Рішення
від 01.11.2018 по справі 463/4703/18
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 463/4703/18

Провадження № 2/463/1693/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2018 року Личаківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді Жовнір Г.Б.

з участю секретаря судового засідання Прошляк В.А-П.

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,

встановив:

позивач звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 3 000 гривень щомісячно, з урахуванням індексації, до досягнення дітьми повноліття.

Ухвалою суду від 28.08.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що 09 серпня 2008 року позивач з відповідачем одружились, під час шлюбу у них народилось двоє дітей - ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Рішенням Франківського районного суду м. Львова 20 червня 2018 року шлюб між сторонами розірвано. Після розірвання шлюбу діти залишились проживати з позивачем за адресом: АДРЕСА_2 Незважаючи на те, що відносини між нами погіршились, відповідач обіцяв допомагати утримувати дітей, однак ОСОБА_3 ухиляється від свого обов'язку. Жодних коштів на утримування дітей не виділяє, не цікавиться їх розвитком, освітою та здоров'ям. Враховуючи, що позивач на даний час ніде не працює, утримувати дітей їй допомагає матір. Позивач постійно здійснює витрати на дитячі речі та витрати, пов'язані із їх навчанням у школі та дошкільному закладі. Їй відомо, що у відповідача на утриманні інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків чи повнолітніх дітей, які продовжують навчання, немає. Крім цього, колишній чоловік працює та має постійний заробіток. При визначенні розміру аліментів враховує, встановлені законом розміри прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а тому, просить стягнути з відповідача аліменти в розмірі 3000,00 грн. на утримання неповнолітніх дітей.

В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали, дали пояснення аналогічні вищенаведеним та просять позов задоволити.

Відповідач в судовому засідання не заперечив свого обов'язку щодо утримання дітей, проте зазначив, що не має можливості сплачувати аліменти у сумі 3000, 00 гривень. Пояснив, що, враховуючи його майновий стан та доходи, визнає позов частково у сумі 2000,00 гривень, оскільки за останні півроку його заробіток становив лише 22544, гривні, що підтверджується довідкою про доходи.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані докази та ухвалюючи рішення у відповідності до вимог ст. 264 ЦПК України, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітніх дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в підтвердження чого до матеріалів справи долучено копії свідоцтва про народження (а.с.6, 7).

Позивач із дітьми проживають окремо від відповідача і останній не надає у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дітей.

Згідно із ч.ч.1,2 ст.184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

Судом встановлено, що відповідач працює у ТОВ Едісан на посаді фахівця з комп'ютерної графіки, загальна сума доходу за останні шість місяців становить 22544,00 гривні (а.с.33). На утриманні неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків чи інших осіб немає. Позов частково визнає.

Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою (ч.1 ст. 141 СК України).

В судовому засіданні судом встановлено, що на даний час діти проживають із матір'ю - позивачем по справі, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім'ї і прописки №7701 від 01 серпня 2018 року, виданої ЛКП Сокільницьке (а.с.8), та підтверджено сторонами, відповідач постійної участі в утриманні дітей не бере.

Згідно із ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Позивачем заявлено вимогу про стягнення аліментів на утримання дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у твердій грошовій сумі в розмірі 3000,00 грн. щомісячно.

Відповідно до вимог ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

При цьому, згідно із ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Як вбачається із п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України, наданих від 15.05.2006р. №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

З врахуванням наведеного, оскільки батьки несуть рівні обов'язки в утриманні та забезпеченні належних умов виховання, розвитку та матеріального забезпечення неповнолітніх дітей, тому позовні вимоги є підставними та такими, що підлягають до задоволення частково.

При визначенні розміру аліментів, суд враховує вищенаведені обставини та вимоги законодавства щодо мінімального гарантованого розміру аліментів на одну дитину, у зв'язку із чим приходить до висновку про задоволення позову шляхом стягнення аліментів в розмірі 2000,00 грн. на двох дітей, і на думку суду такий розмір аліментів є достатнім з врахуванням матеріального становища платника аліментів. Суду не представлено доказів, які б підтверджували матеріальну можливість відповідача, сплачувати аліменти у більшому розмірі.

Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 704, 80 грн.

Керуючись ст.ст.2, 10-13, 76-81, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

позов ОСОБА_1 задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 2000,00 грн (дві тисячі гривень) але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають індексації відповідно до закону, на кожну дитину щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову 09 серпня 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок судового збору.

Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі, в межах суми аліментів за один місяць.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення через місцевий суд до Львівського апеляційного суду .

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення суду складено 01 листопада 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування (ім'я) сторін справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце проживання: 79071, АДРЕСА_1 8/17, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Відповідач: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, місце проживання: АДРЕСА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2.

Суддя: Жовнір Г. Б.

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення01.11.2018
Оприлюднено02.11.2018
Номер документу77538227
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —463/4703/18

Рішення від 01.11.2018

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Жовнір Г. Б.

Рішення від 01.11.2018

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Жовнір Г. Б.

Ухвала від 05.10.2018

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Жовнір Г. Б.

Ухвала від 28.08.2018

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Жовнір Г. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні