю., секретар судового засідання Рясна А.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу №314/3584/18 за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Дружелюбівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відвідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її мати ОСОБА_2 Остання була зареєстрована в АДРЕСА_1, але постійно проживала з позивачем та знаходилась на її догляді та утриманні. Після смерті матері залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки, площею 3,124 га землі із призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер ділянки: НОМЕР_2. Окрім позивача у ОСОБА_2 інших дітей не було, тому вона є єдиним спадкоємцем. За життя ОСОБА_3 заповіту не склала. Позивач звернулася до Вільнянської нотаріальної контори із заявою про оформлення спадщини, але їй було відмовлено у зв'язку з тим, що нею пропущено 6-місячник строк для прийняття спадщини, а також з відсутністю документа, який підтверджує факт споріднення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Також позивач зазначає, що заяву про прийняття спадщини вона вчасно не подала через юридичну необізнаність, але фактично спадкове майно вона прийняла відразу після смерті матері та володіє ним до цього часу.

Позивач у судове засідання не з'явилася, натомість від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі та без участі позивача, на задоволенні вимог, зазначених у позовній заяві, наполягають.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без представника сільської ради, не заперечував проти позовних вимог.

Суд, дослідивши докази у справі, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_3, видане 02 січня 2018 року Вільнянським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (а. с. 12).

Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема, у вигляді земельної ділянки.

Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії державного нотаріуса Вільнянської державної нотаріальної контори Запорізької області від 04.08.2018 № 1251/02-31, ОСОБА_1 відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом після ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5, у зв'язку з пропущенням визначеного законодавством строку, а також з відсутністю документа, який підтверджує факт споріднення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а. с. 14).

Відповідно ст.ст.1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Зі змісту ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270 ЦК України вбачається, що спадкоємець який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважає причину пропуску строку поважною відповідно до ст. 1272 ЦК України та приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, оскільки суд вважає достатнім визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини 3 місяці.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2018 року, додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 ЦК для прийняття спадщини. Враховуючи зазначені обставини, суд не знаходить підстав для задоволення визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини 1 рік, як це заявлено позивачем у позовній заяві, оскільки такий строк є надмірним.

Враховуючи те, що позивач просить не стягувати з відповідача сплачений судовий збір, судові витрати слід залишити за позивачем.

Керуючись ст.ст.12,13,81,258,2596,263,265,268, ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1, до виконавчого комітету Дружелюбівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, місцезнаходження: Запорізька область, Вільнянський район, с.Дружелюбівка, вул.Олімпійська, буд.4, код ЄДРПОУ 04526472, про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити частково.

Визначити ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її матері, ОСОБА_2, яка померла 31.12.2017, - три місяці з дня набранням рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частину другій статті 358 ЦПК України.

Повний текст рішення складено 01.11.2018.

Суддя Наталія Юріївна Мануйлова

01.11.2018

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення01.11.2018
Оприлюднено02.11.2018
Номер документу77531919
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —314/3584/18

Рішення від 01.11.2018

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Рішення від 01.11.2018

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Рішення від 22.10.2018

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні